Конспект НСД в старшій групі групі. Всі професії важливі - всі професії потрібні


Вікторина «Всі роботи гарні» для дітей 4-5 років

мета: Розширення уявлень про професії.
завдання: залучити батьків до спільної діяльності з дітьми; розвивати мислення, комунікативні навички; виховувати повагу до людей праці.
матеріали: картки «Професії» (кухар, пожежний, перукар), предмети (кисть, літак, сковорода, молоток, гребінець, сопілка), розрізні картинки «Пожежний,« Листоноша »,« Кухар », чорний ящик, ложка, медалі за кількістю дітей, дипломи переможця 8 штук.

Хід вікторини:

вихователь: Добридень! Хлопці, вранці батьки привели вас в дитячий сад, а самі вирушили куди? На роботу. А ви знаєте, де працюють ваші батьки? Як називаються їх професії? Відповіді дітей.
Я працюю в дитячому садку, А професія моя - вихователь.
Вихователь: Коли ви підростете, вам потрібно буде вибрати професію для себе. Сьогодні ми поговоримо про деяких професіях.
Але, це буде не просто бесіда, а гра - вікторина, де візьмуть участь діти та їх батьки.
Наші учасники: 3 команди (діти і батьки). Поплескаємо нашим командам.
Вікторина складатиметься з 5 турів.
1. «Покажи професію»
Вихователь: Зараз, наші учасники, а саме діти по одному учаснику від команди по черзі повинні показати професію людини, а їх команда повинні вгадати. (3 карточки- лікар, перукар, кухар)
2. «Кому потрібні ці речі? »
Вихователь: А тепер, дорослі описують інструмент належить певної професії, а діти повинні вгадати що це і яка професія.
(Кисть, літак, сковорода, молоток, гребінець, сопілка)
3. «Склади картинку».
Команда отримує чотири частини розрізний картинки. Під музику команди збирають картинку.
Перемагає команда, яка швидше зібрала картинку і назвала професію людей, зображених на них. (Пожежний, листоноша, кухар)
4. «Що в чорному ящику»
Члени команди повинні здогадатися, що це за предмет.
1.В чорному ящику лежить металевий невеликий предмет, який люди використовують кілька разів в день.
2.Етот предмет потрібен кухареві.
3.Іспользуют як музичний інструмент.
4.Дліннохвостая конячка
Привезла нам каші солодкої.
Чекає конячка біля воріт
- Відкривай ширше рот. (Ложка)
5. «Підкажи слівце».
Ведучий задає питання, говорить пропозицію яке потрібно закінчити.
У магазині ми можемо купити у продавця молоко, ляльку, ліжко, ...
Щоб смачно нагодувати людей кухар пече, солить, ... (варить, смажить, миє, чистить ,.)
Щоб вилікувати хворого лікар робить компрес, дає. (Ліки, ставить укол, маже маззю, дивиться горло,)
Професій всіх не злічити!
А ви які можете назвати?
Літаком править (льотчик)
У школі вчить нас (учитель)
Будує будівлі (будівельник)
Стіни пофарбував (маляр)
Пісні нам співає (співак)
Торгівлею зайнятий (продавець)
Від хвороб лікує (лікар)
Погасив в мить пожежа (пожежний)
Рибу ловить нам (рибалка)
Служить на море (моряк)
У машині вантаж везе (шофер)
У спекотній кузні (коваль)
Всі, хто знає - молодець!
вихователь: Молодці! Неможливо визначити найважливішу і потрібну з професій. Всі вони необхідні і корисні. Сьогодні перемогла дружба! Всі учасники отримують солодкі медальки.
Нагородження дипломами переможців творчого конкурсу «Всі професії потрібні, всі професії важливі», який проводився протягом тематичного тижня.
вихователь: Скільки потрібного на світлі
Люди роблять навколо:
Ті плетуть морські мережі,
Ті з світанком косять луг,
Варять сталь, штурмують космос,
За верстатом в цеху стоять,
Мільйони розумних дорослих
Вчать грамоті хлопців,
Щодня справ в достатку
Для тебе і для мене.
Буде все завжди в порядку,
Якщо трудиться Земля.

Не кожному дано працювати з діточками. Треба мати залізні нерви, щоб вислуховувати прохання і вимоги 25 маленьких істот і на все оперативно реагувати. Але залізних нервів недостатньо. Про те, що ще потрібно для роботи вихователькою дитячого садка, журналу Reconomica розповіла дівчина, яка отримала роботу своєї мрії. Якщо ви хочете спробувати свої сили в роботі з дітьми - ця стаття для вас!

Мене звуть Ільдейкіна Анжеліка Юріївна, мені 27 років, я живу в місті Пенза, працюю в МБДОУ № 37 «Ладушка» 4 роки. І, знаєте, я абсолютно щаслива від усвідомлення того, що займаюся улюбленою справою, тому хочу познайомити вас з цією цікавою діяльністю. Моя професія називається вихователь дитячого садка. Простими словами, Це людина, що здійснює нагляд та догляд за дітьми під час зайнятості батьків.

Ви запитаєте, навіщо тоді людині, просто доглядати за дитиною «щоб він не вбився», одержувати спеціальний педагогічну освіту, Закінчувати інститут і тд? Нагляд і догляд - це загальний опис. Вихователь зобов'язаний володіти спеціальними знаннями, вміннями, навичками, які можуть дати тільки в педколеджу і педвузів. Це і знання педагогіки, дитячої психології, і знання розвиваючих методик, адже в дитячому саду так само проходять заняття, і фахівцеві потрібно донести знання, необхідні в конкретному віці, зрозумілим малюкові мовою.

Професія вихователь - дуже творча, креативна, для неї підходять люди емоційні, живі, з багатою фантазією, готові творити «все з нічого», наприклад, була стара драная книжка «Три ведмеді», барвисті картинки вирізалися, заламинировать скотчем, і вийшов, так улюблений малюками, театр на фланелеграфе! Є приказка «Існують 3 професії від Бога: педагог, лікар і суддя». Дійсно, в вихователі «будь-хто» піти не може, це справа воістину потрібно любити, віддаватися йому, і, навіть, в якійсь мірі жити їм!

Трохи про тонкощі роботи в дитячому садку

Здобути освіту вихователя нескладно, досить закінчити педагогічний коледж або технікум за спеціальністю вихователь дошкільного закладу. А тепер, власне, про саму роботу.

Робочий день вихователя

Фахівці працюють у 2 зміни.

Наш робочий день починається в дитячому саду в 6:30 ранку, з прийому дітей. Важливо зустріти дитини і батька з посмішкою і радістю, тим самим ви задаєте настрій на весь день і собі, і дитині, і батькам.

О 8:15 педагог проводить ранкову зарядку, для того, щоб діти розім'ялися і остаточно прокинулися.

О 9:00 після сніданку в кожній віковій групі проходять заняття, розпис яких затверджується методистом на початку навчального року. Заняття орієнтовані на всебічний розвиток дитини: це і ліплення, і аплікація, і математика, і малювання, і фізкультура і багато іншого. Після занять слід самостійна діяльність дітей в групі, потім прогулянка.

Об 11:30 починається друга зміна вихователя, ранковий вихователь знаходиться в групі до 13:30. Вони обідають з дітьми, допомагають готується їм до сну, укладають спати.

Підйом дітей відбувається о 15:00, після полудня вихователь грає з дітьми в спокійні ігри, читає літературу, показує театри або організовує сюжетно-рольові ігри дітей.

Протягом усього дня з вихователем завжди знаходиться няня (молодший вихователь), вона відповідає за чистоту і порядок в групі: миття посуду, підлоги, вікон, годування, переодягання дітей, одягання на вулицю і інша допомога вихователю - ось обов'язки молодшого вихователя.

Робочий день закінчується із закриттям саду о 18:30.

Якщо за малюком не прийшли батьки


Як і на кожній роботі, у нас трапляються форс-мажорні обставини. У моїй практиці був випадок, коли дитину з досить пристойної сім'ї просто не забрали до закриття садка і, так як нам категорично заборонено залишати дитину з сторонніми співробітниками - сторожами, нянями і т. Д., Мені його довелося брати до себе додому, годувати, заспокоювати ... Ось вам і друга мама! Потім батьки, звичайно, розсипалися в вибачення, виявилося, що вони сподівалися один на одного, і дитина опинилася усіма забутий.

Шлях до улюбленої справи. Як влаштуватися на роботу в дитсадок

Зараз, на відміну від радянського і пострадянського часу, вихователь - досить престижна і високооплачувана професія, тому, як житель регіону, скажу: влаштуватися вихователем в дитячий сад можна, але складно, доведеться постаратися.

Щоб потрапити на цю вакансію з нуля - вам досить показати диплом за фахом. Мені, наприклад, пощастило менше, місто маленьке, мені скрізь відмовляли, особливо дізнавшись про дитину, мовляв «з лікарняних вилазити не будеш». Для таких, як я, існує другий варіант - влаштуватися на роботу молодшим вихователем (нянею) і зарекомендувати себе з хорошого боку.

Як зарекомендувати? По-перше - ніколи не брешуть, ніколи, ні за яких обставин! Так, колектив жіночий, спокус «перемити кістки» багато, але ви ж хочете отримати цю роботу. По-друге, шанобливо, з теплом і добротою ставитеся до дітей, привітно поводьтеся з батьками - уявіть, що Ви вже вихователь, репетирують! Ну, і по-третє, сумлінно виконуйте свою роботу, нехай у Вашому групі завжди буде чисто, затишно, провітрено, а посуд скрипить від чистоти! Впевнена, при дотриманні цих простих правил, У завідуючої не виникне сумнівів, що на вакансію, що звільнилася необхідно перевести саме Вас!

Що по грошах? Зарплата вихователя в дитячому садку

Вихователь - професія не тільки цікава, а й високооплачувана! Середній оклад по Пензенській області становить 17500 рублів плюс стимулюючі виплати щомісяця.

Особливо хороша матеріальна підтримка молодого фахівця. Згідно з правилами програми держпідтримки, молодий фахівець - це людина, який щойно закінчив педколледж, або людина, яка прийшла влаштовуватися на роботу через рік (не пізніше,!) Після отримання диплома. Такі фахівці отримують оклад нарівні зі стажистом (вихователями, відпрацьованими від 10 років і більше) - 19000 рублів цілих 3 роки, після чого їх зарплата трохи падає, і вони отримують як звичайні працівники, які не напрацювали стаж.

Соц пакет

Заробітна плата вихователя завжди біла, ніяких виплат «в конверті». Складається вона з окладу і стимулюючих виплат, і ділиться на аванс в розмірі 40% від окладу (7000 рублів фіксовано) і подрасчет (залишок подрасчета і стимуляція). Стимулюючі виплати в кожному місяці різні, найвищі, зазвичай, починаючи з вересня і до НГ, доходять до 6-8 т, відповідно і зарплата «чистими» доходить до 25 т.

Відпустка у педагога 42 календарних дня, який ще можна дробити, пішовши на два тижні взимку, і на місяць влітку. Дуже зручно. Найбільш вигідно брати відпустку в подрасчет, тобто, коли відпускні виплати приходять разом із зарплатою, тоді сума виплати може бути близько 50000 рублів. Погодьтеся, для регіону, для жінки, яка працює в теплому, чистому приміщенні з наданням безкоштовного харчування зарплата більш ніж хороша! Найменші стимулюючі виплати завжди влітку, так як влітку саме велика кількість відпускників.

«Дорога наверх»

Припустимо, Ви природжений кар'єрист, і Вам здалося, що якось ви засиділися в вихователів, треба рухатися вгору. Кар'єрне зростання у вихователя теж можливий! Це методист (старший вихователь), завідувач дитячим садом або фахівець ГОРОНО. Тут є одне «але»: педагог обов'язково повинен мати вища освіта, За фахом «Дошкільна педагогіка».

Плюси і мінуси професії

Про плюси моєї професії я вже сказала чимало, але така вже вона ідеальна, запитаєте ви? Ну, дивлячись, що вважати мінусами.

Мінус цієї професії - це величезні моральні витрати. У групі в середньому 25 дітей - і всіх треба зустріти, всім приділити увагу, прищепити норми поведінки, чогось навчити, похвалити, посварити, «розрулити» дитячі конфлікти і багато чого ще. І це все КОЖЕН день!

Запам'ятайте, у вашій групі головний Ви! Тому з усякими «у мене сандалик розстебнувся», «Миша машинку відібрав», «Коля Толю стукнув», «Заплетіть косичку» і т. Д., Доведеться працювати ТІЛЬКИ вам. Погодьтеся, голова запросто піде обертом! Тому так часто чуєш від педагогів: «Приходжу додому як вичавлений лимон!»


Мій же особистий мінус - це нерідко зустрічаються не зовсім адекватні батьки. Не сперечаюся, для кожного з батьків саме його дитина найкращий, хороший, самий золотий, АЛЕ, у вихователя цих «найкращих» 25 осіб. Ми завжди ділимо порівну між дітьми виступу, вірші, участі в конкурсах, але практично завжди знайдуться батьки, яка дорікнула педагога в упередженому ставленні до її дитині. Або, на коректне і тактовне зауваження з приводу зовнішнього вигляду дитини, батько закочує істерику: «Як ви смієте, я невпинно 24/7 тільки те й роблю, що мою дитину, стираю і гладжу йому одяг !!!» Проте, зовнішній вигляд вихованця залишає бажати кращого ... Ось, мабуть, для мене найголовніший мінус.

Дорогі майбутні вихователі, якщо ви любите дітей, надихає ними, якщо ви актори-фантазери по життю, ви миролюбні і відкриті для спілкування, значить ця робота точно для вас !! Ідіть до своєї мети, адже ця робота для задоволення, а якщо за неї ще й добре платять, то це втричі приємно !!!

Конспект НСД в старшій групі дитячого садка «Всі професії важливі - всі професії потрібні!»

мета: Формувати цілісні уявлення дошкільнят про професії.
завдання:
- викликати інтерес до навколишнього світу;
- розширювати у дітей уявлення про професії;
- збагатити словниковий запас;
Попередня робота:
- бесіда з дітьми про професії їх батьків;
- розгляд ілюстрацій;
- читання художньої літератури;
зміст: добірка різних ігор (дидактичні, словесні, ігри малої рухливості, ігри-змагання).
інтеграція освітніх областей: комунікація, праця, читання художньої літератури, здоров'я, фізична культура.

Хід заняття:

вихователь: - Хлопці, сьогодні нам прийшов лист і посилка. Скажіть, будь ласка, людина, яку професію мені її приніс?
- Правильно, це листоноша. А тепер давайте скоріше прочитаємо лист і дізнаємося, що в ньому написано.
- Хлопці, в цьому листі нас просять допомогти і сказати, людям яких професій належать предмети в цій посилці. Ну що, хлопці, допоможемо працівникам пошти?
(Діти по черзі виймають з посилки предмети та кажуть, людям якій професії це потрібно для роботи).
- Хлопці, сьогодні ми поговоримо з вами про професії. А що таке професія? ( Відповіді дітей). Професія - це праця, якій людина присвячує своє життя. Давайте разом пригадаємо, які ми знаємо професії.
Гра з м'ячем «Назви професію». (Стоячи в колі, діти називають професії, передаючи один одному м'яч).
вихователь:- Зараз ми проведемо гру «Вгадайте, яка професія у людини?» (Вихователь називає слова, що відносяться до будь-якої професії, діти повинні вгадати цю професію).
Ваги, прилавок, товар - (Продавець)
Каска, шланг, вода - (Пожежний)
Сцена, роль, грим - (Артист)
Читальний зал, книги, читачі - (Бібліотекар)
Ножиці, тканину, швейна машинка - (Кравець)
Плита, каструля, смачна страва - (Кухар)
Дошка, крейда, підручник - (Учитель)
Кермо, колеса, дорога - (Водій)
Діти, ігри, прогулянки - (Вихователь)
Сокира, пила, цвяхи - (Тесляр)
Цегла, цемент, новий будинок - (Будівельник)
Фарба, пензлі, побілка - (Маляр)
Ножиці, фен, зачіска - (Перукар)
Корабель, тільняшка, море - (Моряк)
Небо, літак, аеродром - (Льотчик)
Землетрус, обвал, надзвичайна ситуація - (Рятувальник)
вихователь:- А зараз я пропоную пограти в гру «Вгадай, хто я?».
(Діти стоять по колу, вихователь по черзі кидає дітям м'яч, називаючи дії. Діти називають професію).
Я роблю зачіски (хто я?) ... перукар.
Я стираю, гладжу ... прачка.
Я зважую, пробиваю чек ... продавець.
Я готую їжу ... кухар.
Я підмітаю двір ... двірник.
Я роблю щеплення ... медсестра.
Я пишу картини ... художник.
Я вчу дітей в школі ... учитель.
Я лечу хворих людей ... лікар.
Я роблю меблі ... столяр, тесля.
Я фарбую стіни ... маляр.
Я печу торти ... кондитер.
Я будую будинки ... будівельник.
Я лечу звірів ... ветеринар.
Я здобуваю вугілля ... шахтар.
Я кую залізо ... коваль.
Я вирощую дерева ... садівник.
Я пишу книги ... письменник.
Я складаю вірші ... поет.
Я керую оркестром ... диригент.
Я ставлю п'єси ... режисер.
Я розношу газети ... листоноша.
Я шию одяг ... кравець, швачка.
Я літаю в космосі ... космонавт.
Я ремонтую чоботи ... швець.
Я воджу машину ... шофер, водій.
Я співаю пісні ... співак.
Я проектую будинки ... архітектор.
Я керую літаком ... пілот.
Я керую поїздом ... машиніст.
Я варю сталь ... сталевар.
Я обслуговую пасажирів в літаку ... стюардеса.
вихователь: А давайте, ми пограємо ще в одну гру з м'ячем «У кого який інструмент?».
Молоток - (у столяра)
Кисть - (у маляра, у художника)
Шприц - (у медсестри, ветеринара)
Рубанок - (у теслі)
Мел - (у вчителя)
Ножиці - (у перукаря, у кравця)
Гребінець - (у перукаря)
Голка - (у кравця)
Палітра - (у художника)
Указка - (у вчителя)
(Лопата, гітара, мітла, рушниця, скальпель, каструля)
Фізкультурна хвилинка «Заводив шофер мотор»
Заводив шофер мотор: ДРР, ДРР, ДРР, ДРР.
Натискав він на стартер: вжик, вжик, вжик, вжик.
Накачав він швидко шини: шшш, шшш, шшш, шшш.
Сів потім в салон машини,
В руки кермо взяв скоріше,
І поїхав швидше.
вихователь: - Наступна гра «Хто так каже?».
Кому добавки? (Кухар)
Вам посилка. Розпишіться. (Листоноша)
Велике спасибі за покупку. (Продавець)
Який зуб вас турбує? (Зубний лікар)
Як вас постригти? (Перукар)
Приємного польоту! (Стюардеса)
Урок закінчено. (Учитель)
вихователь: - Гра - змагання «Підбери ознака». Вважаємо, хто більше підбере слів (За правильні відповіді діти отримують фішки).
Льотчик (який) - хоробрий, сміливий, розумний, уважний ...
Продавець (який) - важливий, акуратний, добрий ...
Водій (який) - уважний, обережний ...
Учитель (який) - строгий, розумний, добрий ...
(Перукар, кухар, лікар, міліціонер).
Физкультминутка «Льотчик»
Бути шофером добре, (бігають по колу, «рулять»)
А льотчиком краще! (Бігають по колу, руки в сторони)
Я б у льотчики пішов,
Нехай мене навчать!
Наливаю в бак бензин, (зупиняються, «наливають»)
Заводжу пропелер: (кругові рухи правою рукою)
-В небеса мотор вези, (бігають по колу, руки в сторони)
Щоб птахи співали.
вихователь: - А зараз я вам загадаю загадки про людей різних професій.
З малюками я займаюся,
З ними дні все проводжу,
З ними я ходжу гуляти,
Їх укладаю спати,
І, звичайно ж, люблю
Я професію свою. (Вихователь)
Якщо в'ється полум'я,
Дим валить стовпом,
«01» ми набираємо,
І на допомогу позовом. (Пожежний)
У нього серйозний вид,
За порядком він стежить.
Ясним днем, нічною порою
Охороняє наш спокій. (Поліцейський)
Він з ранку в їдальні нашої
Варить суп, компот і кашу. (Кухар)
Уміло хто веде машину -
Адже за кермом не перший рік?
Злегка шарудять тугі шини,
Хто нас по місту везе?
(Шофер, водій)
Хто продукти продає -
Молоко, сметану, мед?
Хто нам продає чобітки,
Туфельки та босоніжки?
Всі вони товари знають,
Задарма час не втрачають
У магазинах молодці.
Хто ж це? ... (Продавці)
Хто випере нам білизна,
Щоб було чисте воно,
Посушити і розгладить,
І праскою погладить? (Працівник)
Розгрібає сніг лопатою,
Підмітає двір мітлою.
Здогадалися ви, хлопці,
Хто стежить за чистотою? (Дворник)
Якщо захворіло вухо,
Або в горлі стало сухо,
Не хвилюйся і не плач -
Адже тобі допоможе ... (лікар)
Хто ж зробить зачіску
Феном, щіткою і гребінцем,
Пишно локони зав'ється,
Чубчик щітки зіб'є.
Все в його руках горить -
Хто змінить зовнішній вигляд? (Перукар)
Хто в школі дітей привчає до порядку
І перевіряє хлопцям зошити,
Навчить читати і писати, і рахувати,
Ділити, множити і завдання вирішувати? (Учитель)
Фарбу жовту, ліловий
Я в відерці розчиню
І домівках одяг новий
До новосілля подарую! (Маляр)
Де будується будинок - ти поглянь вранці:
Хто в стеганой куртці сидить на вітрі.
Він немов чарівник, граючи з вогнем,
Захисна маска надіта на ньому. (Електрозварник)
Вокзал. Звучить другий гудок.
Поїде поїзд на схід.
Помчать шпали і стовпи,
Берізки, їли і дуби.
І я зможу, постарше ставши,
Вести великий - великий склад. (Машиніст)
Де сосонки - подружки
Зібралися на узліссі.
Серед молодого сосняку
Варто хатинка ... (лісника)
Входжу я рано вранці в цех,
Коли ви спите тихо.
В країні я одягаю всіх,
Оскільки я ... (ткаля)
вихователь: - А ще у мене є загадки на кмітливість і увагу. Послухайте.
Хто пасе корів, овець?
Ну звичайно, ...
(Не продавець, а пастух.)

Стіни пофарбувала яскраво
У нашій кімнаті ...
(Не доярка, а маляр.)

Ліки нам в аптеці
Продасть ...
(Не бібліотекар, а фармацевт.)

У ресторані блюдо з дичини
Приготує вміло ...
(Не лісничий, а кухар.)

На роялі, піаніно
Вальс виконає ...
(Не балерина, а піаністка.)

Під куполом цирку в небезпечний політ
Відправиться сміливий і сильний ...
(Не пілот, а повітряний гімнаст.)
Складки, кишені і рівненький кант -

Плаття гарне зшив ...
(Не музикант, а кравець.)
вихователь: - А зараз гра - розминка «Ким стануть хлопчики, ким стануть дівчинки?».
(Діти стають в коло. Вихователь називає професії. Якщо професію можуть вибрати хлопчики, то все присідають, якщо дівчинки, то все піднімають руки вгору, якщо і хлопчики, і дівчатка, то все плескають у долоні).
Дидактична гра «Підкажи слівце»
Літаком править (льотчик)
У школі вчить нас (учитель)
Будує будівлі (будівельник)
Стіни пофарбував (маляр)
Пісні нам співає (співак)
Торгівлею зайнятий (продавець)
Від хвороб лікує (лікар)
Погасив в мить пожежа (пожежний)
Рибу ловить нам (рибалка)
Служить на море (моряк)
У машині вантаж везе (шофер)
У спекотній кузні (коваль)
Всі, хто знає - молодець!
вихователь: - Тепер давайте ми з вами подумаємо і скажемо, що б сталося, якби на землі не було б людей різних професій (кухарів, лікарів і т. Д.) Чи готові?
Гра «Я починаю пропозицію, а ви закінчуєте».
Якби не було вчителів, то ...
Якби не було лікарів, то ...
Якби не було двірників, то ...
Якби не було водіїв, то ... і т. Д.
Вихователь: -Хлопці, а тепер, скажіть мені, будь ласка, як ви думаєте, яка професія найважливіша? (Відповіді дітей)
Вихователь підводить дітей до висновку, що всі професії важливі - всі професії потрібні.
- Хлопці, а ви вже вирішили, ким ви хочете бути, коли виростите. відповіді дітей (Я хочу бути…)





Трудове виховання це підготовка дитини до життя, до участі в суспільно корисній праці, формування активної цілеспрямованої особистості. актуальним завданням в даний час є виховання у дошкільнят морально вольових якостей: самостійності, організованості, наполегливості, відповідальності, дисциплінованості.





Учасники проекту: Діти підготовчої групи, Вихователі, працівники дитячого саду Терміни реалізації проекту - з по Тип проекту: груповий, інформаційно-практичний, короткостроковий.


Завдання: Виховувати повагу до співробітників дитячого саду, заохочувати прагнення дітей допомагати один одному, вміння приймати допомогу своїх товаришів. Розширити і уточнити уявлення дітей про працю співробітників дитячого саду. Дізнаватися співробітників дитячого саду, називати по імені, по батькові. Розвивати мова, збагачувати словниковий запас дітей групи новими словами і словосполученнями.


1. Підготовчий етап. складання плану спільної діяльності з дітьми. підбір ілюстративного, художнього та дидактичного матеріалу і устаткування для бесід і сюжетно-рольових ігор з дітьми. створення розвивального середовища, внесення ігор по темі, дидактичних, сюжетно-рольових, настільно-друкованих.


2. Форми роботи по темі: «Професії працівників дитячого садка». Професії працівників дитячого садка Продуктивні види діяльності: малювання, аплікація, ліплення, ручна праця Екскурсії Заняття: Ознайомлення з навколишнім, розвиток мови, художня література, музичне, фізкультурну Робота з батьками Ігрова діяльність: Настільно-друковані ігри, Сюжетно-рольові, дидактичні ігри, Театралізовані ігри





Бесіда Питання про дітей: Хто може сказати, що таке професія? Для чого потрібна професія? Які професії ви знаєте? Ви знаєте ким працюють ваші батьки? Скажіть, хто працює в дитячому саду? Чи може одна професія дитячого садка обійтися без іншого? Хочете дізнатися, як професії дитячого садка не можуть обійтися один без одного? Тоді ми відправимося в світ професій працівників дитячого садка!