Конспект заняття «Одяг» для дітей раннього віку. Лексична тема «Взуття


«Джерела здібностей і обдарувань дітей - на кінчиках їхніх пальців. Від пальців, образно кажучи, йдуть найтонші струмочки, які живлять джерело творчої думки »(В. О. Сухомлинський)

Життя дитини - це гра, в якій він пізнає світ, вчиться, розвивається, зростає. Пальчикова гімнастика - це ігри з пальчиками. Пальчикова гімнастика важлива для дитини з самого його народження. Вже з перших тижнів життя, спілкуючись з дитиною, потрібно розмовляти з ним, розповідати потішки і примовки. Вони дозволяють встановлювати контакт з дитиною і викликають у нього масу позитивних емоцій.

З розвитком рухових навичок тісно пов'язане звуковимову, автоматизація звуків, формується інтонація, виразність голосу, а також міміка, пластика, точність і координація як загальної, так і дрібної моторики. Пальчикова гімнастика, що проводиться щодня, дозволяє перетворювати нудні види діяльності в захоплюючі, сприяє поліпшенню функціонального стану коркових мозкових структур, дрібної моторики, а також мовної діяльності.

Вчені довели, що рухи пальців рук позитивно впливають на розвиток дитячого мовлення.

Що ж відбувається, коли дитина займається пальчикової гімнастикою.

1.Виполненіе ритмічних рухів пальцями индуктивно призводить до порушення в мовних центрах головного мозку і посилення узгодженої діяльності мовних зон, що, в кінцевому підсумку, стимулює розвиток мови.

2.Ігри з пальчиками розвивають вміння наслідувати дорослому, вчать вслухатися і розуміти зміст промови, підвищують мовну активність дитини.

3.Малиш вчиться концентрувати і правильно розподіляти свою увагу.

4.Речь дитини стає більш чіткою, ритмічної, яскравою, посилюється контроль за виконуваними рухами.

5.Развівается пам'ять дитини, так як він вчиться запам'ятовувати певні положення рук і послідовність рухів.

6.У малюка розвивається уява і фантазія.

7.Пальци набувають чинності і гнучкість, що в подальшому полегшить оволодіння навичок письма.

Пальчикова гімнастика «Вийшов дощикна прогулянку ». І.В.Ніщева

Вийшов дощик на прогулянку. «Крокуємо * по столу вказівним і
середнім пальцями рук.
Він біжить по провулку. Загинаємо по одному пальцю на руках
Барабанить по віконця, на кожен рядок.
Налякав велику кішку,
Вимив парасольки перехожих,
Дахи дощик вимив теж.
Відразу мокрим місто стало. Струшуємо долонями так, як буд-
то обтрушують з них воду.
Дощик скінчився. Втомився. Кладемо долоні на стіл.

Пальчикова гімнастика «Помічники».

Один два три чотири,
Ми посуд перемили:
Чайник, чашку, кухлик, ложку

І велику ополоник.

Загинаємо пальчики, по одному, на кожну власну назву посуду.
Ми посуд перемили, Одна долоню ковзає по інший.
Тільки чашку ми розбили,

Ковшик теж розвалився,

Ніс у чайника відбився,

Ложку ми трохи зламали.

Знову загинаємо пальчики.
Так ми мамі допомагали. Поперемінно ритмічно вдаряє кулачок про кулачок і ляскаємо в долоні.

Пальчикова гімнастика «Багато меблів в квартирі».

Пальчикова гімнастика «Скільки взуттяу нас ».

Поперемінно вдаряє по столу і ляскаємо в долоні.

На кожну власну назву взуття загинаємо пальчики, починаючи з великих, одночасно на обох руках.

Порахуємо в перший раз,

Скільки взуття у нас.

Туфлі, тапочки, чобітки

Для Наташки і Сережки,

Та ще черевики

Для нашої Валентинки,

А ось ці валянки

Для малятка Галенькі.

пальчикова гімнастика«Я рукавичку одягаю».

Пальчикова гімнастика «Компот».

Пальчикова гімнастика «Осіннє листя».

Рухоме вправу «Дощик».

Пальчикова гімнастика «По малину».

Пальчикова гімнастика «За ягодами».

Пальчикова гімнастика «Конячка»

Лексична тема «Взуття»

мета:
1.Расшірять і активізувати словник по темі.
2.Учіть правильно називати деталі взуття.
3.Упражнять в освіті відносних прикметників.
4.Упражнять в утворенні множини іменників.
5.Упражнять у вживанні зменшувально - пестливих суфіксів в іменників.
6.Упражнять у вживанні іменників у родовому відмінку з приводом.
7.Упражнять в узгодженні іменників з числівниками.
8.Форміровать складову структуру слів.

Хід заняття.

1.Дідактіческое вправу «Без помилки повтори, нічого не пропусти»

Повторити слова в тому ж порядку:
Туфлі -тапкі - чоботи - черевики
Валянки - сандалики -туфлі - чоботи
Діти, як назвемо ці предмети одним словом? -Взуття.

2.Деті, скажіть, для чого нам потрібна взуття? (Щоб взувати на ноги)

В якому магазині ми купуємо взуття? (У взуттєвому магазині)
У взуттєвому магазині на полицях стоїть багато різного взуття.
Вправа «Договори слівце»
Якщо взуття для зими, то вона ЗИМОВА.
Якщо взуття для літа, то вона -
Якщо взуття для будинку, то вона -
Якщо взуття для спорту, то вона -
Якщо взуття для свята, то вона -
Взуття для жінок -
Взуття для чоловіків -
Взуття для дітей -

3. Скажіть, діти, яке взуття потрібна для зими?

(Тепла, закрита, зимова, висока)
Чому взимку потрібно носити таке взуття?
З яких матеріалів роблять зимове взуття?
Яке взуття ми носимо влітку? (Легку, відкриту, річну) Чому?
Вправа «образ слівце»
Якщо взуття зі шкіри, то вона шкіряні.
Якщо взуття з хутра, то вона ХУТРОВА.
Якщо взуття з гуми, то вона РЕЗИНОВАЯ.
Якщо взуття з вовни, то вона вовняні
В яку погоду потрібно носити валянки, чому?

4. Розгляд та називання деталей взуття.

Діти, давайте порівняємо зимові чоботи і зимові черевики.
У чому зручніше ходити по глибоких заметах, чому?

Порівнюємо туфлі і кросівки.
Порівнюємо черевики і сандалики
У черевика є застібка і у сандалики є застібка.
У черевика є каблук, а у сандалики немає каблука.
У черевика є п'ята, а у сандалики немає п'яти.
У черевика є халяву, а у сандалики немає халяви.
Черевики шкіряні і сандалики шкіряні.
Черевики закриті, а сандалики відкриті.
Черевики теплі, зимові, а сандалики легкі, літні.

5.Пальчіковая гімнастика «БОТИНКИ»

Усюди, всюди ми удвох Середній і вказівний пальчики «крокують» по столу.
Нерозлучні йдемо.
Ми гуляємо по лугах, Діти загинають по одному пальчику, починаючи з великого.
За зеленим берегам,
Вниз по сходах збігали,
Уздовж по вулиці крокували.
Після ліземо під ліжко,
Будемо там тихенько спати. Укладають долоні на стіл.

6.Упражненіе «Назвемо ласкаво» свою улюблену взуття.
Чоботи - чобітки.
валянки -
туфлі -
тапки -
черевики -
кросівки -

7.Расскажіте, діти, як треба доглядати за взуттям, щоб вона була в порядку? (Діти повторюють дієслова)

Взуття треба мити, сушити, витирати, чистити, ремонтувати, прибирати.
Хто лагодить взуття? (Швець)
Куди ми підемо, якщо взуття треба полагодити? (В шевську майстерню)

Виправте мене:
Шевця принесли в ремонт (діти повторюють фразу повністю)
Туфлі БЕЗ (підошва)
Чоботи БЕЗ (блискавка)
Тапки БЕЗ (п'ята)
Сандалії БЕЗ (ремінець)
Черевики БЕЗ (мова)
Кросівки БЕЗ (шнурок)

8.Беседа про багатозначності слова МОВУ з використанням картинок і предметів.
Хлопчик - бешкетник показав тобі МОВУ, і черевик - бешкетник теж висунув
МОВА.

9.Заданіе: встав пропущене слово (привід) і договори правильно.

Тапки стоять ... (ліжко)
Туфлі лежать ... (коробка)
Чоботи стоять ... (тумбочка)
Черевики сохнуть ... (батарея)
Ми витягнемо туфлі ... (коробки)
Ми дістанемо чоботи ... (тумбочки)
Ми знімемо черевики ... (батарея)

10. «Давайте порахуємо» 1-5:
Чобіт, валянок, тапок.

11. «Навчися говорити правильно»

Коли ми приходимо додому, то роззуватися.
Коли ми йдемо гуляти, то взувати.
В дитячому садку ми перевзуватися (значить знімаємо брудне взуття і ходити в чисту)

12. Повторюй пропозиції.

Мама чистить туфлі щіткою.
Коля миє чоботи водою.
Вова зав'язує шнурки на черевиках.
Діти сушать чоботи у батареї.
Мама купила в магазині зручні черевики.
У Вітіного черевика порвався шнурок.
Собака Дружок приносить Колі домашні тапочки.
Швець полагодив підбори на маминих туфлях.
Від татового черевика відірвався мову.
Коля вставив в кросівки нові шнурки.
У дитячому садку потрібно перевзуватися в чисту взуття

цілі:

Розширити знання дітей про одяг.
Збагатити словник дітей по темі.
Вчити дітей класифікувати одяг по заданому ознакою (зимова або літня, жіноча чи чоловіча).
Ознайомити з професією «швачка» та деякими інструментами, використовуваними нею для роботи.
Закріпити поняття про колір, величину, форму, кількості.
Ознайомити з музичним твором С. Рахманінова «Полька».
Продовжувати вчити дітей малювати пальчиками, ліпити і наклеювати.
Розвивати мислення, увагу, дрібну і загальну моторику.
Розвивати диференціацію слухового і зорового сприйняття.

устаткування:

Картинки із зображенням різного одягу.
Ляльки в різній одязі, коробка.
Трафарети різної одягу, вирізані з білого картону, аналогічного розміру шматочки тканини.
Розрізні картинки одягу.
Демонстраційна картинка «швачка», іграшкова швейна машинка, голка, ножиці.
Вирізані картинки із зображенням хлопчика і дівчинки, різного одягу, прямокутники рожевого і блакитного кольорів.
Різнокольорові прищіпки, силуетні зображення суконь з картону жовтого, зеленого, червоного і синього кольорів.
Картинки, що зображують одяг різного кольору, з «дірками» в вигляді геометричних фігур; аналогічні геометричні фігури.
Картинки «Що переплутав художник?»
Картинки «Знайди зайвий предмет».
Малюнок-розмальовка різних видів одягу, пальчикові фарби, вологі серветки.
Олівці. Картинки для штрихування із зображенням одягу.
Стрічки різної довжини.
Вирізані з кольорового неглянцевого картону силуети одягу, вирізані з паперу кишені, клейові олівці, пластилін, гудзики.
Різне обладнання для динамічної паузи: лавки, тунель, дуги, доріжки, пеньки і т.п.
Аудіозапис: «Полька» С. Рахманінова, музика для динамічної паузи.

Хід заняття:

Привітання «Все заплескали в долоні»

Всі заплескали в долоні,
Дружно, веселіше!
Застукали наші ніжки,
Голосніше і швидше!
За коленочкі вдаримо.
Тихіше, тихіше, тихіше.
Ручки, ручки піднімаємо,
Вище, вище, вище!
Закрутилися наші ручки.
Знову опустилися.
Покружляли, покружлявши
І зупинилися.

Сюрпризний момент «Їдуть ляльки»

Триндіт-бринді, балалайки,
Їдуть ляльки в таратайці.
Гей, хлопці, не ловіть гав,
Собі ляльку вибирайте!

Вихователь вивозить коробку з ляльками, діти вибирають собі по одній ляльці.

Дидактичне вправу «Назви одяг і її деталі»

Вихователь звертає увагу дітей на одяг ляльки, аналогічну одяг дітей, просить назвати деталі (комір, кишеня, капюшон, гудзики і т.п.)

Дидактична гра «Підбери латочку»

Потрібно підібрати шматочок-латку, придатної форми і кольору, щоб зашити дірки в одязі.

Образотворча діяльність «Одяг з кишенями і гудзиками»

Ви можете самі вибрати собі одяг, яку зараз будете прикрашати.

Діти вибирають кольорові силуети пальто, комбінезонів, плащів і наклеюють на них кишені. Потім ліплять з пластиліну невеликі кульки, притискають до одягу і зверху прикладають і притискають гудзики.

Дидактичне вправу «Знайди половину одягу»

Ось вам, хлопці, половинки різного одягу, знайдіть до них другі половинки, щоб з двох частин-половинок вийшло ціле.

Після виконання завдання дитиною, вихователь запитує його про те, який саме одяг у нього вийшла.

Слухання музики «Полька» С. Рахманінова

Діти слухають першу частину музичної композиції, а під час прослуховування другій частині підіграють музичними молоточками.

Гра з прищіпками «Платье»

Давайте за допомогою прищіпок зробимо сукні довгі рукава і оборки внизу.
Можете підбирати прищіпки такого ж кольору, як сукня, можете чергувати їх, а можете зробити різнобарвним.
В ході роботи дітей, вихователь цікавиться у них, якого кольору прищіпки вони використовували.

Дидактична гра «Одяг для хлопчика і дівчинки»

Мама випрала одяг синові й дочці і попросила їх розкласти акуратно свій одяг в шафи. Покажіть сина, дочку. У дівчинки шафа рожевого кольору - ось такий, а у хлопчика - блакитного кольору, ось такий. Допоможіть дітям розкласти одяг правильно, за своїми шаф.

Дидактичне вправу «Знайди зайвий предмет»

Перед вами на зображенні різний одяг, але один предмет - не одяг. Накрийте цей зайвий предмет долонею. Що ви накрили? Чому? Чайник (м'ячик) - не одяг.


Лист розрізається на дві частини по горизонталі і лунає дітям.

Дидактична гра «Що переплутав художник?»

Подивіться на зображення. Що переплутав художник? Який одяг носять льотів в теплу погоду? Який одяг носять взимку, коли холодно?

Динамічна пауза «Подорож»

Діти під музику пересуваються по периметру кімнати, долаючи різні перешкоди.

Дидактичне вправу «Довгі-короткі стрічки»

Перед вами лежать стрічки. Давайте їх порахуємо. Скільки стрічок? Три стрічки. Можна сказати. Що ці стрічки однакові? Ні, ці стрічки різні. У них різний колір і довжина. Покажіть найдовшу стрічку. Якого вона кольору? Покажіть найкоротшу стрічку? Якого вона кольору? Яку стрічку ви не показали?

Розгляд картини «Швачка»

Сьогодні ми бачили багато різної одягу, а хто ж її робить? Ви знаєте, хто шиє одяг? Подивіться, на цій картинці намальована швачка - так називають людину, яка шиє. Ось ця швачка шиє спідницю. Інша швачка пошила моя сукня. Ще інші швачки пошили вашу одяг.
А якими інструментами користується швачка? Голка, ножиці, швейна машинка.

Вправа «Підбери тканину для одягу»

Ви вже знаєте, яка буває одяг, хто її шиє, ніж одяг шиють. А з чого шиють одяг? Одяг шиють з тканини. Ось перед вами шматочки різних тканин. Розстеліть їх рівненько перед собою і зверху накладіть трафарет. Що вийшло? Спробуйте поміняти тканину. Тепер поміняйте трафарет. Покажіть мені той трафарет на тканини, який здається вам найкрасивішим.

Пальчикова гімнастика «Прання»

Виперу чисто з толком
(Рухи кулачками, імітація прання)

Сорочку, кофту і футболку,
(Почергове потирання всіх пальців)

Светрик і штани -
Втомилися мої руки.
(Струшування кистей рук)

Вправа «Штрихування»

Візьміть олівці і намалюйте смужки на одязі.

Пальчикові малювання «Розфарбуй одяг»

Дітям пропонується самостійно вибрати собі модель одягу і розфарбувати її за допомогою пальчикових фарб.

Юлія Плохова
Пальчикові ігри для малюків

Пальчикові ігри для малюків.

пальчикові ігри - це потужна цілеспрямована тренування для мозку дитини, що стимулює його розвиток.

Дуже важливою частиною роботи з розвитку дрібної моторики є " пальчикові ігри". ігри ці дуже емоційні, захоплюючі. Вони сприяють розвитку мовлення, творчої діяльності. " пальчикові ігри"Як би відображають реальність навколишнього світу - предмети, тварин, людей, їх діяльність, явища природи. В ході" пальчикових ігор"Діти, повторюючи рухи дорослих, активізують моторику рук. Тим самим виробляється спритність, вміння керувати своїми рухами, концентрувати увагу на одному виді діяльності.

"пальчикові ігри"- це інсценування яких-небудь римованих історій, казок за допомогою пальців. багато гри вимагають участі обох рук, що дає можливість дітям орієнтуватися в поняттях "праворуч", "ліворуч", "вгору", "вниз" і т. д. Діти від року до двох добре сприймають " пальчикові ігри", Що виконуються однією рукою. Трирічні малюки освоюють уже гри, Які проводяться двома руками, наприклад, одна рука зображує будиночок, а інша - кішку, що вбігає в цей будиночок.

Чотирирічні дошкільнята можуть грати в ці гри, Використовуючи кілька подій, що змінюють один одного. Більш старшим дітям можна запропонувати оформити гри різноманітним реквізитом - дрібними предметами, будиночками, кульками, кубиками і т. д.

пальчикові ігри дають можливість батькам грати з малюками, Радувати їх і, разом з тим поліпшити мову і дрібну моторику. Завдяки таким іграм дитина отримує різноманітні сенсорні враження, у нього розвивається уважність і здатність зосереджуватися. такі гри формують добрі взаємовідносини між дітьми, а також між дорослим і дитиною.

1. Перед грою з дитиною можна обговорити її зміст, відразу при цьому відпрацьовуючи необхідні жести, комбінацію пальців, Руху. Це не тільки підготує малюка до правильного виконання вправи, але і створить необхідний емоційний настрій.

2. Перед початком вправи дитина розігріває долоні легкими рухами погладжують до приємного відчуття тепла.

3. Всі вправи виконуються в повільному темпі від 3 до 5 разів, спочатку правою рукою, потім лівою, а потім двома руками разом.

4. Виконуйте вправи разом з дитиною, при цьому демонструйте свою захопленість грою.

5. При виконанні вправи необхідно залучати, по можливості, всі пальці руки.

6. Необхідно стежити за правильною постановкою кисті руки, точним перемиканням з одного руху на інше.

7. Потрібно домагатися, щоб всі вправи виконувалися дитиною легко, без надмірного напруження м'язів руки, щоб вони приносили йому радість.

8. Всі вказівки даються спокійним, доброзичливим тоном, чітко, без зайвих слів. При необхідності дитині надається допомога.

9. Роботу з розвитку рухів пальців і кисті рук слід проводити систематично по 2-5 хвилин щодня і повторюється протягом дня 2 - 3 рази.

10. При повторних проведеннях гри діти нерідко починають вимовляти текст частково (Особливо початок і закінчення фраз). Поступово текст розучується напам'ять, діти вимовляють його цілком, співвідносячи слова з рухами.

11. Вибравши два або три вправи, поступово замінюйте їх новими. найбільш сподобалися гри можна залишити в своєму репертуарі і повертається до них за бажанням малюка.

12. Не ставте перед дитиною декілька складних завдань відразу (Наприклад, показувати руху і вимовляти текст). Обсяг уваги у дітей обмежений, і нездійсненне завдання може «Відбити» інтерес до гри.

13. Ніколи не примушуйте! Спробуйте розібратися в причині відмови, якщо можливо, ліквідуйте її (Наприклад, змінивши завдання) або поміняйте гру.

Дотримуючись цих простих рекомендацій, ви зі своєю дитиною підете в веселе, захопливе і корисне подорож в світ пальчикових ігор, Яке допоможе розвинути спритність і точність рук. А результати досліджень показують, що рівень розвитку мовлення у дітей завжди знаходиться в прямій залежності від ступеня розвитку тонких рухів пальців рук.

пальчикова гімнастика«Іграшки»

мета пальців рук.

Я з іграшками граю: (Руки перед собою, стискаємо-разжимаем пальці обох рук.)

М'ячик я тобі кидаю, (Протягуємо руки вперед - «Кидаємо м'яч».)

Пірамідку збираю, (Прямі кисті долонями вниз по черзі кладемо один на одного кілька разів.)

Вантажівка всюди ката. (Рухаємо перед собою злегка розкритою кистю правої руки - «катаємо

машинку ».)

пальчикова гімнастика«Іграшки»

мета: Розвиток дрібної моторики, координації рухів пальців рук.

Мій веселий круглий м'яч, (Однією рукою б'ємо по уявному м'ячу.)

Щоки круглі не ховаючись! (Зміна рук.)

Я тебе зловлю, (Двома руками, з'єднавши однойменні пальці, Показуємо м'яч.)

У річках покатаю! (Покататися уявний м'яч між долонь.)

пальчикова гімнастика«Ягоди»

мета: Розвиток дрібної моторики, координації рухів пальців рук.

З гілки ягідки знімаю, ( пальці розслаблені, Звисають вниз. пальцями інший руки погладити

кожен пальчик від заснування до самого кінчика, як ніби знімаючи з

нього уявну ягідку.)

І в козуб збираю. (Обидві долоні скласти перед собою чашкою.)

Буде повне козуб, (Одну долоньку, складену човником, накрити іншою також складеної

долонькою.)

Я спробую трошки. (Одна складена долонька імітує козуб, іншою рукою

Я співаємо ще чуть-чуть, дістати уявні ягідки і відправити їх в рот.)

Легким буде до будинку шлях! (Імітуючи ніжки, середній і вказівний пальчики на обох руках

пальчикова гімнастика«Гриби»

мета: Розвиток дрібної моторики, координації рухів пальців рук.

Червоний-червоний мухомор- (З'єднуємо кінчики пальців - зображуємо капелюх гриба.)

Білих цяточок візерунок. (Одна рука - «Капелюшок гриба», вказівним пальцем іншої руки

показуємо «Цяточки».)

Ти гарний, але не рвемо! (погрозити пальчиком.)

І в кошик НЕ беремо! (Пряма долоню від себе - відсувається жест.)

пальчикова гімнастика«Осінь»

мета: Розвиток дрібної моторики, координації рухів пальців рук.

Вийшла осінь погуляти, ( «Йдемо» вказівним і середнім пальцями однієї руки.)

Стала листя збирати. (Однією рукою «Підбираємо» листя і «Кладемо» в іншу.)

пальчикова гімнастика«Дерева»

мета: Розвиток дрібної моторики, координації рухів пальців рук.

Здрастуй, ліс, (Підняти обидві руки долонями до себе, широко розставити пальці.)

Дрімучий ліс,

Повний казок і чудес!

пальчикова гімнастика«Овочі»

мета: Розвиток дрібної моторики, координації рухів пальців рук.

Я - зелена капуста, (Руки перед собою утворюють коло.)

Без мене в каструлі порожньо. (Нахил голови - «Заглядаємо в каструлю».)

Листя знімете з мене, (Разводим руки в сторони.)

І залишуся тільки я!

пальчикова гімнастика«Фрукти»

мета: Розвиток дрібної моторики, координації рухів пальців рук.

Жовтий-жовтий наш лимон, (Однойменні пальці з'єднуються подушечками - показуємо лимон.)

Кислим соком бризкає він. (пальці різко розводимо в сторони.)

У чай його покладемо (З'єднуємо великий, вказівний і середній пальці однієї руки і

«Опускаємо лимон в чай».)

Разом з жовтою шкірою. ( Пальці в тому ж положенні, Робимо обертальні рухи -

«Помішувати чай».)

пальчикова гімнастика"Овочі фрукти"

мета: Розвиток дрібної моторики, координації рухів пальців рук.

У городі багато гряд, (Стискають і розтискають пальці.)

Тут і ріпа, і салат, (загинає пальці по черзі.)

Тут і буряк, і горох,

А картопля хіба поганий?

Наш зелений город (Грюкають в долоні.)

Нас прогодує цілий рік.

пальчикова гімнастика«Одяг»

мета: Розвиток дрібної моторики, координації рухів пальців рук.

Я одягну чоботи, (Показуємо на ноги, тулуб, голову.)

Курточку і шапку.

І на руку кожну (Одна рука випрямленими пальцями вгору, Інша - проводить по мізинця і ребру

долоні, показуючи напрям надягання рукавичок.)

Натягну рукавичку. (Зміна рук.)

пальчикова гімнастика«Взуття»

мета: Розвиток дрібної моторики, координації рухів пальців рук.

Взуваємо ніжки бігати по доріжці. (Двома пальцями«Крокують» по столу.)

Повторюй за мною слова: (Стискають і розтискають пальці.)

Ніжка - раз, ніжка - два! (Ставлять два пальця на стіл і піднімають по одному.)

У магазині купують (Стискають і розтискають пальці.)

І на ніжки надягають

Папа, мама, брат і я - (загинає пальці на руках.)

Любить взуття вся сім'я. ( «Крокують» пальцями по столу.)

пальчикова гімнастика«Посуд»

мета: Розвиток дрібної моторики, координації рухів пальців рук.

З тарілок, як один, (Долоні разом перед собою «Тарілка».)

Суп ми ложками їмо. (Обертові рухи рукою з уявною ложкою.)

Виделкою їмо котлети, (Вказівний і середній пальці випрямлені, великий палець

притримує безіменний і мізинець - «Тримаємо вилку».)

Ножик ріже нам омлети. ( «Ріжемо» прямий долонею взад-вперед.)

пальчикова гімнастика"Продукти харчування"

мета: Розвиток дрібної моторики, координації рухів пальців рук.

Борошно в тісто замісили, (Стискають і розтискають пальці.)

А з тіста ми зліпили (прихлопувати долонями, «Ліплять».)

Пиріжки та плюшки, (По черзі розгинають пальці, Починаючи з мізинця.)

Здобні ватрушки,

Булочки і калачі - (Обидві долоні розгортають вгору.)

Все ми спечемо в печі.

Дуже смачно! (Гладять животи.)

пальчикова гімнастика«Зима»

мета: Розвиток дрібної моторики, координації рухів пальців рук.

Сніг лягає на будинку, (Руки розводимо в сторони, долонями вниз.)

Вулиці і даху. (Руки «Будиночком».)

Тихо до нас йде зима, (Палець до губ. «Йдемо» вказівним і середнім пальцями однієї руки.)

Ми її не чуємо ... (Рука за вухом.)

пальчикова гімнастика"Зимові забави"

мета: Розвиток дрібної моторики, координації рухів пальців рук.

Що взимку ми любимо робити? (По черзі з'єднують великий палець з іншими.)

У сніжки грати,

На лижах бігати,

На ковзанах по льоду кататися,

Вниз з гори на санках мчати.

пальчикова гімнастика"Новорічне свято"

мета: Розвиток дрібної моторики, координації рухів пальців рук.

Здрастуй, Дідусь Мороз! (Долоня погладжує підборіддя - «Бороду» Діда Мороза.)

Що в подарунок нам приніс? (Руки вперед долонями вгору.)

Гучні хлопавки, (Грюкнути в долоні.)

Солодощі, іграшки. (Верт кистями.)

пальчикова гімнастика"Частини тіла"

мета: Розвиток дрібної моторики, координації рухів пальців рук.

У мене є голова, (Слухаємо вірш і вказуємо на відповідні частини тіла.)

Груди, живіт, а там - спина,

Ніжки - щоб поскакати,

Ручки - щоб пограти.

пальчикова гімнастика"Домашні тварини"

мета: Розвиток дрібної моторики, координації рухів пальців рук.

Ось, прибравши царапки, ( «Моєму руки».)

Кішка миє лапки.

Мордочку і вушка (Кругові рухи долонею по обличчю.)

На своїй верхівці. (Трохи зігнуті долоні рухаються за вухами - показуємо, як кішка миє