Як провести батьківські збори в дитячому саду в 2 молодшій групі. Перше батьківські збори в другій молодшій групі


Конспект батьківських зборів в дитячому садку. Молодша група. Тема: "бережемо здоров'я з дитинства або десять заповідей здоров'я"

Зінаїда Аркадіївна Старцева, вихователь МБДОУ "Дитячий садок №40", п. Травневий, Пермський край
опис: всім відомо, що основи здоров'я дитини закладаються в сім'ї, звички формуються в сім'ї. Позитивний приклад батьків щодо дотримання здорового способу життя дуже важливий, тому необхідно цілеспрямовано і систематично працювати над підвищенням педкомпетенціі батьків по темі ЗСЖ, починаючи з молодшої групи дитячого садка. Даний конспект буде цікавий педагогам і батькам, які прагнуть до збереження і зміцнення здоров'я дітей, а також для тих, кому цікава тема виховання культурно-гігієнічних навичок і формування уявлень про здоровий спосіб життя дітей дошкільного і молодше шкільного віку.
Збори доцільно провести в другій половині учбового року, Приблизно в кінці лютого - початку березня. До цього часу педагоги зможуть накопичити достатньо багатий матеріал по здоровьесбереженія дітей в дитячому садку, щоб оформити презентацію для батьків із теми зборів. Презентацію поширював, так як вона містить безліч фотографій дітей. Роботу ілюструю фотографією "Квітки здоров'я" і картинками, багато з яких використовувала для оформлення презентації.
мета: об'єднання зусиль батьків і педагогів щодо збереження та зміцнення здоров'я дітей
завдання: Сприяти підвищенню педкомпетенціі батьків по темі ЗСЖ, шляхом розширення їх знань і уявлень з питань виховання здорової дитини.
Формувати у батьків мотивацію усвідомленого виконання правил здоровьесбережения; відповідального ставлення до свого здоров'я та здоров'я своїх дітей, використання адекватних засобів оздоровлення дітей.
Сприяти встановленню тісного контакту з сім'ями вихованців, формування довіри батьків до дошкільної установи.
Форма проведення: круглий стіл
Учасники: батьки, вихователі, медична сестра ДНЗ.
Місце проведення: музичний зал.
План проведення:
Вступна частина:
- бліц опитування
- легенда про здоров'я
Основна частина: круглий стіл на тему зборів
- гра «Миємо руки»
- практикум «Щоденний профілактичний масаж»
Заключна частина:
- рішення батьківських зборів,
- рефлексія.
хід заходу
Підготовчий етап.
1. Підбір інформації по темі зборів.
2. Скарбничка фотоматеріалів по темі «здоров'язбереження в дитсадку».
3. Оформлення інформаційних стендів для батьків по темі ЗСЖ.
4. Анкетування батьків.
5. Оформлення презентації по темі зборів: з використанням фотоматеріалів групи: діти в різних видах діяльності.
6. Оформлення та вручення індивідуальних запрошень батькам.
7. Оформлення карток «Кодекс честі сім'ї» для кожної сім'ї в групі.
8. Проведення опитування дітей: «Що для тебе приємніше: хворіти або бути здоровим?» «Що потрібно робити, щоб не хворіти, бути здоровим?»

Організаційний етап.
Підготовка місця проведення зборів та необхідного обладнання: макет «Квітки здоров'я» (серединка - назва: «Заповіді здоров'я», кольорові пелюстки 10 штук на кожному надрукована заповідь здоров'я, клейові олівці;
картки з цифрами від 1 до 6 і від 8 до 10 в гарному щільному мішечку; яскравий м'яч;
ноутбук з колонками, мультимедійний пристрій, екран, різнокольорові маркери, два маркера чорного кольору.
Оформлення фотовиставки в групі: «Ми ростимо здорову дитину»

Дуже важливо привчати дитину прокидатися і засинати, їсти, грати, гуляти в один і той же час.
Слід приділяти особливу увагу повноцінному сну (своєчасне засипання - не пізніше 21.00 - 22.00, мінімальна тривалість сну - 8-10 годин).
Все це вселяє почуття безпеки, впевненості і стійкості.
Це вчить дитину розподіляти і зберігати фізичні і психічні сили протягом дня, робить його більш спокійною і позитивною.
(Батьки висловлюють свою думку про важливість цієї заповіді)

Ми пропонуємо заходи зі збагачення через участь в освітній діяльності в Мультицентр і Гуманіторіі, освітні тури та музичні концерти, організовані в дитячому саду. У дитячому садку можна похвалитися впровадженням трьох педагогічних інновацій.

Всі мовні групи мають розширену мовну програму наших західних сусідів. Одна з дошкільних груп - двомовна група. Перший рік - це друге мовне нововведення - пілотна програма з навчання англійської мови. Весела поїздка - поїздка на автобусі для знайомства з англійською мовою.

вихователь: Заповідь 2. регламентуючи навантаження.
Батьки зачитують заповідь: Дуже важливо регламентувати як фізичні навантаження, так і емоційні і інтелектуальні. Іншими словами, жити під девізом «Справі час - потісі годину». Необхідно регламентувати перегляд телепередач як за часом (не більше 30-60 хвилин), так і за змістом (ввечері слід уникнути збудливою тематики).
Втрата уваги, капризи, істерики, відмова від діяльності, розгальмування є сигналом перевантажень. При перших ознаках цих проявів слід припинити або знизити інтенсивність діяльності або спілкування.

Це освітня програма, яка була створена за ініціативою Академії творчого вчителя за підтримки Департаменту освіти мерії у Вроцлаві. Наша діяльність сприймається і оцінюється важливими інститутами. Ми можемо похвалитися такими сертифікатами.

Ми єдиний дитячий садок у Вроцлаві, який може похвалитися таким сертифікатом. Завдяки тому, що наші дошкільнята можуть протягом багатьох років брати участь у привабливій діяльності, розвиваючої творчість - театральні майстерні і класи кераміки. У дитячому садку є керамічна майстерня з піччю для спалювання дитячих творінь. Від натхнення до творіння - ми приєдналися до програми Вроцлавської освітньої концепції, яка сприяє цілому розвитку дітей, які перебувають в контакті з мистецтвом, у співпраці з батьками, установами культури та освіти.

  • Підтримують школи - нагороджені Радою Сілезії щодо поліпшення здібностей.
  • Школа талантів дослідників - отримане назву.
  • У програмі об'єднані навчальні заклади - від дитячого садка до середньої школи.
  • Він був залучений в усі дошкільний співтовариство - вчителів, дітей і батьків.
  • Школа зміцнення здоров'я - видається Департаментом охорони здоров'я мерії.
  • Наші найцікавіші проекти - Здоровий Дошкільник в Здорової Родині.
Це літо чи зима.


Перевищення навіть емоційно - позитивних навантажень (галасливі захоплюючі ігри, інтенсивне радісне спілкування) може привести до перевантажень і як наслідок до негативних результатів. Якщо вчасно не вжити заходів і не припинити навантаження дитини, за цим станом можуть послідувати виснаження, нездужання, істерика, а можливо і хвороба.

вихователь: Заповідь 3. Свіже повітря.
Я по вулиці гуляю,
Свіжим повітрям дихаю.
Що побачив я, що знаю
Хоч зараз вам розповім.
Мама з татом ходять поруч,
Обидва дивляться на мене.
Це щастя, коли разом:
На прогулянці вся сім'я.

Наша халупа - це здорова форма проведення. Здорова кухня - кулінарні подорожі для маленьких і великих. Чудово, що діти готові взяти участь в класах дитячих садків, які вони пропонують. Граючи разом, вони набувають кулінарні навички і розширюють свої знання, але, найголовніше, вони знають, що є, щоб бути сильними і здоровими!

Школа дослідників талантів - звання, отримане від Міністерства національної освіти, і є відмінною рисою шкіл, які вносять значний вклад у відкриття, підтримку здібностей, інтересів і талантів дітей та молоді Міністерства національної освіти. В рамках безпечної програми безпеки дітей діти і батьки беруть участь в зустрічах з працівниками служби безпеки, дізнаються про правильну поведінку і поведінці в ситуаціях, пов'язаних з здоров'ям або загрозою для життя. Крім того, в роздягальні під час вивезення та вивезення дітей є чергові леді, які піклуються про безпеку наших учнів. Кафетерій з Здоровим і Раціональним Харчовим Сертифікатом, нагородженим Вроцлавським містом за участь в програмі Смачний, здоровий і цінний. Дошкільнята вивчатимуть секрети здорового харчування відповідно до принципів піраміди здорового харчування, знайомитися з кухнею світу, готувати їжу в кулінарних майстерень. Вроцлавських діти навчають роздільного сміття, отриманого від Департаменту освіти і ратуші Вроцлава і факультету навколишнього середовища і сільського господарства мерії Вроцлава за активну участь і пропаганду екологічного способу життя.

  • Безпечний дитячий сад.
  • Номери і шафки контролюються.
  • Діти та їхні батьки хочуть спробувати рецепти, отримані вдома.
У розширеній німецької навчальній програмі виразно виділяється чатка Леді Леді на освітній карті Вроцлава.



Батьки зачитують заповідь: Свіже повітря просто необхідний дитячому мозку, що розвивається! Нестача кисню призводить до значного погіршення самопочуття. У непровітреному, задушливому приміщенні дитина не може перебувати в активному, бадьорому стані, а тим більше виконувати будь - які завдання, що вимагають зосередження уваги.
Брак кисню призводить до швидкої стомлюваності і виснаження. Для гарного самопочуття і успішної діяльності дитині необхідно перебування на відкритому, свіжому повітрі мінімум 2 год на день і в провітреному приміщенні під час сну.
Щоденні прогулянки - ефективний метод загартовування дитини.
Потреба організму, що росте в кисні більш ніж в 2 рази перевищує його потреба у дорослих.
(Батьки висловлюють свою думку)

вихователь: Заповідь 4. Рухова активність.
Пропоную здригнутися, встати і виконати біг на місці під ритмічне вірш А. Мальцева «Людина, що біжить»
Я бігом насолоджуюся,
Біжу, біжу, біжу!
Землі ледь торкаюся,
Наче я лечу!
Вільні рухи,
Мені дихається легко!
У відмінному настрої
Біжу я далеко.
Мені горизонт маячить,
І сонце з висоти,
Бажаючи мені удачі,
Ллє теплі промені!
І наповнює силою
Мене чарівний біг.
Який же я щасливий -
Людина, що біжить!

Наші зусилля в цьому відношенні були оцінені багатьма важливими установами. У дитячому садку працюють дві людини в повний робочий день. У дітей є можливість зустрітися з добровольцями Семпер Аванті. Співпраця з Німецьким товариством соціального і культурного життя, Австрійським інститутом та Інститутом Гете швидко зростає.

Германскоязичние елементи включені в художні програми. Батькам пропонується брати участь у відкритих заняттях. Мета Академії - визнати ці потреби і допомогти батькам, організувавши зустрічі з фахівцями - з логопедом, психологом, дієтологом і лікарем.

Батьки зачитують заповідь: Рух - це природний стан дитини. Нехай ваша дитина якомога більше гуляє, грає в рухливі ігри, бігає, стрибає, лазить, плаває. Це дуже важливо для повноцінної діяльності мозку, а, отже, і всього організму дитини.
(Батьки висловлюють свою думку)

вихователь: Заповідь 5. Фізична культура.
Батьки зачитують заповідь: Систематичні заняття фізкультурою зміцнюють не тільки фізичне здоров'я, але і психіку дитини, позитивно впливають на його характер, сприяють розвитку вольових якостей, упевненості в собі, відповідальності, вміння дружити.
Арсенал видів фізичної культури дуже широкий: ранкова зарядка, физминутки, дихальна гімнастика, гімнастика після денного сну, гімнастика для очей, спортивні секції. Головне, щоб обраний вид фізичної культури подобався дитині, щоб він займався цим із задоволенням.

В рамках проекту батьки мають доступ до цікавих статей, написаних на сайті дитячого садка або в дитячому журналі «Скратетек». Батьки наших учнів часто доводять, що вони піклуються про активну участь в процесі навчання. Ми познайомимося з містом під час походів до Вроцлава. У дитячому садку є свій гімн, логотип. Діти з гордістю представлені глядачам, одягненим в дошкільні сорочки. У нас є казкові лавки, де батько з дитиною може сісти, щоб прочитати або взяти в оренду буклет додому.

Протягом декількох років ми брали участь в радісних святкуваннях Дня незалежності 11 листопада. Багато разів ми були винагороджені в змаганнях за найактивніші і видатні в натовпі. Нас підтримують батьки дітей, які хочуть приєднатися до акції.



У дитині може вкоренитися лише те, що сформовано в сім'ї, а значить, основою успіху є особистий приклад авторитетного для дитини дорослого - батька.
(Батьки висловлюють свою думку)

вихователь: Заповідь 6. Водні процедури.
Батьки зачитують заповідь: Значення водних процедур для здоров'я людини відомо з давніх-давен і підтверджено багатовіковим досвідом. Вони дуже корисні для здоров'я, гарного самопочуття, прекрасного настрою. Ви можете вибрати будь-який, відповідний для дитини вид водних процедур або ж чергувати різні види.
Обливання вранці після сну і ввечері перед сном прохолодною або холодною водою.
- Контрастний душ, контрастні ванни для рук і ніг (3-7 контрастів, починаючи з теплої або гарячої води і закінчуючи холодною, тривалість теплого або гарячого душу в 2 рази довше, ніж холодного).
- Обтирання мокрим рушником, велике умивання.

Діти активно проводять час на свіжому повітрі, беруть участь у спортивних змаганнях, змаганнях, спартакіадах та спортивних сутичках. Діти вчаться основним методам бойових мистецтв і розвивають інтерес до спорту як привабливу форму відпочинку. Ми не забуваємо про нужденних - ми регулярно збираємо горіхи протягом шести років, ми приєднуємося до колекції пожертвувань в рамках акції «Шляхетна посилка», ми допомагаємо тваринам організувати збір притулків. Ми регулярно відвідуємо самотніх людей, організовуючи «День бабусі» в найближчому Будинку соціального забезпечення.

вихователь: Про умовно поговоримо більш докладно:
Всім нам хочеться, щоб дитина виросла міцним, здоровим, красивим.
Звичка, це така дія, яку людина виконує як би автоматично. Одне з найважливіших звичок для збереження і зміцнення здоров'я є вміння правильно мити руки
Пропоную зараз дружно вимити руки.
Гра «Миємо руки»
o Яке перша дія? Закатати рукава. Хто рукавчик НЕ засукати, той водичку не отримає.
o Потім відкрити кран: знаємо-знаємо да-да-да, де тут ховається вода.
o Намочить руки, якщо руки брудні, змити бруд без мила,
o Мокрими руками беремо мило, намилює: раз-два-три - мило поклади. Від простої води і мила у мікробів тануть сили.
o Розтираємо мило по долоньках, робимо пишну пінку, пухнасті рукавички.
o Чистої водичкою мило ретельно змиваємо.
o Віджимаємо крапельки водички в раковину, потім рушником акуратно витирають.
o Кожен пальчик витираємо, жоден з них не забуваємо.

Ми залучаємо себе шляхом мобілізації місцевих батьків на потреби нужденних. Станом на 4 червня, найвідоміший сімейний день в Познані. Ми запрошуємо дітей, які хотіли б поділитися своїм талантом з іншими. Подробиці на плакаті біля входу в дитячий сад. Запрошуємо вас взяти участь у кампанії «Велика колекція книг» - для маленьких і великих пацієнтів медичних установ. Звідси вони будуть на полицях лікарняних бібліотек. Ми будемо вдячні за кожен титул. Подробиці на інформаційному плакаті.

Ми запрошуємо дітей з усіх груп взяти участь в конкурсі на польський прапор. Крайній термін подачі заявок - 28 квітня. Детальна інформація та правила конкурсу на інформаційному плакаті. Запрошуємо вас взяти участь у складанні необхідних тварин речей з гуртожитку в Пшіборовке і в гуртожитку Азорке. Ви можете принести і помістити в вказане місце в Дитячий сад: карма, старі ковдри, рушники, іграшки для кішок і собак 😉.

Головне, нехай ваша дитина отримує задоволення від цієї процедури. І ви радійте разом з ним!
(Батьки висловлюють свою думку)

вихователь: Заповідь 7. Прості прийоми точкового масажу.
З вашого дозволу цю заповідь зачитає медична сестра. Масаж біологічно активних точок, розташованих в області носа, очей, вух, біля скронь, на пальцях рук і ніг, на кистях рук, на підошвах, шляхом натискання, розтираючих лінійних і обертальних рухів є прекрасним засобом поліпшення і регулювання діяльності всіх систем організму. Таким чином, він нормалізує роботу всіх органів і систем, в тому числі і психіки.
Для дітей самомасаж - це профілактика простудних захворювань, вегетативних дистоній. Якщо масаж робити систематично, накопичується енергія, зміцнюється опірність організму до різних захворювань. Надійність техніки масажу перевірена часом - вона існує вже кілька століть, навіть якщо ви не відразу знайдете потрібну точку і помассіруете прилеглу зону, ніякої шкоди не буде. Але запобіжні заходи варто дотримуватися і в цьому випадку. Чи не тиснути дуже сильно на точку, що не масажувати пошкоджені місця: подряпини, порізи). Щоб правильно провести масаж, потрібно натиснути на точку (не довше ніж секунди), відпустити, натиснути знову - і «побарабанить» таким чином по точці одну хвилину. Неважливо, як тримати палець - перпендикулярно або під кутом до точки, головне, щоб вам і дитині було комфортно. Пропоную виконати комплекс самомасажу, який вихователі виконують щодня в групі з дітьми:

Ми запрошуємо вас відправляти поздоровлення, посмішки, лауреати або інші конфесії поштою Дня святого Валентина. Червона коробка чекає прямо біля входу в дитячий сад! Ми запрошуємо всіх дітей на участь - святкову сукню є обов'язковим. Ми ласкаво запрошуємо всіх батьків на зустріч дитячого садка Леонардо.

Запрошуємо вас взяти участь - просто принесіть фотографію обраної тварини в форматі 10 × Деталі на плакатах в дитячому саду. Організатором є Малгожата Павлицький - педагог Мотилкув. Може бути, ми виявимо великі приховані таланти? Неважливо, чи є у вас екзотичний трансатлантичний політ або якщо ви живете в сусідньому двоюрідного брата.

Практикум «Щоденний комплекс самомасажу».
«Будуємо дім» Будуємо, будуємо, будуємо будинок, великими пальцями обох рук розтираємо енергійно крила носа, до чола
і з віконцем, вказівним пальцем «колемо» кінчик носа
і з трубою великим пальцем енергійно розтираємо лоб зверху вниз, знизу вгору,
з труби йде дим великим пальцем енергійно розтираємо лоб зліва-направо, справа-наліво,
бровки пощипали;
Примітка: У періоди захворювання на ГРЗ та грип ці точки бажано масажувати кожні 30 хвилин, чергуючи їх з інгаляціями, промиваннями носа і іншими процедурами.
по носику постукали вказівними пальцями «стукаємо» по крилах носа, вимовляючи звук «ммм»
«Колючка»: «я вас діти уколю» вказівним і великим пальцями, колемо перегородку носа
"Ні ні ні,", колемо точку під носом
"Ні ні ні,", колемо точку під нижньою губою,
«Кішечка»: «мяу, мяу» м'якими долонями масажуємо шию попереду
«Розбудимо кісточки», енергійно розтираємо яремної ямку
«Доброго ранку, кісточки, пора вставати!» "Не хочемо!" »Треба!» «Барабанів» кулачками по грудині, масажуючи точку імунітету
«Парад червоних вух» енергійно розтираємо вуха до красна
«Ослик» тягнемо вуха вниз за мочки
«Зайка» тягнемо вуха вгору
«Мавпочки» тягнемо вуха назад
«Чебурашка» тягнемо вуха в сторони
«Мавпа» тягнемо вуха вперед
«Метелик» легко ляскаємо вухами
«Слон» чотири пальчика за вуха і повільно ляскаємо вухами
Середній пальчик постукав по козелочкам «Пельмешки готові?»
Примітка: При впливі на ці точки знижується шум і болю у вухах, зміцнюється слух, проходять запаморочення, нормалізується діяльність всіх органів і систем.
«Защипуємо пельмені» защипуємо, як пельмені краю вух, від низу до верху
«Чистим вуха» вказівним пальцем ретельно проминаємо вуха зсередини, Промінь все ямки
«Вилочка», вказівним за вухом, середнім пальцем попереду розтираємо вуха
«Поплескав від радості» хлопки долонями по вухах
«Струсила воду» мізинчик «струсили водичку з вух
«Погладили вушка»
«Гусеничка» пальчики «побігли», по руках, починаючи з кистей до шиї, гладимо шию ззаду, голову і примовляв,
хлопчики: «Я молодець, я молодець, я сильний, я сміливий, я спритний, я уміла»
дівчатка: «Я розумниця, я разумнічка, я хороша, я гожа, я добра, я ніжна, я мила, я кохана».

  • Виберіть наклейку з символом групи.
  • Дотримуйтеся карти, де ви відпочивали.
  • Відкрийте для себе світ!
Карта розташована біля входу в дитячий сад. Ми також настійно рекомендуємо відправляти листівки! У середу - секретар дитячого садка буде закритий весь день. Дитячий сад також буде закритий між 00 -.

Святкування Дня дітей «Друге життя іграшок». Разом з батьківським коледжем ми запрошуємо вас взяти участь в наших заходах. До 25 травня ми збираємо фантазії на нашому ярмарку. На цей раз він буде використовуватися іграшкові блоки, ігри, пазли, буклети, опудала, фігурки, листівки та інші гаджети, які можуть порадувати наших дітей. Ми також можемо принести іграшки старшим братам і сестрам. Ми поміщаємо іграшки в дам в групі. Всі зібрані фантазії з'являться 31 травня вранці в вестибюлі нашого дитячого садка.

вихователь: Заповідь 8. Теплий, доброзичливий, психологічний клімат у сім'ї.
Чому ми називаємо наше дитинство золотим?
Тому що ми граємо, веселимося і Шалім.
Тому що оточує нас турботою сім'я,
Тому що обожнюють нас рідні і друзі!


Під час ярмарку кожна дитина зможе вибрати іншу іграшку, кидаючи якісь гроші назад в наш дитячий садок. Ми будемо використовувати гроші, які ми використовуємо, як зазвичай, для наших дошкільнят - це залежить від того, скільки ми можемо отримати. Ми запрошуємо вас дуже тепло приєднатися до акції. Давайте навчимо їх ділитися з іншими радощами.

Ми запрошуємо вас ознайомитися з правилами конкурсу -. Старі ковдри, рушники, великі толстовки і т.д. Предмети повинні бути поміщені в кошик - в передпокій. Цим собакам і кішкам потрібна наша допомога, і вони розраховують на нас! У лютому в Леонардо відбудеться Карнавальний бал одягання. Ми запрошуємо вас скористатися карнавальними костюмами!


Батьки зачитують заповідь: Обстановка, в якій виховується дитина, психологічний клімат в родині мають величезний вплив на стан фізичного і психічного здоров'я дитини. У комфортній ситуації розвиток дитини йде швидше і гармонійніше. Він вбирає в себе все позитивне, що його оточує. І це робить його сильним, щасливим і впевненим у собі людиною.
І навпаки, якщо дитина росте в несприятливому середовищі, де присутні агресія, роздратування, злість, тривога, страх, він заражається цими негативними емоціями і почуттями, що призводить до розладів його здоров'я і, отже, до затримки в розвитку.

вихователь: Щоб ваша дитина росла здоровою і щасливою, пропонується встановити в сім'ї кодекс честі,
Передайте один одному картки з текстом кодексу. Пропоную всім разом вголос зачитати кодекс честі, що проголошує наступне:
Батьки і педагоги разом зачитують кодекс честі:
- Позитивне, доброзичливий настрій всіх членів сім'ї;
- Рівний, спокійний тон в процесі спілкування в родині;
- Єдність вимог до дитини з боку всіх членів сім'ї в усіх ситуаціях;
- Обов'язкове заохочення дитини при мінімальних успіхи і навіть при їх відсутності, якщо дитина постарався;
- При першій-ліпшій можливості здійснення з дитиною тілесного контакту (погладити, взяти за руку) і візуального контакту (подивитися дитині в очі, бажано на одному рівні з ним, т. Е. Присісти);
- Організація спільної діяльності з дитиною (по можливості частіше).
Пам'ятайте: Обійми - ідеальний подарунок на всі випадки життя, корисний кожній людині, особливо дитині.
- Намагайтеся не відмовляти дитині в спілкуванні!
Встановіть в родині заборона:
- на бурхливі негативні (і навіть позитивні) емоції, особливо ввечері, перед сном; на крик, на роздратування;
- на незрозуміле для дитини покарання (особливо в жорстких формах); на агресію і злість.

Увага! 10 листопада - У вівторок - в День незалежності Дитячого саду Леонардо відбудеться велика академія під назвою «Маленький патріот». Почесний гість буде представником, звичайно ж, гала-наряд потрібно! Давайте відсвяткуємо пам'ять про Героїв, давайте виховувати наших дітей з патріотизмом і повагою до історії Батьківщини.

У понеділок з 00 в дитячій буде з нами фотограф. У кожного дошкільника будуть зроблені невеликі знімки, тому ви можете замовити триденний фотоканала з фотографією вашої дитини і красиву фотографію в рамці - зразки фотографій і стіл для написання електронних листів - прямо біля входу в дитячий сад.

Батьки продовжують зачитувати заповідь: Мудрість виховання полягає в дотриманні балансу між заборонами та дозволами. Заборон повинно бути небагато і вони повинні бути однозначними і постійними. У більшості ситуацій необхідно уникати слова «не можна», слід дати дитині правильну програму поведінки (не потрібно говорити «не біжи», потрібно сказати «давай підемо кроком»).
У той же час не повинно бути вседозволеності. Обмеження виховують волю і здатність регламентувати свої бажання і дії, таким чином, вони тренують мозок.
Прагніть бути мудрими у вихованні своєї дитини! Позитивно спілкуючись з дитиною, ви заряджаєте його енергією. Ваш негатив (крик, роздратування) руйнує психіку дитини, отже, послаблює його здоров'я.
(Батьки висловлюють свою думку)

Ми просимо дітей прийти до цього дня для фруктів, овочів, листя, осінній леді або іншого елемента, відповідного осінньої темі. Ми ласкаво запрошуємо батьків в наступні групи. Терміни для секретаріату на дату підписання. П'ятниця - Весняна весна - яскрава процесія з нагоди весняного дня.

Вівторок - Весняний бал буде управлятися професійною компанією. Забавні майстерні куль Дарами Фроебла з відвідуванням Клоуна до Вінні-Пуху картина смайлик-басейн з барвистими кульками тур по дитячому саду зустріч з тренером, які працюють з нами Творча академія футболу, навчальна викладацькому складу та директору об'єкта. З сьогоднішнього дня ми відправляємо лист від Валентини: ви повинні самі зробити валентіновскім картку, звернутися до неї і кинути її в червону коробку в коридорі біля входу в дитячий сад.

вихователь: Заповідь 9. Творчість.
Батьки зачитують заповідь: Діти - творці. Дорослим необхідно тільки створити умови для їх творчої активності. У творчості дитина може виразити себе: свої думки, почуття, емоції. Через творчість дитина осягає прекрасне, гармонію світу.



Допоможіть дитині побачити прекрасне в світі, закохатися в красу і підтримайте його бажання творити. Для цього підходять різні види діяльності:
- малювання (фарбами, олівцями, фломастерами, крейдою, ватяними паличками та ін.);
- ліплення (пластилін, глина, тісто);
- виготовлення виробів з паперу;
- прослуховування класичної та дитячої музики, звуків природи;
- заняття музикою і співом.
Все це дає можливість емоційного вираження, вчить дитину любити працю, пишатися собою.
(Батьки висловлюють свою думку)

вихователь: Заповідь 10. Харчування.
Батьки зачитують заповідь: Дітям для повноцінного росту і розвитку необхідно раціональне харчування. В організації харчування дитини слід дотримуватися простих, але дуже важливих правил:
1. Харчування по режиму (виробіть у дитини звичку - є в строго певні години);
2. Для приготування їжі використовувати тільки натуральні продукти, багаті вітаміни і мінеральні речовини (особливо в осінній період).
3. Включайте в раціон харчування дитини багаті вітамінами і мінеральними речовинами продукти, особливо у весняний період;
4. Харчування має бути збалансованим (в їжі повинна бути достатня кількість білків, жирів і вуглеводів);
5. Щодня на столі повинні бути фрукти і овочі;
6. Апетит дитини часто залежить від зовнішнього вигляду їжі.
Малюк буде їсти з великим задоволенням, якщо Ви творчо оформите блюдо, створюючи з продуктів будь-які впізнавані їм фігурки.
Важливо пам'ятати, що іноді діти хочуть ту чи іншу їжу тому, що це потреба їх організму.

вихователь: всі заповіді зачитані, залишилося зібрати «Квітка здоров'я». На готовий макет наклеюємо пелюстки із заповідями, використовуючи клейові олівці.


Заключна частина.
вихователь: Підводячи підсумок, хотілося б почути ваші думки: як буде звучати рішення нашого батьківських зборів.
(Батьки висловлюють свою точку зору)

Варіант рішення батьківських зборів:

1. Використовувати інформацію, отриману на батьківських зборах для збереження і зміцнення здоров'я дітей.
2. Впроваджувати здоровий спосіб життя в кожну сім'ю.
3. У вихідні дні разом з дітьми виконувати комплекс ранкової гімнастики і профілактичний масаж «чарівних точок».
4. У вихідні дні обов'язково виходити з дітьми на прогулянку не менше двох разів на день. Надавати дитині можливість на прогулянці більше рухатися, грати в рухливі ігри.
5. Дотримуватися кодекс честі сім'ї.
6. Продумувати домашнє меню для дітей, виконуючи основні правила харчування.
7. Поповнити предметно-розвиваюче середовище групи нестандартним фізкультурним обладнанням, виготовленим своїми руками.
рефлексія пропоную висловити свою думку про роботу батьківських зборів, намалювавши на дошці галочку. Якщо інформація була для вас корисною потрібної, малюєте галочку яскравим маркером; якщо ви незадоволені роботою зборів, малюєте галочку чорним маркером.
вихователь: На закінчення, хотілося б ще раз нагадати прописну істину: якщо ви - батьки - перші вихователі свого малюка, навчіть його з самого раннього віку цінувати, берегти і зміцнювати своє здоров'я. Якщо ваші малюки будуть кожен день бачити ваш особистий приклад здорового способу життя, результат не змусить себе чекати: діти виростуть здоровим і розвиненим фізично, інтелектуально і духовно.
Ми: вихователі і інші співробітники дитячого саду, так само як і ви, хочемо бачити дітей здоровими, веселими, добре розвиненими фізично. Давайте будемо вирішувати цю проблему спільними зусиллями. Будьте здорові! Успіхів вам!
Батьківські збори в 1-й молодшій групі. конспект

(Організаційне)

1.Пріветствіе.

Добрий вечір, шановні батьки! Ми раді бачити Вас на нашому перших батьківських зборах. Сьогодні ми розповімо Вам про період адаптації ваших діток, вікові особливості дітей 3-4 років, програмою, за якою ми працюємо і вирішимо деякі організаційні питання. Але, на початку, надамо слово завідуючої нашим дитячим садом Каляміной І.П. (Виступ завідуючої). Слово надається медсестрі Куликової А.Г. (Виступ медсестри).

А зараз давайте ми познайомимося, адже у нас з'явилися нові обличчя.

2. Гра для знайомства.

Батьки передають м'яч, у кого в руках м'яч, той каже, як його звуть, як звуть дитину, скільки років дитині і як давно ходять в сад.

3. Вступне слово.

Отже, ваші дітки перейшли у другу молодшу групу. Велика частина перейшла з 1 мл.гр., також у нас є новоприбулі дітки. У нас з Вами тепер одна спільна мета: зробити їх перебування тут комфортним, безпечним, цікавим, захоплюючим, пізнавальним і т.д.

Під час перебування дитини в дитячому садку ми (діти, педагоги, батьки) складаємо трикутник. На чолі трикутника, звичайно ж, варто дитина. Він, пізнаючи нове, відкриває самого себе (що я вмію, можу, на що здатний). Завдання дорослих - допомогти йому в цій нелегкій справі, не слід забувати і про соціум, який відіграє велику роль у розвитку дитини. Як Ви думаєте, що станеться з триноги табуретом, якщо підломилися одна ніжка? (Впаде) Правильно, впаде! Або згадаємо байку Крилова «Лебідь, рак і щука» - «Коли в товаришах згоди немає, на лад їх справа не піде, вийде з нього не справа, тільки мука!». Звідси висновок, що нам належить об'єднати наші зусилля для того, щоб дітям було комфортно і цікаво в дитячому саду, і тут дуже важлива наявність взаєморозуміння і підтримки. Ми з Вами 4 роки будемо жити однією, я сподіваюся, дружною сім'єю.

4. Консультація для батьків «Вікові особливості дітей 3-4 років».

5. Адаптація дітей. Криза трьох років.

Один з провідних фахівців з виховання дітей раннього віку професор Н.М. Аскаріна, кажучи про цю проблему, часто призводить один і той же приклад: садівник, пересаджуючи дерево, готує ділянку, дбайливо обкопує дерево, намагаючись не пошкодити його кореневу систему, пересаджує разом із землею - але, незважаючи на всі його зусилля, дерево на новому місці хворіє, поки не приживеться. А тепер звернемося до дітей.

Процес адаптації у кого-то до нових умов дитячого садка, у кого-то до нову групу і вихователям, як показує досвід, найважче проходить у дітей у віці 3-3,5 років. Це обумовлено тим, що воно збігається з кризою розвитку особистості, який можна охарактеризувати як «я сам!». Дитина починає усвідомлювати власне «Я». Він прагне до самостійності, самоствердження. У цей час у нього активно розвивається воля і самолюбство, що проявляється в прагненні ставити перед собою цілі і досягати їх за всяку ціну, а також пишається своїми досягненнями. Всі ці нові риси є позитивним наслідком кризи для дитини.

Однак у кризи 3 років є і неприємна сторона - загострення дитячо-батьківських відносин. У малюка ні з того ні з сього з'являються деякі особливості, які дуже турбують мам і тат: деспотизм, свавілля, упертість, норовистість і негативізм. Виявляються вони в тому, що дитина прагне домогтися від батьків саме того, чого він хоче, навіть якщо це принесе йому шкоду. Думка дорослих малюк ні в що не ставить, відмовляється підкорятися, вимогам і прохань, намагаючись зробити все навпаки. Варто відзначити, що зазвичай період кризи важче переносять діти, ніж їхні батьки. Дитина сама не розуміє, чому так себе веде, не вміє стримувати свої пориви і емоції. Він відмовляється лягати спати, не хоче сам одягатися, прибирати іграшки. Вередує, кричить і тупотить ногами, якщо не виконуються будь-які його прохання. Не рідко така поведінка дитини застає батьків зненацька.

(Поширення пам'ятки).

Для того щоб ваша дитина легше адаптувався в нашому дитячому садку, звик до вихователів, нових умов життя, режиму дня, нам необхідні ваша підтримка і співробітництво. Для початку постарайтеся виконувати кілька простих правил:

Приводьте дитину в дитячий сад в один і той же час, не з'являтися у суді, тому що ви порушуєте режим дитячого садка. З ним ви можете познайомитися на стенді для батьків. По режиму зарядка повинна закінчуватися о 8.05 год. А вона у нас починається часом пізніше. До того ж зазначити дітей нам необхідно до зарядки. Спізнюються відволікають нас від проведення режимних моментів, від роботи з дітьми. Тому, шановні батьки, будьте організованіше, будь ласка.

До вихователям, до помічника вихователя звертайтеся по імені-по батькові.

Спокійне, уважне ставлення до дитини вдома в період адаптації - запорука успіху!

Вчасно укладайте дитини спати ввечері.

Одяг дитини:

  • §Проследіте, щоб одяг дитини не була занадто велика або не сковував його рухів.
  • §Завязкі і застібки повинні бути розташовані так, щоб дитина могла самостійно себе обслужити.
  • §Большая прохання замість рукавичок мати рукавиці, пришити обов'язково на гумку.
  • §Обувь повинна бути легкою, теплою, точно відповідати розміру ноги дитини, легко зніматися і вдягатися. Вивчайте самостійно взуватися і роззуватися.
  • §Носовой хустку необхідний дитині, як в приміщенні, так і на прогулянці.
  • §Іметь запасний одяг.

Порядок в шафці:

  • §Складиваем речі в певному порядку. При одяганні і роздяганні дитина повинна це робити сам.
  • §Запасние речі повинні лежати в пакеті на вішалці, щоб дитині було, куди складати речі.
  • §Для спортивної форми теж пакет, міцний, маленький, з ручками. (Для спортивної форми нам потрібні чисто білі футболки, без малюнків, чорні шорти, білі шкарпетки х / б. Маркування імені.)
  • §У кого зламані гачки в шафці, прохання замінити самостійно.

Щоб уникнути випадків травматизму, кожен день перевіряйте вміст кишень одягу дитини на наявність небезпечних предметів. Забороняється приносити в дитячий сад гострі, скляні предмети, а також дрібні намистинки, гудзики, жувальні гумки, таблетки, монетки.

Виховання культурно-гігієнічних навичок:

  • §Следіте і вдома за тим, як дитина миє руки (НЕ розбризкуючи воду, правильно користуючись милом, не мочити одяг, насухо витиратися рушником.);
  • §Следіть, як одягається і роздягається (давати це робити йому самому, в певній послідовності, визначити, де перед у одягу, вивернути; одяг складати, вішати на стільчик, розстібати - застібати ґудзики, перш, ніж взуватися, сандалики або чобітки треба поставити так , щоб вони дивилися один на одного, а не «посварилися»);
  • §Піть з чашки, є, добре пережовуючи їжу із закритим ротом, правильно користуватися ложкою, серветкою; в другій половині року будемо навчати їсти виделкою;
  • §Учіть самообслуговування в туалеті.

Не обговорюйте при дитині вдома свої побоювання, претензії і переживання з приводу дитячого саду, але обов'язково поділіться ними, перш за все з вихователями, також у нас відкрився консультаційний центр в дитячому саду, який курирує наш методист. Якщо проблему вирішити не виходить, тоді вже звертатися за допомогою до завідуючої.

(Додати інформацію на стенді про обов'язки батьків).

Головним для успішної адаптації є ваш позитивний настрій, дотримання режиму дня і рекомендацій педагогів. Перш, ніж очікувати від дитини самостійності, його потрібно навчити діям, необхідним в процесі одягання, вмивання, прийому їжі.

Сподіваємося на плідну співпрацю!

6. Знайомство з програмою, розкладом ООД, вузькими спеціалістами. Пам'ятка «Що повинен знати дитина до кінця навчального року».

7. Організаційні питання.