Дари осені з грядки план-конспект заняття по навколишнього світу (молодша група) на тему. Спостереження за дикою яблунею


Конспект заняття на тему: "Що нам Осінь подарувала"

Ткаченко Світлана Павлівна
Посада та місце роботи: вихователь ГБОУ ЗОШ ж.-д.ст.Звезда СП д / с "Горобинка" Безенчуцького району, Самарської області

опис: заняття для дітей молодшої групи на закріплення знань і уявлень про осінь.

Конспект на тему: «Що нам Осінь подарувала».

цілі:
- вчити дошкільнят розрізняти зміни в погодних я тичних восени,
- розширювати уявлення про те, що восени збирають урожай овочів і фруктів;
- виховувати інтерес і дбайливе ставлення до природи.

Інтеграція освітніх областей: пізнавальний розвиток, мовленнєвий розвиток, соціально - комунікативний розвиток.

Хід заняття:

I. Організаційний момент.
Щоб задати дітлахам позитивний настрій, вивчаємо не складне, короткий вірш!
Зібралися всі діти в коло.
Я - твій друг і ти - мій друг.
Міцно за руки візьмемося
І один одному посміхнемося.

II Основна частина
вихователь: Зараз я загадаю Вам загадку! Слухайте уважно!
Листя з гілок облітають,
Птахи на південь відлітають.
«Що за час року?» - запитаємо.
Нам скажуть: «Це ...»
(Осінь)
Які ви в мене молодці! Дуже уважні! Розумненькі!

Хлопці, а ви помітили як змінилася погода? (Відповіді дітей). За вікном стало похмуро, наше улюблене тепле сонечко сховали темні хмаринки. А коли хмаринки починають плакати, на доріжках з'являються великі калюжі!
А як ми з вами стали одягатися з настанням Осені? (Відповіді дітей). Ми одягаємо курточки, чобітки, шапочки, навіть рукавички!
Пальчикова гра: "Овочі"
У дівчинки Зиночки овочі в кошичку
(Діти роблять долоньки «кошиком».)
Ось пузатий кабачок
Поклала на бочок,
Перець і моркву
Поклала спритно,
Помідор і огірок.
(Згинають пальчики, починаючи з великого.)
Наша Зіна - молодець!
(Показують великий палець.)

вихователь: Але Осінь не тільки принесла нам вітер, хмаринки і дощик! Дітки, а ви спостерігали, що роблять люди Восени на своїх городах? (Люди збирають урожай овочів, фруктів). Правильно!
ГРА "ОВОЧІ і ФРУКТИ"
(Для гри знадобиться кошик з фруктами і овочами, бажано різних кольорів)
Багато смачних овочів і фруктів подарувала нам Осінь!
Хто знає які є овочі і фрукти! (Дітлахи кажуть назву овочів і фруктів, які знають, вихователь може уточнювати яких кольорів названі фрукти і овочі) А щоб вам допомогти, я принесла кошик, в якій знаходяться різні овочі і фрукти.
ГРА "ЛЮБЕ ФРУКТ"
У даній грі, у дітлахів вихователь запитує, який фрукт найулюбленіший! І чому !? Малюки із задоволенням розкажуть про свої уподобання, тим самим відпочинуть і отримають нові враження!
Вихователь: Хлопці, давайте з вами подивимося на цю картинку!

(Наочний матеріал: осінній ліс) Подивіться, яка Осінь художниця! Вона без фарб і без пензлика расскрасіла дерева в різні кольори! Ви бачите, які барвисті листочки на деревах. Дається час, щоб діти висловили свої емоції, пораділи.

III Підсумок заняття

Вихователь: Дорогі хлопці, сьогодні ми дізналися яка добра Осінь, вона нам подарувала стільки різних овочів і фруктів! І ще вона вміє розфарбовувати листочки в різні кольори (дітям можна дати завдання, щоб по дорозі додому вони з батьками зібрали різнокольорові листочки і зробили букет)!

мета: узагальнити уявлення дітей про осінь, створити емоційно-позитивний настрій.

завдання:

    Уточнити знання дітей про сезонні зміни;

    Закріпити вміння складати описовий розповідь про фруктах з опорою на схему;

    Продовжувати вчити прийомам роботи з паперовими серветками: комкать серветку, приклеювати грудочку до фону в зазначеному місці;

    Розвивати дрібну моторику пальців рук, увагу;

    Виховувати самостійність, творчість при створенні вироби.

Інтеграція освітніх областей: Пізнання, комунікація, музика, художня творчість, фізична культура, здоров'я.

Хід освітньо-ігрового години:

Заходимо в групу, всюди лежать осіннє листя, на дошці осіннє дерево.

Хлопці, звідки тут листя (опало з дерева), чому вони опали? Як називається явище, коли листя падають?

Входить осінь.

Я осінь золота, привіт вам усім, друзі!

Осінні листочки Вам в подарунок принесла!

Ці листочки беріть з ними весело танцюйте!

Танець з листочками.

(Діти сідають на стільці).

Хлопці, розкажіть, що ви знаєте про осінь, що відбувається, коли я приходжу? (Стає холодно, йде дощ, птахи відлітають у теплі краї, листя опадає). Ви все правильно назвали.

Осінь, а що у тебе в кошику?

В кошику мої подарунки вам. Хто хоче розповісти про них?

(Опис фруктів за схемою: назва, колір, форма, розмір, узагальнююче поняття (фрукт), де росте).

Молодці, про все фрукти розповіли. - Які чудові подарунки ти нам, Осінь, принесла.

Це ще не всі подарунки, підходьте до мене.

Гра «Подарунки осені».

Принесла я вам мукі.- Значить, будуть пироги.

Принесла вам гречки. - Каша буде в грубці.

Чи раді ви грушам? - На зиму засушити.

А вже яблука, як мед. - На варення, на компот.

Принесла я меду. - Повну колоду.

Як багато подарунків ти нам принесла, а хорошу погоду ти нам, Осінь, припасла?

Дощику ви раді? - Чи не хочемо, не треба!

Щоб дощ перехитрити, потрібно парасольку нам розкрити!

Рухлива гра «Сонечко і дощик».

Пальчикова гра.

Вітер північний подув: Плавні рухи кистями рук.

Листя все на землю здув ... поворухнути пальцем, подути на них.

Полетіли, закружляли Плавні рухи кистями рук.

І на землю опустилися.

Дощик став по ним стукати:

«Кап-кап-кап, кап-кап-кап!» Постукати пальцями по колінах.

Град по ним побив,

Листя все наскрізь пробив. Постукати кулаками по колінах.

Сніг потім припорошив, Плавні рухи кистями рук.

Ковдрою їх накрив. Долоні міцно притиснути до колін.

Як добре мати парасольку, щоб ховатися від дощу! Якби у мене були різнокольорові парасольки, такі яскраві і веселі, то я б подарувала їх своїм друзям, лісовим мешканцям!

У мене є парасольки, тільки вони нудні, з білими горошинами. Хлопці, а ми можемо допомогти Осені і зробити парасольки різнокольоровими?

Нам допоможуть серветки. Як ми будемо працювати? Правильно, спочатку візьмемо серветку, зробимо грудочку, маку його в клей і приклеюємо до гуртка.

(Діти стають навколо столу і прикрашають заготовки).

Які чудові роботи у вас вийшли! Осінь, ти задоволена?

Дуже мені сподобалися ваші різнокольорові парасольки, вони такі яскраві і веселі. Думаю, лісові жителі будуть раді отримати їх в подарунок. Ви молодці!

А зараз я вас пригощу фруктами, щоб навіть в найхолоднішу і дощову погоду ви були здорові. Попрощаємося з гостями і підемо мити руки!

Конспект інтегрованого НСД в другій молодшій групі на тему: «Дари осені з грядки»

мета : Формувати у дітей інтерес до знань про овочі через інтеграції освітніх областей: пізнання, художня творчість.

завдання:

Уточнити і розширити знання про фруктах і овочах, як про дари осені

Виховувати любов до художньої творчості, до природи та навколишнього світу.
Розвивати уміння розрізняти і називати по зовнішньому вигляду, формі овочі.
Розвивати пізнавально-дослідницької діяльності.

Наочні засоби навчання: Картина із зображенням осені, корзина з овочами; зразок банки з картону, з наклеєними на неї овочами, іграшка-заєць.

Вихователь звертає увагу дітей на картину із зображенням осені.
- Хлопці, скажіть будь ласка, що зображено на картині? (Осінь.)
- А що ще ми бачимо? (Ліс.)
- А які дерева в лісі? (Жовті, червоні.)
А які ще зміни в природі відбуваються восени? (На вулиці холодно, ллють дощі)
- Хлопці, а ще восени встигає урожай.
Стукіт у двері.
- Хлопці, хто ж це до нас стукає ?! Давайте подивимося?
- Ой, хлопці, до нас в гості прийшов Зайчик, давайте привітаємося з ним!
- Вітаю!
- Зайчик прийшов не з порожніми руками, він приніс нам ціле козуб чогось смачненького, що ж там ?! А для того, щоб дізнатися про це, вам потрібно відгадати загадки.
1. Сидить дід у сто шуб одягнений, хто його роздягає, той сльози проливає? (Цибуля.)
- Хлопці, а цибуля який? (Гірко-солодкий, корисний, «ріже» очі.)
2. Росту в землі на грядці я, червона, довга, солодка? (Морква.)
- Молодці, відгадали, це морква. Улюблена їжа нашого зайчика.
3. Він в теплиці влітку жив,
З жарким сонечком дружив.
З ним веселощі і запал.
Це - червоний ... (помідор)
Хлопці, помідор який за формою? (Круглий)
4. Ці міцні хлопці
У листі ховаються на грядці
Лежебоки-близнюки
Зеленіють ... (огірки)
- Огірки, які? (Довгі, соковиті.)
5. Що за скрип? Що за хрест?
Це що ще за кущ?
Як же бути без хрускоту,
Якщо я ... (капуста)
- Правильно хлопці, молодці, всі загадки відгадали.
- Хлопці, а тепер не багато відпочинемо, пограємо з зайчиком. Встали всі.
Наш зайка вмивається,
Видно в гості збирається,
Вимив хвостик, вимив носик
Вимив вухо, витер сухо
І в гості поскакав.
- Сідаємо на свої стільчики. Хлопці, щоб виростити такий урожай, що треба робити? (Садити, поливати, прибирати бур'яни.)
- Правильно. А ви хочете, щоб наші овочі збереглися взимку? Для цього треба їх законсервувати в банки. Сідайте швидше за столи і заповнюйте банки овочами.
- Ми будемо консервувати помідори і огірки, а потім подаруємо їх зайчику. Для цього наклеюємо їх на банки.
Діти дивляться зразок і наклеюють. Вихователь нагадує, про те, як треба набирати на кисть клей.
- Подивіться хлопці, які заготовки у нас вийшли. Сьогодні ми поговорили про різні овочах, і мені хотілося б прочитати вам вірш.
Щоб здоровим, сильним бути.

Треба овочі любити.
Всі без винятку
У цьому немає сумніву!
У кожному користь є і смак
І вирішити я не беруся:
Хто з них смачніше,
Хто з них важливіше!

Вихователь: «Що ж нам приніс зайчик в кошику? »

Діти: «Лук, морква, помідор, огірок, капуста».

Вихователь: «Вам сподобалося відгадувати загадки про овочі? »

Діти: «Так, дуже сподобалося, було весело, цікаво»


По темі: методичні розробки, презентації та конспекти

Підсумкове заняття "Дари осені" з використанням ІКТ: презентація для дітей ppt / в рамках проекту "Осінь".

Заняття проводилося з дітьми старшого віку, у яких важкі порушення мови. Мета: закріплення знань дітей про осінній порі року в різних видах музичної деятельності.Задачі: Розвиток емоціон ...

В середині, згідно з програмою «Від народження до школи» відповідно до ФГОС ДО ми продовжуємо знайомити дітей з, і велику увагу приділяємо знайомству з фруктами. Героєм тижні може стати Нюша з смішариків, яка розповість дітям про користь фруктових страв і вітамінах. Опис дидактичних ігор по темі, вірші про фруктах, рухливі ігри та спостереження ви знайдете в додатку до плану «Тематична тиждень« Що нам осінь принесла? Фрукти ».

Соціально-комунікативний розвиток

В області соціально-комунікативного розвитку заплановані такі заходи, як перегляд і обговорення мультфільму «Азбука безпеки на дорозі» з метою розширити уявлення дітей про, розглядання картинок з серії «Так-ні так» з метою формувати у дітей уявлення про хороших і поганих вчинках, спостереження за працею дорослих.

пізнавальний розвиток

Триває формування КГН і навичок самообслуговування. У плані відображені екскурсія на виставку «Дари осені», дидактичні ігри та розвиваючі вправи по темі, перегляд презентацій. Все це сприяє пізнавальному розвитку дошкільника.

Мовний розвиток

Для мовного розвитку вихователь організовує з дітьми вправи, розвиваючі дрібну моторику, ігри, спрямовані на розширення словника і розвиток граматичної будови мови ( «Що купила мама?», «Фруктовий сік» і ін.), А так само планує читання художньої літератури і розучування віршів про фруктах.

Художньо-естетичний розвиток

На 3 тижні вересня діяльність вихователя спрямована і на художньо-естетичний розвиток дітей. Заплановані конструювання «Місток», малювання олівцями «Яблука на тарілці». Вихователь знайомить дітей з восковими крейдою і технікою тонування листа. Підсумком творчої роботи стане оформлення Осіннього дерева чудес, на якому діти зможуть розмістити всі свої роботи.

Фізичний розвиток

Триває фізичний розвиток дошкільників і педагог продовжує знайомити дітей з вправами, що зміцнюють здоров'я, організовує з дітьми рухливі ігри і физминутки, створює проблемну ситуацію «Який сік допоможе зайчику?».

Ознайомтеся з фрагментом тематичного тижня

понеділок

ГОпізнавальний розвитокМовний розвитокФізичний розвиток
1 п.д.Робота з альбомом «Моя сім'я». Мета: продовжити формувати вміння правильно називати імена дорослих.Розгляд плаката «Фрукти». Мета: почати знайомство з фруктами.Вправа «Що нам осінь принесла». Мета: збагачувати словник дітей назвами фруктів.Внесення воскової крейди. Мета: показати дітям способи малювання крейдою, вчити акуратно ставитися до обладнання.Физминутку «Їжачок і барабан». Мета: задовольнити рухову активність дітей.
про-
Гулка
Вправа «Рівний лад». Мета: формувати вміння будуватися і ходити парами.Спостереження за станом погоди. Мета: вчити визначати час року за характерними ознаками.Вправа «Що купила мама?». Мета: допомогти дітям складати речення з однорідними членами.Конструктивно-модельна діяльність «Гірка». Мета: продовжити вчити дітей споруджувати гірку, закріпити назви основних деталей.П.І. «Хоровод». Мета: формувати вміння дітей водити хоровод, згадати слова. П.І. «Коники». Мета: привчати дітей рухатися один за іншим, чи не штовхатися.
ОД
2 п.д.Ігрова ситуація «Я хочу». Мета: розвивати вміння дітей управляти своєю поведінкою і сприяти розвитку вольових якостей.Гра «Важкий - легкий». Мета: продовжити знайомство з поняттями «Протилежний, навпаки».Читання В. Воліна «Осінь добра прийшла». Мета: виховувати вміння слухати вірші.Малювання з підгрупою дітей «Фрукти» (тонування подвійних трафаретів фруктів). Мета: формувати вміння дітей правильно тримати кисть.Розповідь вихователя про користь фруктів для розвитку дітей. Мета: формувати основи здорового способу життя.

вівторок

ГОСоціально-комунікативний розвитокпізнавальний розвитокМовний розвитокХудожньо-естетичний розвитокФізичний розвиток
1 п.д.Перегляд і обговорення мультфільму «Азбука безпеки на дорозі, 1 серія, уроки тітоньки Сови». Мета: розширити уявлення дітей про правила безпечної поведінки на дорозіД.І. «Розклади за кольором» (будь-які варіанти) Мета: розвинути вміння групувати предмети за кольоромВправа «Що в грудочці» (фрукти). Мета: стимулювати розвиток мови через моторику.Танцювальні рухи під знайому музику. Мета: формувати вміння рухатися відповідно до музики.Вправа «Осінні листочки». Мета: познайомити з вправами, що зміцнюють дихальну систему, розвивати навички правильного дихання.
про-
Гулка
Збір опалого листя та іншого сміття на ділянці. Мета: привчати дотримуватись порядку на ділянці дитячого садка.Спостереження за хмарами. Мета: познайомити дітей з природним явищем - хмарами.Вправа «Фруктовий сік». Мета: формувати вміння утворювати прикметники від іменників, відповідати розгорнутими пропозиціями.Настільна гра «Знайди предмет такого ж кольору». Мета: сприяти розвитку сприйняття кольору.П.І. «Раз, два, три - біжи». Мета: привчати дітей діяти за сигналом. П.І. «Сонечко і дощик». Мета: привчати дітей ходити і бігати врозтіч, що не наштовхуючись один на одного.
ОД

Освітня область: пізнання

Інтеграція освітньої галузі: здоров'я, комунікація, соціалізація, художня творчість, читання художньої літератури, музика.

мета:показати дітям - що осінь прекрасна пора року. Закріпити знання про деякі характерні особливості пори року осінь шляхом застосування ігрової форми навчання.

завдання:

  1. Розвиваючі: розвивати увагу, навички роботи з фарбою, дрібну моторику пальців, розвивати орієнтування в просторі.
  2. виховують: виховувати дбайливе ставлення до природи, піклуватися про неї.

хід заняття

вихователь: Хлопці, подивіться, скільки до нас прийшло гостей в групу! Давайте привітаємося!

діти: Добрий день.

вихователь: Скажіть, яке у вас сьогодні настрій? (Відповіді дітей)

Давайте тоді сміявся один одному. А ви любите загадки відгадувати? (Відповіді дітей). Тоді слухайте:

Йшла без фарб і без кисті

І перефарбувала все листя.

діти: Осінь.

вихователь: Молодці відгадали загадку. А вам подобатися осінь? (Відповіді дітей)

Які прикмети осені ви знаєте? Якщо хтось не може, можна подивитися на дошку.

діти: Листочки летять, дощ іде, птахи відлітають у теплі краї, дозріває урожай ......

вихователь: Які ви розумничка. Ну а тепер давайте пройдемо на стільчики і трохи поговоримо. (Діти сідають на стільчики)

вихователь: Хлоп'ята, а скажіть, що восени буває добре?

діти: Листя різнокольорові, листопад, урожай овочів і фруктів ......

вихователь: Молодці, а що поганого буває восени?

діти: Дощик йде, птахи відлітають, на небі хмари.

вихователь: Правильно, молодці. Так значить осінь - це добре і погано одночасно. Погано - дощ іде, холоднішає, сонечко світить все рідше. Добре - листочки різнокольорові, можна милуватися ними, збирати в красиві букети, в лісі збирати гриби, ягоди, дозріває урожай в садах, і на полях ......

вихователь: Давайте ми з вами трохи відпочинемо.

Физкультминутка (Грають 2-а рази)

Дует-дме вітер (гойдаються вправо - вліво)

дует задуває

Жовті листочки

З дерева здуває! (Махають руками перед собою)

І летять листочки

Прямо по доріжці (кружляють на місці)

Падають листочки прямо нам під ніжки. (Зупиняються, сідають навпочіпки, руки вниз)

вихователь: Хлопці, а у мене є чудовий мішечок, пограємо?

гра «Чудовий мішечок»

Я не знаю що в цьому мішечку лежить. Щоб дізнатися, потрібно закрити очі, опустити в цей мішечок ручку, взяти предмет і не виймаючи його з мішечка - назвати, потім показати і покласти в кошик. Це зроблять все по черзі. подивимося хто ж найдогадливіший. (Діти виконують завдання)

Ну що ж наш мішечок на кшталт порожній. Подивлюсь-ка я для повної впевненості. Дістаю гроно горобини.

вихователь: Хлоп'ята що це?

діти: Горобинка

вихователь: Правильно. Осінь дарує нам не тільки овочі, фрукти, ще ягоди.

Ці ягоди дуже люблять птиці. Подивіться, у вас на столах лежать листочки, на яких зображена гілочка горобини, а ягід на гілках немає. Піднявся сильний вітер, і зірвав усі ягоди на горобині. Скоро прилетять снігурі, а ласощі улюбленого немає! Давайте допоможемо снігурі, намалюємо ягоди на гілках.

Малювати ми з вами будемо пальчиками. Давайте ручку стиснемо в кулачок і покажемо мені тільки вказівний пальчик, цей пальчик потрібно вмочити в фарбу (гуаш), а потім прімокнуть до поверхні листа і вийде ягідка. Ягоди горобини зібрані в гроно, тому відбитки слід робити поряд, близько один до одного. Коли ягоди намалюєте, потрібно пальчик витерти серветкою. Давайте пройдемо до своїх місць, пам'ятайте, що ягоди зібрані в гроно, відбитки потрібно робити поряд, близько один до одного.

Розгляд робіт.

вихователь:Які гарні кисті горобини у вас вийшли. Молодці, добре потрудилися, врятували птахів від голодної зими, багато соковитих ягід намалювали.

Сідають на стільчики.

Що вам найбільше запам'яталося і сподобалося сьогодні на нашому занятті? (Відповіді дітей)

вихователь: Хлопці, але це ще не всі подарунки. За те, що ви сьогодні були такі розумники, осінь принесла вам цілий кошик яблук. Ми їх з вами з'їмо пізніше. А зараз скажемо нашим гостям До побачення і підемо мити ручки з милом.