Заняття в другій мл групі по фцкм. Заняття по фцкм «транспорт» у другій молодшій групі


Ви переглядаєте: Головна\u003e Педагогічні та методичні заходи\u003e Конспект НСД з ознайомлення з навколишнім світом у 2 молодшій групі на тему: «Як Мишко і Зайка дізналися, що дитячий сад - другий наш дім».

мета:показати, що дитячий сад схожий на сім'ю; як і в родині, тут є дорослі, вони дбають про дітей.

З адачі:

- вчити розуміти сенс загадки і знаходити відгадку;

- розрізняти емоційні стани (веселий, сердитий);

- продовжувати формувати позитивне ставлення до дитячого садка;

- узагальнити знання дітей про професії співробітників дитячого саду (вихователів, няні, кухаря, медичної сестри); -

- виховувати любов до дитячого садка, повагу до праці дорослих, добре ставлення один до одного (називати один одного ласкаво, ніжно, весело);

- розвивати позитивні емоції у дітей, загальну і дрібну моторику.

Попередня робота:

Тематичні екскурсії по дитячому саду (знайомство з працею медсестри, машиніста з прання білизни, кухаря); розгляд ілюстрацій; читання художньої літератури: «Бегемот, який боявся щеплень», «Дітям про професії»; сюжетно-рольові ігри: «Готуємо смачний обід», «Лікарня», «Сім'я», «Дитячий сад»; дидактична гра: «Кому що потрібно для роботи», розрізне лото: «Професії».

устаткування:мольберт.

Матеріал до заняття:

аркуш ватману із зображенням будинку; м'які іграшки (ведмедик і зайчик); фотографії вихователів групи і няні; барвиста коробка; конверт з картинка кухаря; набір іграшок: каструля, сковорода, плита, овочі, піктограми настрою; гуаш, ватяні палички для малювання.

Хід НСД:

(Діти стоять у колі на килимі).

вихователь:

«Зібралися всі діти в коло.

Я - твій друг і ти - мій друг.

Міцно за руки візьмемося

І один одному посміхнемося. »

вихователь:

«Подивіться-но, хлопці,

В гості до нас прийшли звірята! »

Хлоп'ята, а хто до нас прийшов сьогодні в гості? (Мишко, Зайка).

Мишко:

Привіт, хлопці! Як вас багато в дитячому садку! Ми з Зайкою дуже хочемо з вами познайомитися, тому пропонуємо вам зіграти з нами в гру.

Гра: «Давайте познайомимося!»

(Діти стають в коло, передають Мишка вправо, а Зайчика вліво, по черзі називаючи своє ім'я ласкаво «Поліна», «Діма» і т.д.).

вихователь:

Ну, ось і познайомилися, тільки, Миша, Зайка, чому ви такі невеселі?

Чим засмучені?

Мишко:

«Ми на полицях лише сидимо,

На ігри дитячі дивимося,

Хочемо, щоб був, як у хлопців,

Дитячий сад, для нас - звірят ».

вихователь:

Виявляється, хлопці, звірята сумні, тому що у них немає дитячого садка, а вони так хочуть бути разом, як і ви. Вони навіть не знають, що таке дитячий сад. Мишко, Зайка, не сумуйте, наші хлопці зараз вам розкажуть про те, що ж таке насправді дитячий сад.

вихователь:(Звертає увагу дітей і тваринок на зображення будинку).

Подивіться, що це? (Будинок). А будинок великий або маленький? (Великий). Значить, в цьому будинку живе багато людей. Що ж це за будинок?

Послухайте загадку:

«У цьому будинку все для нас -

Казки, пісня і розповідь,

Гучний танок, тиха година,

У цьому будинку все для нас!

Ось який гарний будинок!

У ньому ростемо ми з кожним днем,

А коли підростемо,

Разом в школу підемо. (Дитячий садок).

вихователь:

Молодці, здогадалися. Звичайно, це наш рідний дитячий сад. Ми кожен день приходимо в дитячий сад.

«Любимо все ми дитячий сад,

У ньому повно - повно хлопців.

Раз два три чотири п'ять…

Може сто їх, може двісті,

Добре, коли ми разом! »

«Дитячий сад у нас хороший,
Краще саду не знайдеш.
Обійди хоч весь район
Кращим буде все ж він! »

А ось чим ми займаємося в дитячому саду, ми зараз з вами покажемо.

Гра «Як живете?».

(Діти імітують рухи): Як вранці робите зарядку? Як танцюєте? Як малюєте? Як вмиваєтеся? Як чекаєте обід? Як махаєте слідом? Вдалину дивіться? А як шаліте?

вихователь:

Ось які молодці, що не сумуєте в дитячому саду. Так що ж ви тут робите? (Граємо, читаємо книги, гуляємо, ходимо на музичні заняття і т.д.) Вам подобається ходити в дитячий сад? (Так). Але, адже дитячий сад - це не тільки будинок, але і дорослі, які піклуються про малюків, про вас, щоб вам тут було добре, весело.Посмотріте, ось фотографії-помічники.

- Я буду загадувати загадки, а ви дивитися і відгадувати, про кого я буду говорити, тільки слухайте уважно.

Перша загадка:

«Хто навчить малювати,

Ліпити, будувати і грати,

Посадивши хлопців в гурток,

Прочитає їм віршик?

Хто зараз же розбереться

Чому Антон б'ється?

Дуже любить всіх хлопців,

Хто ж це? ... »(Вихователі).

Молодці, а як ваших вихователів звати? (Ольга Григорівна та Ольга Михайлівна). (Діти знаходять фотографію, яка відповідає загадки, і поміщають її в будинок «дитячий сад»).

Наступна загадка:

«Хто ж нам на стіл накриє,

Підмете, пропилососити?

Вимиє вікна, стіни, підлогу?

Протрете від пилу стіл?

Простежить, щоб тут і там

Все стояло по місцях? ... »(Няня).

Правильно, це наша няня. А як її звати? (Ольга Миколаївна). (Діти знаходять фотографію і поміщають її в будинок «дитячий сад»).

Які, хлопці, ви молодці! Подивіться, звірята щось з собою принесли.

Зайка:

Ми принесли вам від наших лісових друзів ось цей конверт. Давайте подивимося, що в ньому лежить.

(Відкривають конверт, дістають картинку, на яких зображені кухаря, вішають на мольберт). Так як ми не ходимо в дитячий садок, ми ніяк не можемо розібратися, хто ж намальований на цій картинці. Ви нам допоможете, хлопці? (Так).

вихователь:

Хлопці, подивіться уважно, хто намальований на картинці? (Кухар).

Як ви здогадалися? (Він готує, ріже овочі, у нього білий ковпак ...)

Правильно, молодці.

«Ходить кухар в ковпаку

З ополоником в руці.

Він готує нам обід,

Кашу, щі і вінегрет ».

А як звуть наших кухарів, які тут, в дитячому саду, готують для нас смачну їжу кожен день? (Галина Миколаївна та Світлана Юріївна). (Діти поміщають картинку із зображенням кухаря в будинок «дитячий сад»).

вихователь:

Ну що, Зайчик і Ведмедик, тепер ви зрозуміли, хто тут намальований і чим вони займаються в дитячому садку? (Так). (Діти сідають на стільці півколом).

вихователь:

Ой, хлопці, подивіться, Зайка з Мишко принесли ще ось цю красиву коробку. Звірята, а що в ній лежить?

Зайка:

Ця коробка незвичайна. У ній лежать предмети, які так потрібні для кухаря. Ми їх несли в ваш дитячий сад, щоб віддати вам. Але ми так поспішали до вас в гості, що Мишко, який ніс коробку, впав, а всі предмети розсипалися і переплуталися. Тепер нам потрібна ваша допомога, щоб розібратися, кому ж який предмет необхідний для роботи. Ви нам допоможете, хлопці? (Так).

вихователь:

Давайте ми будемо відбирати необхідні предмети і класти їх за призначенням

Дидактична гра «Чарівна коробка».(Діти витягують предмети з коробки, називають, пояснюють їх призначення. Кожен предмет кладуть того, кому він потрібен - кухареві: плиту, каструлю, сковороду)

Мишко:

Молодці! Ви все зробили правильно, тому ми з Зайкою даруємо вам ці іграшки.

вихователь:

Спасибі, друзі, а ще ми хочемо сказати вам, що для того, щоб всім було добре і весело, потрібно жити дружно. Правильно, хлопці? Давайте покажемо, як ми граємо.

Пальчикова гра «Дружба».

«Дружать в нашій класі дівчата і хлопчики (Пальці обох рук з'єднуються в замок)


Ми з вами подружимо маленькі пальчики - (Ритмічне торкання пальців обох рук)

(Почергове загинання пальців на правій руці)

Раз два три чотири п'ять - (Почергове загинання пальців на лівій руці)

Ось які ми дружні. Головне, щоб в нашому дитячому садку завжди були мир, дружба, посмішки.

психогимнастика:

Буває, що ми сваримося, і тоді настрій псується, стає сумно, а коли помиримося, то відразу всім стає весело, і ми посміхаємося. (Піктограми).

Це, яке личко? Як здогадалися? А це, яке? Чому так вирішили? Покажіть, яке буває вираз обличчя, коли ми сердимося? (Діти показують). А тепер покажіть веселе вираз обличчя. (Діти показують).

Гра на увагу «Сердитий, веселий».

(Діти тупотять ніжками, коли бачать картинку з сердитим виразом обличчя і плескають у долоні, коли бачать «веселе» личко). Хлоп'ята, давайте намалюємо ось на цих обличчях веселі усмішки і помістимо їх в дитячий сад. Нехай в нашому спільному домі буде завжди доброта і веселі усмішки. (На картинках намальовані очі і ніс.) Діти домальовують на них посмішку ватяними паличками і поміщають в будинок «дитячий сад».

Молодці, ось який дружний у нас дитячий сад і наші дітки. Любіть дитячий сад - ваш другий дім!

«Дітки в садку живуть,

Тут грають і співають,

Тут друзів собі знаходять,

На прогулянку з ними ходять.

Разом сперечаються і мріють,

Непомітно підростають.

Дитячий сад - другий ваш будинок,

Як тепло, затишно в ньому!

Ви його любите, діти,

Найдобріший будинок на світі! »

Мишко:

Ось, Зайка, бачиш, як багато ми сьогодні дізналися від хлопців: що таке насправді дитячий сад, що там роблять, як там весело і красиво. Підемо швидше назад в ліс, до наших мам, розповімо їм про це. Нехай вони теж влаштують для нас, звірят, лісової дитячий садок. І ми запросимо тоді ребяток до нас в гості. До побачення, хлопці, спасибі вам за такий цікавий розповідь. (Звірята йдуть).

вихователь:

Хлопці, як ви думаєте, сподобався наш розповідь Мишко і Зайчику?

Про що вам було особливо цікаво розповідати? (Відповіді дітей). Молодці, ви всі сьогодні дуже старалися, а тепер давайте пограємо в іграшки, які подарували нам наші друзі.

Обговорення закрито.

Конспект безпосередньо освітньої діяльності

по темі «Будинок, в якому ми живемо» (з чого складається будинок)

(Інтернет ресурс)

Вихователь: Сіразева А.В.

Вид заняття: Комунікація

Форми освітньої діяльності : безпосередньоосвітня діяльність ; дидактичні гра; бесіда; малювання.

мета: розвивати мовлення; вміння порівнювати, аналізувати; формувати прагнення до пізнання навколишнього світу.

завдання:

освітні : Формувати уявлення дітей про частини, з яких складається будинок, матеріалах, з яких будують будинок;

виховні: виховувати вміння уважно слухати вихователя і відповіді інших дітей, не перебивати товариша, почуття любові до своєї сім'ї;

Розвиваючі: розвивати діалогічну мова дітей, слухове і зорове увагу, мислення, дрібну моторику рук.

запланований результат : Дізнаються і називають частини будинку; сприяли формуванню вміння уважно слухати педагога і відповіді інших дітей, не перебивати товариша; сприяли розвитку діалогічного мовлення дітей, слухового і зорового уваги, мислення, дрібної моторики рук.

Підготовча робота: бесіди «Мій дім»,д / і «Частини будинку».

устаткування : Картинки.

хід заняття

1.Орг. момент

1) Привітання

Зібралися всі діти в коло ,

Я - твій друг, і ти - мій друг.

Міцно за руки візьмемося

І один одному посміхнемось.

2) «Долоньки» (Голосно, тихіше, пошепки)

3) Арт. Гімн-ка «Пограємо з язичком ...»

2.Основні частина.

1) Д / І "Хто де живе?"

Пропоную пограти.

Воробей живе під дахом,

У теплій нірці будиночок миші.

У жаби будинок в ставку, будиночок метелики в саду.

На картинку подивіться, хто це, назвіть.

Хто це? Де живе птах? (В гнізді ) З чого воно побудовано? (З гілок, травинок, пуху) Хто побудував гніздо? (птах)

Хто це? Де живе білка? (В дуплі) Хто побудував білку дупло? (Сама знайшла в старому дереві)

Хто це? Де живе ведмідь? (У барлозі) До то йому побудував барліг? (Сам знайшов ямку, наносив гілок, трави, листя)

Хто це? А де живе лисиця? (У норі) Хто їй побудував нору? (Сама, вирила лапками.)

Всіх звірів ми розселили по будиночках.

2) П / Г « будуємо будинок »

Цілий день тук та тук,(Стукаємо кулачками і долоньками по черзі)

Лунає дзвінкий стукіт,

Молоточки стукають,

Будуємо будиночок для звірят. (Долоні-дах)

Цей будиночок для жаби, (Загинаємо пальчики)

Цей будиночок для лисички,

Цей будиночок для мишки,

Цей будиночок для зайчишки,

Цей будиночок для вовка,

Цей будиночок для ведмедя.

Ось який гарний будинок,(Долоні -криша)

Як ми славно заживемо.

Будемо пісні співати,(Згинати і розгинати пальчики)

Веселитися і танцювати.

Навіщо потрібен будинок птахам, лисиці, ведмедя, білку? (Щоб ховатися від ворогів, зберігати запаси, відпочивати, спати, ховатися від холоду.)

Добре, що у всіх звірів є свій будинок. А у вас є свій будинок? З чого зроблений ваш будинок? (Із цегли) Який ваш будинок? (Великий, маленький, високий.) - 2-3 дитини.

3) Бесіда

картинки: Три будинки: багатоповерховий, двоповерховий, одноповерховий.

Що це таке?(Будинки) Для чого потрібен будинок? (Щоб в ньому жити, в ньому тепло, у кожного повинен бути будинок)

Будинки однакові? (немає ) Цей будинок який?(високий )

Цей будинок високий,багатоповерховий . Скажімо разом. Динис, який це будинок? (Багатоповерховий) - 2 р.

Цей будинок який?(Нижче ) Цей дімдвоповерховий . скажімо разом. Арсеній, цей будинок який?

Який дім?(низький ) Цей дімодноповерховий . Скажімо разом. Віка, який це будинок?

Хлопці, хто будує будинки?(будівельники ) З чого побудовані ці два будинки?(Із цегли) Вони цегляні. Скажімо разом. Олена, які будинки?

З чого побудований цей будинок?(З дерева) Цей будинок дерев'яний. Скажімо разом. Іслам, який будинок?

Хлопці, скільки поверхів в нашому дитячому садку? Який дитячий сад? З чого він побудований?

4) Д / І «Розкажи про свій будинок»

Хочу розповісти я про дім свій

Де з мамою і татом ми разом живемо.

(Розглядають будиночок : Стіни, дах, балкони, вікна з фіранками)

З яких частин складається будинок? Який дім?

5) Лекс. упр. "Розкажи про свою сім'ю"

Постукаю-ка в будиночок я, чия ж тут живе сім'я?

Питання про сім'ю(Питаю кілька дітей) : З ким ти живеш? Хто чим займається? Як звуть бабусю, дідуся, сестричку, братика?

Це все наші найдорожчі люди на світі - рідні та близькі. Давайте всі разом повторимо ці прекрасні слова - рідні та близькі.

6) Ф / М «Тили - бом, будуємо ми красивий будинок»

Тили бом - тілі бом,

Будуємо ми красивий будинок. (Діти плескають у долоні)

Ось такий високий. (Піднімають руки)

Ось такий широкий (Розводять руки в сторони)

Сходами ми крокуємо,

Двері в квартиру відкриваємо. (Крокують на місці)

Живе в будинку вся сім'я -

Мама, тато, брат і я! (Стоячи, загинають пальці на руках)

Хоч півсвіту обійдеш,

Краще вдома не знайдеш! (Крокують, руки на поясі)

яка в ньому живе, Де люблять один одного і в усьому допомагають.

7) Робота в розмальовках

Як добре, що у вас є улюблений будинок, дружна і міцна сім'я,яка в ньому живе, Де люблять один одного і в усьому допомагають. Пропоную намалювати будинок, в якому ви живете. Нехай він буде яскравим і красивим.

3. Підсумок заняття

Молодці! У вас вийшли чудові будиночки. Які вони? Назвіть частини будиночка.

Запалиться в кожному будинку світло,

Там мама варить нам обід.

А тато дарує їй квіти.

Живемо в тій хаті я і ти.

Всіх обіймаю міцно я,

Дивіться: живе тут дружна сім'я!

Краще вдома не знайдеш, Будинок, в якому ти живеш !

мета: Закріплювати знання про вантажну, легковій машині, автобусі. Дати поняття, що це - транспорт.

завдання: Закріплювати знання про транспорт. Розвивати увагу, пам'ять. Виховувати вміння слухати відповіді інших людей.

Матеріали до заняття: Пісочниця; іграшки: вантажні та легкові і машини різного кольору і розміру, автобус; пазли (машини); масажні м'ячі; музично супровід.

Сюрпризний момент: зайчик.

Індивідуальна робота:

  1. Закріплювати у мові слова: транспорт, пасажир, салон.
  2. Вчити чітко промовляти ці слова.

хід заняття

вихователь: Хлопці, подивіться, до нас сьогодні прийшли гості. Давайте з ними привітаємось і сміявся їм. Молодці! А тепер привітаємося один з одним, візьмемося за руки.

- Доброго ранку сонце, ми тобі раді (підняти руки вгору). Всі ми прокинулися, за руки взялися (опустити руки вниз). І Маша тут, і Андрійко тут ... і все тут. Ой, хлопці, чуєте, хтось плаче. Це зайчик (знаходить іграшку-зайчика). Зайка, що ти плачеш? Розкажи нам. (Зайка на вушко шепоче). Хлопці, у зайчика пропали іграшки. Що треба зробити? (Допомогти, відповіді дітей).

Перенести пісочницю на стіл. Діти шукають машинку.

вихователь: Даша, яку машинку ти знайшла? (Відповіді дітей) Льоня, а ти яку машинку знайшов? Давайте подивимося, що є у машини (колеса, кабіна, кузов). Яка це машина? - вантажна. Чому? - возить вантажі. Хто водить машину? - водій.

Хлопці, зайчик дякує вам і хоче показати ще одну іграшку. Але треба відгадати загадку.

Що за диво - синій будинок

Дітлахів багато в ньому

Носить взуття з гуми

І харчується бензином

діти: автобус!

Один або два дитини розповідають про автобус.

вихователь: Хлопці, зайчик просить полагодити машину. А для цього потрібно підготувати руки, щоб були сильними.

На вантажній машині підвезти масажні м'ячі, роздати дітям. Діти катають м'ячі і промовляють:

Їдуть, їдуть по доріжці різні машини

Вантажні, легкові, на колесах шини.

По доріжці шарудять і сигналом кажуть:

Біб-біб - гав не лови

Всіх прокотимо - встигай!

Зайчик запрошує дітей до столів збирати пазли машин і 2-3 дитини у дошки збирають.

Вихователь проходить і хвалить дітей, запитуючи, яку машинку хто зібрав, уточнюючи (легкова, вантажна або автобус) і як одним словом називається (транспорт).

Зайчик всіх запрошує пограти (музика). Потім діти, за допомогою вихователя, запрошують зайчика залишитися, а він їм дарує коробку з іграшковими машинками.

Назва:2 молодша група, формування цілісної картини світу. Конспект НСД «Воробей» (ФЦКМ).
номінація: Дитячий сад, Конспекти занять, НСД, розвиток уявлень про навколишній світ і про себе, 2 молодша група

Посада: вихователь
Місце роботи: МБДОУ дитячий садок № 3 «Веселка»
Місцезнаходження: м Спасск- Далекий Приморський Край

Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад
«Дитячий сад загальнорозвиваючого виду №3« Веселка »
міського округу Спаськ-Дальній Приморського краю

Конспект НСД «Воробей»
(Формування цілісної картини світу)
Вік дітей: 3-4 роки, друга молодша група.

склала:
Балахнина Оксана Василівна,
вихователь першої категорії
г.о. Спаськ-Дальній

мета:

Уточнення знань дітей про зимуючої птиці - горобці через ігрові завдання, перегляд відеофрагментів, освоєння техніки друкування картоплею для отримання зображення горобця.

завдання:

1.Уточніть знання про зовнішній вигляд знайомої зимуючої птиці - горобці через гру «Склади горобця»

2. Дати уявлення про те, що птахи тримаються зграєю.

3. Підвести дітей до пошуку вирішення проблеми - як допомогти горобця знайти друзів, свою зграю - зобразити горобців за допомогою техніки друкування картоплею.

4. Навчити співвідносити геометричні фігури і частини тіла горобця

(Голова і тулуб - коло, крило і хвіст - півколо), називати їх.

5. Навчити використовувати техніку друкування картоплею, використовуючи частини бульби в розрізі різної форми:

для голови та тулуба - коло,

для крила і хвоста - півколо.

6. Акцентувати увагу на особливостях зовнішнього вигляду горобця

(Чорні щічки, чорний дзьоб, чорні очі), малювати їх тонким пензлем чорної гуашшю на готовому

(Надрукованому картоплею коричневої гуашшю) зображенні.

6. Сприяти розвитку пізнавального інтересу до життя птахів найближчого оточення.

7. Сприяти вихованню дбайливого, дбайливого ставлення до птахів.

Освітні області:

основна - пізнавальний розвиток;

інтеграція - мовленнєвий розвиток, художньо-естетичний розвиток, соціально-комунікативний.

Види дитячої діяльності:

комунікативна,

продуктивна.

попередня робота:

спостереження за зимуючими птахами, в тому числі - на годівниці,

розглядання сюжетної картини на тему: «Птахи на годівниці»,

слухання казки в аудіозапису «Крилатий волохатий та маслений»,

розучування рухливих ігор «Воробушки і автомобіль», «Воробушки, - додому».

малювання горобця в техніці «пластілінографія»,

перегляд відеороликів і презентації на тему «Зимуючі птахи»,

підбір літератури для оформлення куточка читання (з дітьми і батьками),

гра малої рухливості «Птахи шукають корм» (складання гудзиків різної величини по коробочках),

Розгадування загадок про птахів і горобці, д / і «Вгадай пташеня».

Устаткування, матеріали:

Ілюстрації та фотографії із зображенням зимуючих птахів (дятел, поползень, синиця, горобець польовий).

Великі геометричні фігури для гри «Склади горобця» на магнітній дошці.

Тарілочки з готовими деталями (з геометричних фігур) для дидактичної гри »Склади горобця з частин» на кожну дитину.

Альбомні листи за кількістю дітей, «друк» вирізана з картоплі (коло, трикутник. Півколо), тарілочки з фарбою коричневого кольору, баночки з гуашшю чорного кольору, кисті, вологі серветки, мольберт, магнітна дошка, екран, проектор, ноутбук, відеофрагменти і слайдові презентація.

Зображення горобця на паличці, ширма.

Нова інформація:

Горобці тримаються зграєю,

Освоєння техніки друкування картоплею - зображення горобців.

Методи, прийоми:

ХІД НСД:

1. Організаційний момент:

діти входять в музичний зал, вітаються з присутніми, розташовуються близько вихователя.

Вихователь пропонує дітям відгадати, чий це голос (відповіді дітей).

З-за ширми з'являється горобець.

Вихователь і діти розглядають горобця, називаючи особливості зовнішнього вигляду

(Який він: горобець коричневий, у нього є голова, тулуб, дзьоб, ноги, очі.

Яка це птах? Де знаходяться оченята у горобця?).

Вихователь звертає увагу дітей на те, що у горобця є ще на голові - чорні щічки.

Ось який гарний горобець!

А що ти тут робиш, горобчик?

Польовий я горобець!

Втратив своїх друзів,

Довго я один літав,

Свою зграю втратив,

Прилетів до вас в дитячий сад.

Ой, як багато тут хлопців,

Я прошу вас, допоможіть

І друзів моїх знайдіть!

2. Мотивація:

вихователь:

Жити на світлі одному

дуже важко горобця.

Треба багато нам дізнатися,

Щоб зграю відшукати.

Гей, хлопці та дівчата,

Ми допоможемо Воробьішко?

(Відповіді дітей)

Ну, тоді я полечу,

теж стаю пошукаю.

(Горобець ховається за ширмою)

3. Нова інформація

вихователь:

Хлопці, горобець нам сказав, що він втратив свою зграю, а що таке зграя?

(Відповіді дітей)

Зграя - це коли багато птахів тримаються разом.

Нас з вами багато в нашій групі? (Відповіді дітей)

Ми - друзі, граємо, їмо, гуляємо всі разом.

Так і птиці, вони збираються разом - шукають їжу, літають, співають пісеньки.

Ось і наш горобець втратив своїх друзів, свою зграю.

А про що нас попросив горобець?

(Відповіді дітей)

Так, він попросив нас допомогти йому, знайти його друзів - зграю.

Давайте подивимося на екрані зграю горобців.

Перегляд відеофрагменту «Зграя польових горобців на дереві».

Що горобці роблять на дереві?

(Відповіді дітей: сидять, літають, перелітають, співають, цвірінькають, щебечуть ...)

Вихователь просить дітей повторити дієслова.

Ви хочете перетворитися в горобців (відповіді дітей)

Ми з вами будемо не група дітей, а зграйкою горобців, повторюйте за мною чарівні слова:

«Ось я, ось я перетворююся на горобця» (діти повторюють).

4. Физминутку

Звучить угорська народна мелодія «Воробушки» (комп'ютер).

Діти рухаються під музику, імітуючи рухи птахів: махають крилами, стрибають, клюють.

Вихователь: «Ми закінчили грати, станемо дітьми знову. Далі будемо малювати ».

Хлопці, ми ж обіцяли допомогти горобця? Знайти друзів - зграю. Давайте йому намалюємо горобців,

ось і вийде зграя (відповіді дітей).

Вихователь збирає дітей біля окремо стоїть столу для показу техніки друкування.

7 . Показ техніки друкування картоплею

вихователь:

Ми будемо продовжувати вчитися друкувати картоплею. Сьогодні завдання складне, але цікаве. Картопля у нас не проста, а з геометричними фігурами. Подивіться, ось на картоплі - коло (показує дітям, діти повторюють).

Для якій частині тіла горобця ми використовували коло?

(Відповіді дітей) - тулуб, голова

А для якої частини тіла ми використовували півколо? (Відповіді дітей - для крила, для хвоста)

Беремо картоплю-коло, опускаємо картоплю в фарбу, піднімаємо її і акуратно прикладаємо картоплю посередині листа. Доклали картоплю - прибрали. Вийшло що? Тулуб горобця.

Цю ж картоплю знову мачає в фарбу і друкуємо поряд з тулубом, праворуч або ліворуч. Вийшло що? Голова горобця.

Тепер круглу картоплю покладемо в тарілочку, поруч з фарбою, ця картопля нам більше не знадобиться.

Подивіться, у нас є картопля-півколо. Півколо нам для чого потрібен?

(Відповіді дітей - для крила і для хвоста (вихователь друкує).

А що ми забули намалювати?

(Діти відповідають: дзьоб, ніжки, очей).

Вихователь.

Ніжки, дзьоб і очей у горобця намалюємо тонким пензликом чорною фарбою

Обмакнём пензлик в чорну фарбу і намалюємо дзьоб очей і щічку горобця.

А щось ми ще забули? Щічку! Давайте нижче очі намалюємо щічку, чорної пензликом.

Який гарний у нас вийшов горобець!

8. Пальчикова гімнастика:

Будуть пальчики грати,

Будуть пташку малювати!

9. Практична діяльність дітей.

Діти йдуть за столи і друкують свого горобця, домальовують відсутні деталі.

Вихователь здійснює індивідуальну допомогу дітям в процесі друкування та малювання.

Після закінчення роботи діти витирають руки вологими серветками.

Тепер давайте розмістимо малюнки на ширмі (розміщують малюнки на ширмі).

З яких геометричних фігур ми з вами намалювали і надрукували горобців?

(Коло, півколо)

Як назвемо наших горобців разом? (Діти відповідають - зграя).

Вихователь пропонує дітям покликати горобця і показати йому зграйку горобців:

«Вилітай, горобець, подивися на друзів!»

(Діти повторюють)

З-за ширми з'являється горобець:

«Ой, спасибі вам, друзі, виручили горобця!

Будемо зграйкою ми літати, дзвінко пісні співати! »

Аудіо фрагмент «Зграя горобців цвірінчить».

вихователь:

Молодці, хлопці! Допомогли ми горобця, знайшли йому зграйку друзів, вони навіть дружно пісеньку заспівали!

10 . Спів пісні «Воробей-горобчик»(Слова Геннадія Сафонова, музика Олексія Глаголєва)

А ви, хлопці, хочете подивитися на екрані зграйку горобців, послухати про них пісеньку?

(На екрані демонструється відеофрагмент «Зграя горобців на годівниці» під супровід пісні «Воробей-горобчик»).

Діти дивляться на екран (зграя горобців на годівниці), підспівують пісеньку, рухаються за бажанням.

11. Рефлексія. Питання.

Хлопці, а кому ми сьогодні допомагали?

А кого ми шукали для горобця?

Як назвати одним словом друзів горобця?

А як ми знайшли зграю для горобця?

З яких фігур ми намалювали горобчиків?

Діти прощаються з гостями і виходять з музичного залу.

А ось що у нас вийшло!

Муніципальне загальноосвітній бюджетна установа початкова загальноосвітня школа-дитячий садок № 80 м Сочі

НОД по ФЦКМ

тема: «Предмети рукотворного світу»

(Друга молодша група)

Підготувала і провела:

вихователь

Мета.Навчити дітей розрізняти предмети природного і рукотворного світу.

завдання:

Ø розвивати мова;

Ø виховувати допитливість, дбайливе ставлення до навколишнього світу;

Ø спонукати дітей визначати, розрізняти і називати предмети природного і рукотворного світу.

хід заняття:

1. Організаційний момент:

Діти сидять на стільцях по колу. Вихователь привертає увагу дітей:

Чуєте, хтось стукає в двері! (Відкриваю, іграшка - Білочка)

Здрастуй білочка, ти чому така сумна? Мене попросили помити посуд, а я не вмію, як це робити.

Не переживай, хлопці тобі допоможуть вимити. Правда, хлопці? Любіть допомагати? Спочатку ми подивимося, що там у тебе в коробці. (Дістаю дитячий посуд з коробки).

Дістаю тарілку. питаю:

2.- Як називається цей предмет? Для чого він потрібен? Хто його зробив?

Правильно, зробила людина. Те, що зробила людина, ми поставимо до коробки з умовним символом (людина)

Дістаю фігурку кішечки.

А це куди ми поставимо? (Прошу дітей підходити і ставити до відповідної коробці - тварини). І так з іншими предметами.

3. Пальчикова гра «Посуд».

Один два три чотири,

Ми посуд перемили,

Чайник, чашку, кухлик, ложку,

І велику ополоник!

Тільки чашку ми розбили.

ополоник розламали

Ковшик теж розвалився,

Ніс у чайника відбився.

Ложку ми трохи зламали

Так ми мамі допомагали.

4. Сюжетно - рольова гра «Помиємо посуд».

Зараз хлопці тобі допоможуть помити посуд. Дітки скажіть, що нам потрібно для того щоб помити посуд? Діти відповідають: Вода, мило, губка, рушник щоб висушити посуд.

Ще принесемо таз. А ви мені підкажете, в якій послідовності мити посуд. Потрібно спочатку протерти рушником? А потім мити? (Ні)

А як? (Діти відповідають, після відповідей надаю дітям можливість по одному показати правильну послідовність).

Вимитий посуд складаємо в коробку до білочку.

Спасибі діти, ви великі молодці, добре помили мені посуд. От біда, у мене загубилися ложки, поки я йшла до вас. Що робити? (Прослуховуються варіанти відповідей) Вихователь пропонує дітям розфарбувати ложки для білочки.

5. Малювання «Ложки для білочки».

Готові вироби складаємо на піднос.

Задаються питання:

Ø «Для чого вони потрібні?»; «Посуд - якого світу предмет?».

6. -Вам сподобалося заняття?

Як ми допомогли білочку? ; - Які предмети ми використовували? - Вдома будете допомагати мамі, мити посуд?

Використовувана література:

1. Гербова з розвитку мовлення в другій молодшій групі дитячого садка. - М .: Мозаїка - Синтез 2009.

2. Комарова по образотворчої діяльності в другій молодшій групі дитячого садка. М .: Мозаїка - Синтез, 2008.

3. Помораева по формуванню елементарних математичних уявлень в другій молодшій групі дитячого садка. - М .: Мозаїка - Синтез, 2008.

4. Розвиток мовлення дітей 3-5 років. 3-е видання, доповнення / За редакцією. - М .: ТЦ Сфера, 2014. - 192с.