Заняття з розвитку емоційної сфери дошкільників. Конспект заняття з розвитку емоційної сфери дітей старшого дошкільного віку «Які різні емоції


цілі:

- формувати адекватну самооцінку;

- підвищувати саморегуляцію і самоконтроль.

завдання:

- розширювати уявлення дітей про емоції;

- розвивати орієнтацію на позитивну оцінку якостей однолітків;

- підвищувати впевненість у собі;

- розвивати почуття спільності в групі, комунікативні навички.

матеріали: Аудіокасета, альбомний аркуш, кольорові олівці, гуаш, фломастери.

Вступна частина

Сидячі в колі діти беруться за руки, дивляться один на одного і доброзичливо посміхаються.

Педагог. Поговоримо про настрої. Яке воно у тебе? З чим його можна порівняти? Настрій може бути різним: сумним, веселим, спокійним ... Його можна порівняти з кольором, тваринам, намалювати, висловити в русі. Отже, «Аукціон ідей: як впоратися з поганим настроєм».

Діти перекидають один одному м'яч і подають ідеї. Можна послухати музику, подивитися телевізор, повалятися на дивані, почитати книжку, розглянути в ній картинки, дістати розмальовку, щось малювати, подивитися у вікно, піти погуляти на вулицю, пограти на вулиці з іншими дітьми, подзвонити другу, скорочують пику в дзеркалі , посміхнутися своєму відображенню в дзеркалі, сказати: «все у мене буде добре, у мене все вийде!» та ін.

Основна частина

педагом Закрийте очі. Спробуйте уявити себе дорослими. Як ви будете виглядати, у що одягнені. А тепер відкрийте очі. Давайте побудемо в ролі дорослих. Той, кого я покличу, повинен представитися як дорослий, походити по кімнаті як дорослий.

Діти виконують.

Давайте виконаємо вправу «Я можу, я вмію».

♦ Такі думки допомагають мені: у мене все вийде, я навчуся, я впораюся і т.п.

♦ Такі думки мені заважають: я поганий, я не вмію, я не впораюся, я боюся і ін.

Діти, давайте виконаємо завдання «Слухай команду» на розвиток довільності.

Педагог показує певну команду, наприклад, хлопнути в долоні над головою і повернутися навколо себе. Потім включається музична іграшка, поки вона звучить, діти вільно рухаються по ігровій кімнаті. Але коли музика припиниться, всі діти повинні зупинитися і виконати раніше показану команду (варіант: не показувати, а вимовляти певну команду).

Заключна частина

педагог. Давайте станемо в коло, візьмемося за руки і сміявся один одному.

Діти утворюють маленький гурток, стискають руки в кулачки. Потім вони ставлять свої кулачки в єдиний «стовпчик» ( «вежу») і голосно вимовляють: «Всім-всім до побачення!»

«Наші емоції»

Конспект інтегрованого заняття з розвитку емоційної сфери дітей старшого дошкільного віку за допомогою музики і психології.

Програмне зміст:

Мета: Розвивати і збагачувати емоційну сферу дітей засобами двох дисциплін: музики та психології.

Закріплювати наявні знання про різних емоційних станах: радість, гнів, горе, здивування і т. Д., Визначати і розрізняти їх по схематичним зображенням.

Вчити розпізнавати музику, співвідносити її зміст і настрій з власними переживаннями та емоціями.

Збагачувати словниковий запас дітей, розвивати їх комунікативні навички.

Навчати дітей визначати свій емоційний стан.

матеріали:

Використання ІКТ: мультимедіа, магнітофон, слайди;

Магнітна дошка «Екран настрою»;

Схематичні зображення: гніву, радості, смутку, здивування і т.д .;

Фонограми музичних творів: Дитячий альбом П. І. Чайковський «Хвороба ляльки», пісня з мультфільму «Пригода поросяти Фунтика»;

Атрибути персонажів казок і оповідань;

Лялька з мімікою різних емоцій;

Маски із зображенням різних емоцій;

Магнітна дошка для визначення настрою;

Зірочки для оцінки знань дітей.

Попередня робота:

Знайомство з художніми творами:

Казка про царівну Несміяну

А. Толстой «Золотий ключик»

Хід заняття:

Попередньо в зал вноситься магнітна дошка на якій розташовуються кольорові маски відображають різні емоційні стани дітей. (Діагностика проведена заздалегідь)

Діти заходять в зал.

Психолог: Доброго дня хлопці. Рада бачити вас сьогодні в нашому залі. До нас сьогодні в дитячий сад прийшло багато гостей. Давайте з ними привітаємось.

Муз. керівник: Доброго дня хлопці! Музика запрошує нас в дивовижний світ казок. Подивіться на екран. Що ви бачите на ньому?

(Діти бачать маски із зображенням різних емоційних станів). Хлопці, а ви знаєте, що кожної масці відповідає своя певна музика, і ми повинні її вгадати.

Звучить музика П. І. Чайковського «Хвороба ляльки». Діти вибирають піктограму з відповідною емоцією (смуток).

Психолог: Хлопці, а як ви дізналися, що це смуток?

За якими ознаками можна визначити, що людині сумно?

Відповіді дітей: у нього нахилена вниз голова, сумовитий погляд, брови і куточки рота опущені і т.д.

Відповіді дітей: тужлива.

Муз. керівник: Діти подивіться, а що це за предмети? Чиї вони?

Звертає увагу дітей на атрибути царівни Несміяни: корона, хустку.

Психолог: Давайте хлопці зобразимо її. (Діти зображують емоції цього персонажа).

За віконцем сонце світить,

У дворі гуляють діти.

Несмеяна, як завжди

Сльози ллє, як з відра.

Їй не радісні іграшки,

Їй потрібні зараз подружки.

Сумно їй зараз однією,

Що ж робити їй з тугою ???

Відповіді дітей: Діти пропонують подружитися з нею і повеселити її забавною грою.

дразнилка

Тут живе Хмурілка (діти супляться),

Тут живе Дразнилка (показують мову).

Тут живе смішилки (очі широко відкриті, руки витягнуті вперед, пальці розчепірені, рот відкритий).

Це носик Бібка !!! (Вказівні пальці зведені на кінчику носа)

Де ваша усмішка ??? (Діти відповідають посмішкою на питання педагога).

Муз. керівник: Давайте послухаємо наступну музику і виберемо маску.

Звучить пісня з мультфільму Пригода поросяти Фунтика «Доброта» В. Шульжик.

Діти: Це весела музика.

Психолог: Давайте і ми з вами покажемо радість і веселощі. (Діти зображують радість)

Яким чином ми висловлюємо свою радість? За якими ознаками можна зрозуміти, що людина радіє?

Муз. керівник: Правильно, вгадали.

Дріб барабанів -що за диво!

Нічне небо, зірки всюди,

А в центрі залу - чарівник:

В чалмі, плащі. Він для людей

Вмить перетворює шовк в кулі

І дітям роздає дари.

На сцену піднявся наш друг,

Дістав з капелюха стрічку раптом,

Він став тягнути швидше, швидше,

Спурхнув за стрічкою горобець,

За капелюсі маг провів рукою,

Квіти посипалися горою,

Вся сцена Різних фарб Колір,

А чарівник нам шле привіт !!!

Муз. керівник: Хлопці, а давайте ми з вами теж порадуємо чародія грою на музичних інструментах, ніж створимо радісне і веселе настрою у всіх оточуючих.

Оркестр «Каприз» В.А. Гаврилін

Муз. керівник: Хлопці пропоную вам послухати ще один музичний твір.

Звучить музика «Баба Яга» М.П. Мусоргського.

Діти вибирають піктограму з відповідною емоцією (гніву, злості).

Психолог: А як ви дізналися, що це злість або гнів? За якими ознаками можна зрозуміти, що людина злиться?

Відповіді дітей: у нього зрушені брови, сердитий погляд, рот міцно стиснутий, тіло напрежено, кисті стиснуті в кулак, руху різкі і уривчасті.

Муз. керівник: А що ви скажете про музику? Яка вона?

Діти: Зла, страшна.

Муз. керівник: Хлопці, подивіться на предмети і скажіть кому вони могли б належати? (наочний посібник) (мітла, ступа).

Діти: Баба Яга ..

Психолог: А давайте спробуємо зобразити її.

Хлопці, я думаю Баба Яга зла тому, що вона зовсім одна живе в лісі, в своїй хатинці ???

Муз. керівник: Діти наші чудові актори, веселуни і фантазери.

Гра «Пограємо в казку»

Дітей просять за допомогою міміки і жестів зобразити різних персонажів дитячих творів: радісного Буратіно, сумного П'єро, працелюбну Попелюшку, чуйного Лікаря Айболить, злий Бабу Ягу, добродушного кота Леопольда, горду Снігову Королеву, жодного Ведмедика, здивованого крокодила Гену і т. Д.

Психолог: А тепер хлопці. Підійдіть до екрану настрій і поставте такий значок, який відповідає вашому поточному настрою.

Ви сьогодні добре займалися, були активними, правильно впоралися з усіма завданнями і ми даруємо вам на пам'ять ці чудові зірочки. (Педагоги роздають дітям зірочки з написами «Молодець», «Розумниця» і т.д.). Прощаються з хлопцями.

Склали: Бліженская Н.В. -педагог-психолог

Сорокіна Ж.П. - музичний керівник

мета - розвиток емоційної сфери дітей старшого дошкільного віку.

форма проведення - групове заняття, 6-8 чоловік.

матеріали: Магнітофон; аудіозаписи В. Шаїнського - Ю. Ентін «Чунга-чанга», звуки природи, музика для релаксації; коробочка, картинки із зображенням емоцій; картки 8 кольорів (червоний, синій, жовтий, зелений, малиновий, сірий, коричневий, чорний), клубок, тактильні доріжки.

Хід заняття.

I. Вступ.

1.Пріветствіе «Радісна пісенька».

Мета: позитивний настрій, розвиток почуття єдності.

У мене в руках клубочок. Я зараз обмотаю нитку навколо пальця і \u200b\u200bпередам клубочок своєму сусідові справа і заспіваю пісеньку про те, як я рада його бачити - «Я дуже рада, що (ім'я) в групі є», а тепер всі разом «Ми раді, що (ім'я) в групі є »

Хто клубочок отримує, обмотує нитку навколо пальця і \u200b\u200bпередає його наступному, що сидить праворуч від нього дитині і ми разом (всі, у кого в руках нитка) співаємо йому радісну пісеньку. І так, поки клубочок не повернеться до мене. Відмінно!

Клубочок до мене повернувся, він пробіг по колу і всіх нас поєднав. Наша дружба стала ще міцнішою.

2.Ігра «Різнокольорове настрій».

Мета - відстеження свого емоційного стану, настрою.

Раз, два, три, чотири, п'ять - починаємо ми грати!

Зараз я навчу вас розфарбовувати свій настрій. Я відкрию вам такий секрет. Виявляється, кожне настрій має свій колір. Подивіться - у мене є різнокольорові картки. Ми розкладемо їх по колу. Вийшов квітку-восьміцветік - квітка настроїв. Кожна пелюстка - різний настрій:

  • червоний - бадьорий, активний настрій - хочеться стрибати, бігати, грати в рухливі ігри;
  • жовтий - веселий настрій - хочеться радіти всьому;
  • зелений - товариська настрій - хочеться дружити з іншими дітьми, розмовляти і грати з ними;
  • синій - спокійний настрій - хочеться спокійно пограти, подивитися у вікно;
  • малиновий - мені важко зрозуміти свій настрій, і не дуже хороше, і не дуже погане;
  • сірий - нудне настрій - не знаю чим зайнятися;
  • коричневий - сердите настрій - я злюся, я ображений;
  • чорний - сумний настрій - мені сумно, я засмучений.

Ми відправимо клубочок по колу, і кожен з вас скаже, якого кольору зараз його настрій. Я почну, а ви продовжите.

Діти позначають кольором свій настрій.

Спасибі, мені дуже приємно, що у багатьох з вас зараз гарний настрій. А тим хлопцям, у кого воно не дуже гарне, ми зараз допоможемо.

II. Основна частина.

3.Етюд «Танець радості».

Звучить аудіозапис музики В. Шаїнського - Ю. Ентін «Чунга-чанга»

Все стаємо в коло, беремося за руки, тепер скачемо, як радісні горобці в сонячну погоду (діти танцюють 1-2хв) Тепер підставляємо боки сонечку, як радісні кошенята (діти танцюють 1-2хв) У вас добре виходить! А тепер стрибаємо як радісні хлопці на сонячній прогулянці (діти танцюють 1-2хв) Добре! Настрій піднімається, хлопці? Діти відповідають.

4.Ігра «Коробочка емоцій»

Мета - оволодіння практичними навичками управління своєю емоційною сферою: розвиток у дітей здатності розуміти, усвідомлювати свої і чужі емоції радості, правильно їх висловлювати, повноцінно переживати.

Хлопці, подивіться, ось «Коробочка емоцій» пропоную з нею погратися. Усередині набір карток, на яких зображені різні емоції. Кожен бере собі одну картку, не показуючи її іншим. Після цього всі по черзі намагаються показати емоції, намальовані на картках. Решта глядачів, вони повинні вгадати, яку емоцію їм показують і пояснити, як вони визначили, що це за емоція.

Обговорення: Які емоції легше показувати? А які складніше? Чому?

Відповіді дітей.

5.Упражненіе «Музика і емоції»

Мета - сприяння розвитку розуміння передачі емоційного стану по засобом музики, і розвитку образного мислення.

Зараз ми будемо слухати музичні уривки, а потім описувати настрій музики.

Обговорення: Який настрій у кожної музики було? Які почуття викликає? (Весела - сумна, задоволена, сердита, смілива - боягузливий, святкова - буденна, задушевна - відчужена, добра - втомлена, тепла - холодна, ясна - похмура)

Діти прослуховують музику і відповідають.

6. Вправа «Чарівні доріжки»

Мета - сприяння розвитку розуміння передачі емоційного стану по засобом відчуттів, дотиків (м'який, колючий, жорсткий і т.д.)

Зараз ми підемо по чарівним доріжках. Як думаєте, чому доріжки чарівні?

відповіді дітей

(Доріжки чарівні, тому що вони різні - є м'які, приємні, а є колючі, жорсткі, що шарудять)

Які почуття, відчуття викликає у вас кожна доріжка? Які дотику бувають у нас в житті? Відповіді дітей.

III. Висновок.

7.УПРАЖНЕНИЯ на релаксацію.

Мета - навчання методам саморегуляції, зняття психоемоційного напруження.

Радісного настрою допомагає розслаблення.

Сядьте по зручніше. Витягніться і розслабтеся. Закрийте очі, подумайте про приємне.

Уявіть собі чудове сонячний ранок. Ви знаходитесь біля тихого прекрасного озера. Ледь чутно ваше дихання. Вдих видих. Яскраво світить сонце, і ви відчуваєте себе все краще і краще. Ви відчуваєте, як сонячні промені зігрівають вас. Ви абсолютно спокійні. Світить сонце, повітря чисте і прозоре. Всім тілом ви відчуваєте тепло сонця. Ви спокійні і нерухомі. Ви відчуваєте себе спокійним і щасливим. Ви насолоджуєтеся спокоєм і сонячним теплом. Ви відпочиваєте ... Вдих-видих. А тепер відкрийте очі. Потяглися, посміхнулися і прокинулися. Ви добре відпочили, у вас бадьорий і веселий настрій, і приємні відчуття не покинуть вас протягом всього дня.

Розробила: педагог додаткової освіти, педагог-психолог Кобзєва Тетяна Михайлівна

вік: 4-5 років

Тривалість заняття: 30 хвилин

мета: Розвиток емоційної сфери дошкільників.

завдання:

    Закріпити вміння впізнавати і висловлювати емоційні станів в міміці.

    Розвивати саморегуляцію дошкільнят.

    Формування позитивного емоційного настрою, згуртування групи дітей.

    Знайомство з базовими емоціями: страх, радість, злість, смуток.

інструментарій: картки - «колобки» із зображенням базових емоцій - радості, смутку, здивуванні, злості; магнітола для аудіо-супроводу ,.

1. Організаційний момент

Вправа «Промінчики сонечка»

Мета: створення позитивного настрою в групі.

Діти разом з педагогом встають в коло і одну руку простягають в центр, укладаючи долоньки один на одного, як промінчики сонечка.

Ми промінчики одного великого доброго сонечка. Своїм світлом ми тішимо інших, а своїм світлом зігріваємо все навколо. А тепер давайте сміявся один одному, щоб наше тепло наповнило наш кабінет.

2. Основна частина

Згадайте, хлопці, про яких почуттях ми з вами говорили на попередніх заняттях? Що допомагає нам, дивлячись на людину сказати радіє він, сумує, дивується або злиться?

Діти відповідають: Ми дивимося на вираз його обличчя, на очі, губи і можемо визначити.

Чудово, що ви це добре знаєте. А сьогодні я пропоную вам відправитися в подорож по країні Настроїв, де ми зустрінемося з жителями цієї країни.

Давайте станемо один за одного в паровозик і поїдемо в подорож по цій чудовій країні.(Рухаються по класу під дитячу пісню «Паровоз-Комашка»)

І наша перша станція «Дружілкіно». Тут ми маємо знайти нових друзів. Прошу сідати.

Хлопці, давайте зараз зустрінемо жителів цього міста.

Отже, перший житель (показується картинка першого колобка)

Хлопці, ви дізналися хто це?

Діти відповідають: Смайлик, людина, колобок.

Звичайно ж це Колобок! Як ви думаєте, що він відчуває? (Радість, смуток, злість або здивування)?

Діти відповідають: Радість

Правильно! Радість. А як ви здогадалися?

Діти відповідають: Він посміхається

Звичайно, він посміхається !!! Давайте сміявся разом з ним. (Діти виконують)

Але цей колобок прийшов до нас не один, а зі своїм братом. Давайте зустрінемо і його.

А ось і другий гість (показується картинка другого колобка)

А що відчуває цей колобочек (радість, смуток, здивування або злість)?

Діти відповідають: Смуток

Звичайно, він сумує! А як ви дізналися?

Діти відповідають: По очах, по губах

Зрозуміло, хлопці, у нього куточки губ опущені вниз і брови «будиночком». Давайте посумувати разом з ним (Виконують)

А тепер до нас завітав третій брат. Подивіться на нього уважно. Що він відчуває?

Діти відповідають: Дивується

Молодці! Це здивування! За якими ознаками ми про це довідаємося?

Діти відповідають: великі очі, відкритий рот

Так, хлопці! У нашого колобка широко розкриті очі і відкритий рот.

Давайте здивуємося разом з ним (Виконують)

Ну і наш четвертий гість. Зустрічаємо його. Що ми можемо сказати про нього?

Діти відповідають: Він злий

Він злиться і бачимо ми це тому що брови його насуплені, рот розтягнутий і

навіть видно зубки. Давайте і ми так само позлити (Виконують)

Ось хлопці ми і дізналися жителів міста «Дружілкіно» і зуміли з ними

подружитися.

Але нам пора. Стаємо в паровозик і їдемо далі. А наші нові друзі

їдуть з нами. (Рухаються по класу під музику)

Ми прибули на станцію «Ігралкіно». Сідаємо на стільчики.

А тепер, разом з жителями цієї країни, пограємо в гру.

Гра «Покажи емоцію»

Мета: навчити дітей визначати і виражати емоції.

Дітям показується один з колобків, а вони показують ту ж емоцію, що і у нього.

Молодці! Все в точності показали емоції колобків.

Ми прибули на станцію «Спортівкіно» тут все займаються спортом,

роблять зарядку. Приєднаємося.

3. Фізкультхвилинка

У понеділок я купався, (Изображаем плавання.)
А у вівторок - малював. (Изображаем малювання.)
У середу довго вмивався, (Вмиваємося.)
А в четвер у футбол грав. (Біг на місці.)
У п'ятницю я стрибав, бігав, (Стрибаємо.)
Дуже довго танцював. (Мережив на місці.)
А в суботу, неділю (Удари в долоні.)
Цілий день я відпочивав. (Діти сідають навпочіпки, руки під щоку - засипають.)

Молодці !!! Але нам знову пора в дорогу. (Рухаються по класу)

Ми прибули на станцію «Театралкіно», тут хлопці, ми маємо стати акторами і зіграти справжнісінькі ролі.

Гра «Вираження емоцій»

Мета: Розвивати уміння висловити мімікою подив, радість, смуток і

злість. Закріпити знання російських народних казок. Викликати у дітей

позитивні емоції.

Уривок з казки «Вовк і семеро козенят»:

«Козенята відчинили двері, вовк кинувся в хату ...»

Діти висловлюють злість.

Уривок з російської народної казки «Курочка Ряба»:

«Мишка бігла, хвостиком махнула, яєчко впало і розбилося. Дід і баба плачуть ».

Діти висловлюють печаль.

Уривок з казки «Царівна-змія»:

«Озирнувся козак, дивиться - стіг сіна горить, а в вогні красна дівиця варто і каже гучним голосом: - Козак, добра людина! Визволи мене від смерті ».

Діти висловлюють здивування.

Педагог читає уривок з казки «Ріпка»:

«Тягнуть - потягнуть, витягли ріпку».

Діти висловлюють радість.

А тепер давайте поплескаємо собі, як справжнім артистам!

Ось хлопці, ми з вами і побули героями наших улюблених казок. Які почуття відчували герої?

Діти відповідають: злість, смуток, здивування, радість.

4. Завершення

Вправа «Ми теж»

мета:згуртування дітей, вироблення позитивного настрою і емоцій.

Педагог розповідає про гарний настрій, радість, усмішки, роблячи паузи між висловлюваннями. Після кожного висловлювання діти вимовляють одну і ту ж фразу: «Ми теж!».

«Я ділюся з вами своїм хорошим настроєм!

діти: "ми теж!"

«Я дарую вам посмішку»

діти: "ми теж"

"Я радію"

діти : "ми теж!"

«Я стрибаю від щастя!»

діти: "Ми теж!"

"Я вас кохаю!"

діти: "Ми теж!"

«Я вас обіймаю!»

Діти: «Ми теж» . (Всі обіймаються в єдиному колі)

Ваше настрій відмінний?

Діти відповідають: Так!

Наша зустріч закінчена.

До побачення!























Назад вперед

Увага! Попередній перегляд слайдів використовується виключно в ознайомлювальних цілях і може не давати уявлення про всі можливості презентації. Якщо вас зацікавила дана робота, будь ласка, завантажте повну версію.

Цілі заняття:

  • Сформувати поняття про емоції радості і злості, показати їх схематичне зображення.
  • Актуалізувати досвід і знання з області емоційної сфери, сприяти осмисленню своїх станів і розуміння того, що негативні емоції віднімають здоров'я, а позитивні сприяють його збереженню.
  • Навчати способам вираження негативних емоцій в соціально прийнятній формі.
  • Розвивати уміння володіти різними м'язами (особи, рук, ніг), розвивати вольову регуляцію поведінки.
  • Розвивати кінестетичні відчуття, сприйняття форми предметів.
  • Розвивати просторову орієнтацію, увагу та мислення.
  • Сприяти згуртуванню дитячого колективу і встановленню позитивного емоційного настрою в групі.

Словник термінів

емоція це наші настрої і переживання, які супроводжують події нашого життя.
радість це коли нам добре від чогось зробленого, від спілкування з мамою, другом, від того, що нам дарують подарунки, нам весело. Легкі зморшки біля очей, очі злегка примруживши, верхня губа трохи піднята, куточки губ підняті і зазвичай відведені назад, нижня щелепа розслаблена, рот може бути відкритий.
злість - коли ми на когось сердимося, наприклад, на того, хто нас незаслужено образив, хто нас побив, обізвав ... Тісно стислі брови, горизонтальні складки на переніссі, ніс роздутий, зуби зціплені, шия судорожно стягнута, при цьому руки можуть бути стиснуті в кулаки.

устаткування:конверт з листом; чарівний мішечок з різними предметами, шарф; магнітофон і аудіозапис пісень «Якщо добрий ти», «Посмішка»; шкатулка з медальками для кожної дитини; 3 долоньки з кольорового картону; іграшка їжачок, який сміється.

ХІД ЗАНЯТТЯ

- Здрастуйте, хлопці!
Я йшла до вас на заняття і зустріла по дорозі листоноші. Він передав мені незвичайне лист. Давайте подивимося, що за лист? Так, дитячий садок «Золотий ключик» дітям. Цей лист вам. Від кого воно? Від Смішарики Їжачка. Знаєте такого? Прочитаємо лист? Слухайте уважно.

Привіт хлопці! Пише Вам Їжачок з країни смішариків. Якщо хто мене не знає висилаю свою фотографію (2 слайд). Улюблена моє заняття - складання різних колекцій: фантиків, грибів, кактусів. Предмети для своїх колекцій я шукаю всюди: в горах, море, навіть в темному лісі. Зовсім недавно я забрів в один з таких лісів в пошуках чогось нового для своєї колекції.
І раптом я вийшов на галявину, на якій стояв красивий палац (3 слайд). Мені стало цікаво і я зайшов в цей палац. Там жили різні емоції: радість, злість, страх, здивування і інші (4 і 5 слайди).
Виявилося, що в цей день в їх царство пробрався злий чарівник Грустіплач (6 слайд). Він пересварив все емоції між собою, а я дуже люблю всіх мирити, навіть тих, хто не хоче миритися ні в яку. І мені це вдалося. Злий чарівник розсердився на мене і замкнув у темниці. А ще він відібрав у мене мій сміх, а я так люблю сміятися. Допоможіть мені повернути мій сміх і вибратися з в'язниці його палацу, а для цього виконайте завдання злого чарівника Грустіплача. Дякую Вам хлопці, я вірю в те, що ви легко впораєтеся з усіма його завданнями.

- Ну, що хлопці, ми зможемо допомогти Їжачку?
- При кожному правильно виконане завдання ми будемо ближче підходити до замку злого чарівника Грустіплача, чим ближче будемо підходити, тим краще нам він буде видно, а поки ми його не бачимо.
- Приступимо до першого завдання.

Вправа «Змалюй емоцію»

Грустіплач дає таке завдання: зобразити двох жителів палацу емоцій. 1 піктограма - радість (7 слайд).

- А як виглядає людина, коли він радіє? (Очі блищать, на губах посмішка).
- Подивіться які гарні особи у тих, хто радіє (8 слайд).
- Хлопці, а коли вам буває радісно? (Коли приходить мама, читають книги, купують іграшку, солодощі ...)
- Бачите, як багато у нас приводів для радості (9 слайд).
- Згадайте, що-небудь радісне і коли я дорахував до 3 всі разом покажемо радість. Добре. Ось і вже трохи стало видно палац злого чаклуна Грустіплача (10 слайд).

2 піктограма - злість.

- Як виглядає людина, коли гнівається? (Особа сердитий, губи стиснуті, брови насуплені, очі злі) - 11 слайд.
- Які ми некрасиві, коли сердимося (12 слайд). А коли ви зліться? (Коли ображають, щось не виходить) - 13 слайд.
- Давайте спробуємо на рахунок 3 показати, як ми сердимося. (Ще один шматочок палацу - 14 слайд).

Вправа «Способи оволодіння негативним емоційним станом»

- Грустіплач вважає, що якщо людина злиться, то це може тривати дуже довго. Як ви вважаєте, що можна зробити, щоб злість швидко пішла від вас? (Розвеселити себе, намалювати що-небудь гарне, побити подушку, порвати папір, пограти в веселу гру, подивитися цікавий мультик, почитати веселу книгу, з'їсти цукерку, полепіть з пластиліну, побігати на вулиці, попускати мильні бульбашки) - 15 слайд.
- злитися шкідливо для здоров'я. З якими людьми приємніше спілкуватися: з добрими чи злими?
- Молодці, він не знав, що ви зможете знайти відповідь на це питання. (16 слайд).

Гра «Кричалки-хлопалкі-молчалкі»

- Ой, тут якісь долоньки. Так, що ж це за завдання?
Грустіплач не вірить, що ми зможемо виконати це завдання, тому що тут потрібно бути дуже уважними і запам'ятати порядок виконання дій (17 слайд). А порядок такої: Якщо я покажу синю долоньку, то потрібно всім разом голосно кричати звук «А», якщо зелену, то потрібно всім разом голосно плескати, якщо червону, то потрібно сидіти тихо-тихо. Давайте згадаємо і потренуємося. Ну, а тепер дуже уважно виконуємо це завдання злого чарівника (18 слайд).

Гра «Чарівний мішечок»

- Грустіплач склав в цей мішечок різні невеликі предмети і заколовал мішечок так, щоб ви з закритими очима на дотик не змогли вгадати, що там знаходиться. Хто перший ризикне впоратися з цим завданням?
- Молодці! Ще одна частина замку з'явилася (19 слайд).

Вправа «Знайди відмінності»

- Перед нами таке завдання (20 слайд). Грустіплач як міг намалював двох жителів палацу емоцій. Які це емоції? Вони начебто трохи схожі, але насправді у них є 5 відмінностей. Потрібно знайти всі відмінності.
- Молодці, ось і остання частина замку з'явилася (21 слайд).

Вправа «Вежа радості»

- А ось і Їжачок, але до нього ще не повернувся сміх (22 слайд). Грустіплач завжди сумний, злий і дуже часто плаче, щоб дія його чарівництва закінчилося і до Їжачка повернувся сміх, потрібно побудувати вежу радості.
Для цього кожному по черзі потрібно розповісти, що йому подобається або що його радує. Я назву, що мені подобається і протягну руку долонею вгору, а ви по черзі будете підходити, називати, що вам подобається або що вас радує і класти свою руку на мою долоню. Яка гарна вежа радості у нас вийшла, а Їжачок знову сміється. Тихенько сідайте на місця, а Їжачок в знак подяки і на згадку про наше казковому занятті дарує вам чарівні медальки зі своєю фотографією, а на зворотному боці написано чарівне слово «Посміхнись». Нехай коли вам сумно чи ви зліться, то ця медалька вам допоможе стати веселіше і добріше. ( Під пісню «Посмішка кожній вручається медалька із зображенням Їжачка).

- Наше казкове заняття підійшло до кінця.
- Що вам запам'яталося і сподобалося?
- Яка емоція вам найбільше сподобалася?

- У людини, коли він злиться негарне обличчя, сердитий, очі злі. Треба завжди ставитися до людей доброзичливо, привітно, тоді і до вас будуть ставитися так само. Добре, коли у людини радісний настрій, тоді будь-яка справа виходить.

Список літератури:

1. У світі дитячих емоцій: посібник для практичних працівників ДНЗ [Текст ] / Т.А. Даніліна, В.Я. Зедгенідзе, Н.М. Стьопіна. - М.: Айріс-прес, 2007.- 160 с.
2. Лютова, Є.К, Монина, Г.Б. Тренінг ефективної взаємодії з дітьми [Текст] / Є. К. Лютова, Г.Б. Монина. - СПб .: ТОВ Видавництво «Мова», 2001. - 190 с.
3. Семенака С.І. Соціально-психологічна адаптація дитини в суспільстві. Корекційно-розвиваючі заняття [Текст] / С.І. Семенака. - М .: АРКТИ, 2006. - 72 с.
4. Тарасова, Т.А., Власова, Л. В. Я і моє здоров'я: Практичний посібник для розвитку і зміцнення навичок здорового способу життя у дітей від 2 до 7 років. Програма занять, вправи та дидактичні ігри [Текст] / Т.А. Тарасова, Л. В. Власова. - М .: Шкільна Преса, 2008. - 80 с.
5. Хухлаева, О.В., Хухлаева, О.Е., Первушина, І.М. Маленькі ігри в велике щастя. Як зберегти психічне здоров'я дошкільника [Текст] / О.В. Хухлаева, О.Е. Хухлаева, І.М. Первушина. - М .: Квітень Прес, Вид-во ЕКСМО-Прес, 2001. - 224с.
6. Жигалова, Н.Ю., Куликова, І.М. Валеологические розваги та ігри в дитячому садку [Текст] / Н. Ю. Жигалова, І. Н. Куликова .// Дошкільна педагогіка. - 2007. - № 5.- С. 16-18.
7. Зедгенідзе, В.Я., Ерошкина, Н.Г. Корекція порушень емоційно-особистісного розвитку дошкільників в умовах ДНЗ [Текст] / В.Я. Зедгенідзе, Н.Г. Ерошкина. // Довідник старшого вихователя. - 2009. - № 1. - С. 35-37.
8. Бикташева, Н.П. Країна різнокольорових емоцій [Текст] / Н.П. Бикташева. // Вихователь ДНЗ. - 2011.- № 1. - С. 51-52.