Майстер-клас з ручної праці. Конструювання з паперу «Вертоліт



Конспект по технології «Модель літака»
Укладач Івахіна А. Е.
Місце проведення: 3 клас, МБОУ «Середня загальноосвітня школа №3 з поглибленим вивченням окремих предметів» г.Котовска Тамбовської області
Дата проведення: 14.04.17
Вертолітний майданчик. Робота з папером і картоном. конструювання
Виріб: вертоліт «Муха».
Мета: знайомство учнів з конструкцією вертольота; набуття досвіду самостійного конструювання.
Плановані результати: мати досвід і уявлення про конструювання; зробити вертоліт «Муха».
Обладнання: підручник, робочий зошит, зразок вироби «Вертоліт" Муха "», зображення різноманітних вертольотів, портрет Леонардо да Вінчі.
Хід уроку
Мотивація.
Ще з давніх часів людина почала мріяти про польоти. Леонардо да Вінчі був першим з учених, хто всерйоз зайнявся вивченням цієї теми. У його рукописах зустрічаються малюнки і нам інформацію про те різних літальних апаратів. Сьогодні ми звикли до того, що у людини є можливість літати. Пропоную вам сьогодні зануритися в роль конструктора вертольота.
Актуалізація. Підготовка учнів до практичної роботи
А допоможе нам в цьому наш підручник, відкрийте сторінку 120 підручника. Прочитайте текст і розгляньте ілюстрацію.
За рахунок чого літає вертоліт?
Що таке лопаті?
Як може літати вертоліт, в яких напрямках?
У чому його переваги перед іншими повітряними транспортними засобами?
Де можна використовувати вертоліт?
У підручнику прописані гідності літака. Як ви думаєте, чому незважаючи на наявність стількох позитивних характеристик вертольоти не витіснили літак? (Перевозить меншу кількість пасажирів.)
До недоліків вертольотів в порівнянні з літаками можна віднести меншу максимальну швидкість, складність в управлінні, висока питома витрата палива і, як наслідок, більш високу вартість польоту.
Практична робота з виготовлення виробу;
Перед тим як приступити до роботи над виробом, треба згадати, що означає створити модель, що таке модель. (Це зразок якогось виробу або зразок для виготовлення чого-небудь.)
Розгляньте готову модель з яких частин вона складається? (Лопаті, шасі, крило, фюзеляж.)
Які матеріали та інструменти потрібні для її створення?
Згадаймо техніку безпеки при роботі з ножицями.
Не можна вирізати деталі на ходу, потрібно прийняти зручне положення за партою;
Необхідно пам'ятати як правильно передавати ножиці - кільцями у напрямку до товариша, гострі лезі зімкнуті, не можна тримати кінцями вгору;
Закінчуючи роботу з ножицями, їх необхідно покласти так, щоб вони не звисали з парти;
Не можна тікати з ножицями в руках;
Різати краще не краєм лез, а серединою;
Потрібно намагатися не упускати ножиці, так як вони від цього псуються і можуть при падінні нашкодити кому-небудь.
Працювати з вами ми будемо за планом. Хто почтет план на сторінці 121 підручника?
Розмітка деталей. По шаблонах в робочому зошиті (с. 64).
Виготовлення деталей. Вирізати ножицями розмічені деталі. Контроль над дотриманням техніки безпеки. Пробку розрізають учні після демонстрації цієї дії учителем.
Збірка. Збірка вертольота проходить згідно з планом у підручнику (с. 121) клас працює в одному темпі з учителем.
Оздоблення. Завершити і оформити композицію за допомогою кольорового паперу учні можуть самостійно.
Рефлексія. Підведення підсумків уроку; оцінка виконаної роботи.
Підбиття підсумку уроку здійснюється через виставку робіт і оцінку їх учнями (можна вибрати журі за хлопців, які добре впоралися, попередивши перед цим про те, що роботи не підписані і їх завдання оцінити саму роботу, а не одного)
Прибирання робочого місця.


вкладені файли

Завдання: познайомити учнів з конструкцією вертольота; відпрацьовувати навички самостійно-котельної роботи за планом, конструювання з паперу та картону; познайомити з новим матеріалом - пробкою і способами роботи з ним.

Плановані результати: вміти конструювати вироби з групи різних матеріалів; зробити вертоліт «Муха».

Нові терміни і поняття: вертоліт, лопата.

Ресурси та обладнання:

У педагога: зразок виробу «Вертоліт" Муха "», зображення різноманітних вертольотів.

У учнів: копіювальний папір, олівець, кольоровий картон, ножиці, шило, пробка, різак, клей, стрижень від ручки.

Хід майстер-класу

I. Актуалізація

На нашому занятті присутні улюблені помічники: Аня і Ваня, вони пропонують зро-лать нам зупинку, яка називається «Вертолітний майданчик».


- Як ви думаєте, що ми можемо дізнатися на цій зупинці?
- Перевіримо своє припущення.
- Прочитайте текст і розгляньте ілюстрацію. За рахунок чого літає вертоліт?
- Що таке ло¬пасті?
- Як може літати вертоліт, в яких напрямках?
- У чому його переваги перед іншими воздушни¬мі транспортними засобами?
- Де можна використовувати вертоліт?

Додатковий матеріал.

Головним достоїнством вертольотів є їх маневреність: вертольоти здатні до вертикального зльоту, вертикальної посадки, зависання в повітрі і навіть до польоту «задом наперед». Вертоліт мо¬жет приземлитися (і злетіти) в будь-якому місці, де є рівний майданчик розміром в півтора діаметра гвинта. Крім того, вертольоти можуть перевозити вантаж на зовнішній підвісці, що дозволяє транспортувати дуже громіздкі вантажі, а також виконувати монтажні роботи. До недоліків вертольотів в порівнянні з літаками можна віднести меншу максимальну швидкість, складність ність в управлінні, висока питома витрата палива і, як наслідок, більш високу вартість польоту.

Розкажіть про професії штурмана, льотчика і авіаконструктора, інформацію про яких пропонувалося знайти вдома. Перевірка виконання цього завдання проходить у вигляді дискусії між учнями, яку контролює вчитель.

II. Робимо самі.

Перед тим як приступити до роботи над виробом, треба згадати, що означає створити модель, що таке модель. (Це зразок якогось виробу або зразок для виготовлення чого-небудь.)
- Давайте проведемо аналіз готової моделі вертольота. Які матеріали та інструменти потрібні для її створення?
- Згадайте правила і прийоми роботи з цими матеріалами і інструментами.
- Яку техніку роботи нам належить використовувати?
- Які елементи вертольота треба підготувати? (Лопаті, шасі, крило, фюзеляж.)
- Яким способом розмітки і збірки ви скористаєтеся?
- Як будете оформляти виріб?
- Познайомимося з планом роботи та ілюстраціями і са¬мостоятельно складемо свій план роботи.

Коли план буде готовий і відкоректований, ми приступимо до виконання роботи.

Розмітка. По шаблонах:

Розкрій. Вирізати ножицями розмічені деталі. Проконтролювати дотримання техніки безпеки при роботі шилом. Розрізати пробку, строго дотримуючись інструкцій. Розповісти учням про новий матеріал і його властивості, продемонструвати, як, в якому місці потрібно розрізати пробку.

Збірка. Збірка вертольота проходить за планом за допомогою вчителя.

Оздоблення. Завершити і оформити композицію з помо¬щью кольорового паперу учні можуть самостійно.

III. Підведемо підсумки.

Виставка робіт учнів та бесіда про те, що виявилося найбільш складним в роботі над виробом.

IV. Домашнє завдання.

Знайдіть інформацію про самим швидкому повітряному транспортному засобі і вигляді повітряного транспорту, що з'явилося першим.
Принесіть на наступний урок повітряну кульку, скотч, пластиковий стакан, фломастери, серветки, декоративні кнопки, кольоровий картон, олівець, копіювальний папір, товсті нитки або повітряні кульки, скотч, нитки, кольоровий папір, ножиці, поролон, стрічки.


Вертолітний майданчик. Робота з папером і картоном. конструювання

Виріб: вертоліт «Муха».

Завдання і матеріали в робочому зошиті: «Вертоліт" Муха "».

Завдання уроку: познайомити учнів з конструкцією вертольота; відпрацьовувати навички самостійної роботи за планом, конструювання з паперу та картону; познайомити з новим матеріалом - пробкою і способами роботи з ним.

Плановані результати: вміти конструювати вироби з групи різних матеріалів; зробити вертоліт «Муха».

Нові терміни і поняття: вертоліт, лопата.

Ресурси і обладнання. У вчителя: підручник, робочий зошит, зразок вироби «Вертоліт" Муха "», зображення різноманітних вертольотів.У учнів: підручник, робочий зошит, копіювальний папір, олівець, кольоровий картон, ножиці, шило, пробка, різак, клей, стрижень від ручки.

Хід уроку

«Наша наступна зупинка -" Вертолітний майданчик ". Як ви думаєте, що ми можемо дізнатися на цій зупинці? Перевіримо своє припущення, заглянувши на сторінку 120 підручника. Прочитайте текст і розгляньте ілюстрацію. За рахунок чого літає вертоліт? Що таке лопаті? Як може літати вертоліт, в яких напрямках? у чому його переваги перед іншими повітряними транспортними засобами? Де можна використовувати вертоліт? »

Додатковий матеріал. Головним достоїнством вертольотів є їх маневреність: вертольоти здатні до вертикального зльоту, вертикальної посадки, зависання в повітрі і навіть до польоту «задом наперед». Вертоліт може приземлитися (і злетіти) в будь-якому місці, де є рівний майданчик розміром в півтора діаметра гвинта. Крім того, вертольоти можуть перевозити вантаж на зовнішній підвісці, що дозволяє транспортувати дуже громіздкі вантажі, а також виконувати монтажні роботи.

До недоліків вертольотів в порівнянні з літаками можна віднести меншу максимальну швидкість, складність в управлінні, висока питома витрата палива і, як наслідок, більш високу вартість польоту.

Далі учням пропонується розповісти про професії штурмана, льотчика і авіаконструктора, інформацію про яких пропонувалося знайти вдома. Перевірка виконання цього завдання проходить у вигляді дискусії між учнями, яку контролює вчитель.

Робимо самі. «Перед тим як приступити до роботи над виробом, треба згадати, що означає створити модель, що таке модель. (Це зразок якогось виробу або зразок для виготовлення чого-небудь.) Давайте проведемо аналіз готової моделі вертольота. Які матеріали та інструменти потрібні для її створення? Згадайте правила і прийоми роботи з цими матеріалами і інструментами. Яку техніку роботи нам належить використовувати? Які елементи вертольота треба підготувати? (Лопаті, шасі, крило, фюзеляж.) Яким способом розмітки і збірки ви скористаєтеся? Як будете оформляти виріб? »

Після аналізу готового виробу учні знайомляться з планом роботи та ілюстраціями в підручнику (с. 121) і самостійно складають свій план роботи. Коли план буде готовий і відкоректований учителем, діти приступають до виконання роботи.

Розмітка. По шаблонах в робочому зошиті (с. 64).

Розкрій. Вирізати ножицями розмічені деталі. Учитель повинен проконтролювати дотримання техніки безпеки при роботі шилом. Розрізати пробку, строго дотримуючись інструкцій на с. 121 підручника. Учитель повинен розповісти учням про новий матеріал і його властивості, продемонструвати, як, в якому місці потрібно розрізати пробку.

Збірка. Збірка вертольота проходить за планом у підручнику (с. 121) за допомогою вчителя.

Оздоблення. Завершити і оформити композицію за допомогою кольорового паперу учні можуть самостійно.

Підведемо підсумки. В кінці уроку доцільно провести виставку робіт учнів і бесіду про те, що виявилося найбільш складним в роботі над виробом.

Домашнє завдання. Знайдіть інформацію про самим швидкому повітряному транспортному засобі і вигляді повітряного транспорту, що з'явилося першим. Принесіть на наступний урок повітряну кульку, скотч, пластиковий стакан, фломастери, серветки, декоративні кнопки, кольоровий картон, олівець, копіювальний папір, товсті нитки або повітряні кульки, скотч, нитки, кольоровий папір, ножиці, поролон, стрічки

Олена Горячева

Майстер - клас з ручної праці Виготовлення з паперу« Гвинтокрил»

мета: Розвиток продуктивної діяльності.

завдання:

1. Удосконалювати вміння працювати з готовій викрійці.

2. Закріплення вміння створювати з паперу об'ємні фігури.

3. Розвиток естетичного смаку.

Матеріал необхідний для роботи: кольорова папір, Кольоровий картон, простий олівець, що клеїть олівець, нитки., Намистинки, палички від морозива, чорний маркер, швейна голка.

послідовність роботи:

1. За викрійці обвести і вирізати з картону будь-якого кольору кабіну вертольота - 2 деталі.


2. По викрійці з картону будь-якого кольору обвести і вирізати шасі вертольота - 2 деталі.


3. За викрійці обвести і вирізати з синьою паперу скло для кабіни вертольота - 2 деталі.


4. За викрійці обвести і вирізати з червоного картону хвостовій пропелер - 2 деталі.


5. За викрійці обвести і вирізати вертушку вертольота з червоного картону - 2 деталі.


6. Вирізаємо з картону будь-якого кольору ніс - 2 деталі.


7. Вирізаємо з білою паперу очі -2 деталі.


8. Вирізаємо маленькі кружечки - прикраси, з паперу будь-якого кольору складеної гармошкою.

починаємо збірку вертольота.

1. Шасі склеюємо у верхній частині до середини стійок, роздвоївши нижню частину.


2. Склеюємо між собою 2 деталі кабіни, вклеївши між ними знизу кабіни шасі, а зверху нитку.


3. З двох сторін вертольота приклеюємо скло кабіни.


4. Приклеюємо з двох сторін ніс вертольота, Склеївши обидві деталі.


5. На хвостову частину вертольота приклеюємо деталі пропелера, склеєні між собою.

6. З двох сторін приклеюємо очі і малюємо маркером зіницю.

7. Склеюємо між собою дві деталі пропелера.


8. На нитку вклеєну зверху кабіни нанизуємо за допомогою голки намистинку і склеєні між собою дві деталі пропелера.

9. Приклеюємо з двох сторін кабіни кружечки - прикраси.


вертоліт готовий.

До верхнього кінця нитки прикріплюємо паличку від морозива, за допомогою якої можна управляти вертольотом.


Публікації по темі:

Мета: вчити дітей вирізати деталі аплікації по намальованому контуру, складати з окремих частин ціле, закріплювати вміння працювати.

Форма ООД: подгрупповие, індивідуальна. Мета: створення ігольніци в подарунок мамі. Завдання: познайомити дітей з правилами безпечного поводження.

Для виготовлення квітки півонії нам понадобятся- ножиці, папір потрібного кольору, термопістолет (або нитки, бамбукова паличка і для приємності.

Конспект з ручної праці «Тюльпан з паперу» Мета: Вчити дітей складати папір в різних напрямках. Розвивати окомір, дрібну моторику рук, мова дітей ..

Прослухавши пісню "Жили у бабусі два веселих гуся", ми вирішили з дітьми порадувати бабусю і виготовити багато гусей. Перший етап нашої роботи.

Напередодні свята Світлого Великодня, ми вирішили провести майстер-клас спільно з батьками. На кожне свято ми виготовляємо різні.

Муніципальне бюджетне установи додаткової освіти

«Станція юних техніків»

конспект заняття

Виготовлення вертольота «Муха»

з дітьми молодшого шкільного віку в об'єднанні «початкового технічного моделювання»

склала:

педагог додаткової освіти

Захарова Тамара Григорівна

Ханти-Мансійськ,

Тема заняття:

«Виготовлення вертольота Муха»

Мета заняття:

    виготовити модель найпростішого вертольота «Муха»

Завдання заняття:

освітні:

    познайомити учнів з послідовністю виготовлення найпростішого вертольота «Муха»;

    формувати вміння і навички виготовлення найпростішого вертольота: складання, регулювання і запуск;

    закріплювати вміння і навички роботи з лінійкою, ножицями;

Розвиваючі:

розвивати:

    спостережливість, увагу, зорову пам'ять;

    дрібні м'язи кистей рук;

    основні функції мислення: самоаналіз, самооцінку, цілепокладання і мотивацію до пізнання.

виховні:

    прищеплювати інтерес до технічної творчості;

    виховувати повагу до російських вченим, авіаконструкторам, льотчикам;

    виховувати посидючість, терпіння, акуратність в роботі;

    виховувати почуття взаємодопомоги

Нові терміни і поняття: Вертоліт, лопата.

Ресурси та обладнання:

У педагога: зразок виробу «Вертоліт« Муха », зображення різноманітних вертольотів.

Матеріали для роботи:

    Альбомна, кольоровий папір

Інструменти для роботи:

  • Звичайний олівець;

Слід приділити час техніці безпеки, щоб убезпечити учнів і себе від образливих травм.

Техніка безпеки при роботі з ножицями:

    Коли ріжеш, широко розкривай ножиці і тримай їх кінцями від себе.

    Стеж, щоб не поранити пальці лівої руки.

    При вирізанні деталі повертай папір.

    Передавай ножиці тільки в закритому вигляді, кільцями вперед.

    При роботі не тримай ножиці кінцями вгору.

    Не залишай їх у розкритому вигляді.

    Якби я не працював ножицями з ослабленим кріпленням.

    Працюй ножицями тільки на своєму робочому місці.

Хід заняття.

1.Організаціонний момент

Психологічний настрій:

Добридень! Хлопці, давайте сміявся один одному. Я рада, що у вас гарний настрій, адже посмішка, безсумнівно, запорука успіху в будь-якій роботі, і думаю, що сьогоднішній день принесе нам усім радість спілкування один з одним. Успіхів вам і удачі! (Діти стоять у колі і хором вимовляють слова)

Прекрасно все на небі (піднімають руки вгору)

Прекрасно на землі (опускають руки вниз до підлоги)

Прекрасно все навколо нас (показують руками навколо себе)

Прекрасно і підмені (показують на себе).

Визначте, з яким настроєм ви прийшли на заняття, покажіть це кольором стікера : червоне поганий настрій, зелене - добрий.

    Пояснення нового матеріалу

педагог:

Хлопці, сьогодні ми приступаємо до нової темі «Авіамоделювання».

Дня, напевно, не проходить, щоб ви, хлопці, не бачили в небі літак. Аерофлотом щорічно користуються понад 10 мільйонів людей. Багато з вас вже літали на ньому. А більш детально ми сьогодні з вами зупинимося, отгадав загадку:

«Без розгону вгору злітаю,

Бабку нагадую.

Відправляється в політ

Наш російський ... » (гвинтокрил)

Ви, напевно, знаєте, хлопці, що авіацію широко застосовують в геологічній розвідці, в розвідці риби в море, повільно кружляючи над ділянкою моря, вертоліт знаходить косяки риб і вказує їх рибалкам, для знищення шкідливих (комах) с / г культур, ДАІ несе службу на вертольотах, його використовують в санітарній службі, як «швидкої допомоги», в різних надзвичайних ситуаціях, наприклад, при гасінні складних пожеж, у багатьох галузях народного господарства.

Вертоліт просто необхідний в місті. Вертоліт допоможе вам дістатися на аеродром, що знаходиться в передмісті, і перевезе прилетіли пасажирів в самий центр міста. Як птах, сяде на плоский дах висотного будинку. Вертольоти рятують людей, які заблукали в горах, перевозять будівельні матеріали і навіть важкі ящики. Вводить кораблі в гавань, знімає людей з потопаючих кораблів. І ще багато і багато можна б розповідати про вертольоті - швидкої і сміливою машині, вірному помічнику людини.

Головним достоїнством вертольотів є їх маневреність: вертольоти здатні до вертикального зльоту, вертикальної посадки, зависання в повітрі і навіть до польоту «задом наперед». Вертоліт може приземлитися (і злетіти) в будь-якому місці, де є рівний майданчик розміром в півтора діаметра гвинта. Крім того, вертольоти можуть перевозити вантаж на зовнішній підвісці, що дозволяє транспортувати дуже громіздкі вантажі, а також виконувати монтажні роботи. До недоліків вертольотів в порівнянні з літаками можна віднести меншу максимальну швидкість, складність в управлінні, висока питома витрата палива і, як наслідок, більш високу вартість польоту.

МІ-1. Перший серійний вертоліт в СРСР

В
ертолет - самий універсальний з усіх літальних апаратів. У вертольота крил немає, але у нього є гвинт. Лопаті гвинта, обертаючись, відкидають назад потік повітря, і за рахунок цього вертоліт піднімається з місця без розбігу.

Літає він за рахунок одного або декількох горизонтально розташованих гвинтів з довгими лопатями. При цьому може рухатися вперед, назад, убік і навіть нерухомо зависати в повітрі. Йому не потрібен, як літака, злітно-посадкова смуга аеродрому, так як він злітає і приземляється вертикально.

М ежду іншим, це передбачив ще Леонардо Да Вінчі, Великий італійський художник і винахідник ще в XV столітті. Він спроектував перший у світі вертоліт. Але першим реальним проектом вертольота був проект М.В. Ломоносова. Він називав його «аеродинамічній машинкою», здатної підніматися вертикально. Ідея її проста: два невеликих гвинта повинні обертатися в різні боки щодо однієї загальної вертикальної осі і створювати при цьому підйомну силу. Це був перший апарат довів можливість вертикального польоту за допомогою горизонтально обертових гвинтів.

КА-52 Алігатор. Хвостового гвинта немає.

Авіамоделізм - це конструювання, будівництво і запуск літаючих моделей - повітряних куль, зміїв, планерів, літаків і ракет.

Багато з прославлених авіаційних конструкторів, льотчиків, космонавтів починали свій шлях з авіамодельного гуртка.

Авіамоделістами були авіаконструктор двічі Герой Соц.труда - Олександр Сергійович Яковлєв, Герой Соц.труда - Олег Костянтинович Антонов, тричі Герой Радянського Союзу - Олександр Іванович Покришкін, льотчик-космонавт Юрій Олексійович Гагарін і ін.

Хочеться назвати кілька прізвищ відомих авіаконструкторів, творців вертольотів:

    Доктора технічних наук, Герой Соціалістичної праці, Лауреат Державної премії СРСР Микола Ілліч Камов;

    Відомий конструктор вертольотів Михайло Леонтійович МИЛЬ випускав вертольоти серії Мі, в яку увійшло близько 30 моделей

(Найвідоміші - Мі-2, Мі-4, Мі-6, Мі-8, Мі-10, Мі-12, Мі-24).

    Марат Миколайович Тищенко та ін.

4 . Повідомлення теми і мети заняття.

Перед тим як приступити до роботи, треба згадати, що означає створити модель, що таке модель. (Це зразок якогось виробу або зразок для виготовлення чого-небудь.)

Перш ніж перейти до практичного заняття, давайте відповімо на кілька запитань (застосування комп'ютерних технологій):

    Де приземляються всі літальні апарати? аеродром

    Як називається літальний апарат, який має крила і хвіст? літак

    Як називається літальний апарат, який має гвинт? Гвинтокрил

    Як називається літальний апарат, який літає без мотора? Планер(Планер відрізняється від інших літальних апаратів тим, що не має мотора)

    Як одним словом можна назвати все те, що ми тільки що відгадали?

правильно, авіація .

5. Послідовність виготовлення моделі вертольота «Муха».

6. Практична робота:

Виготовлення Вертольотик «МУХА» з паперу

Дуже кумедна моделька! Вертолетик, опускаючись на землю, не падає різко вниз, а крутиться навколо своєї осі. Так виходить, тому що у нашій моделі є лопаті. Повітря ці лопаті обтікає і вертолетік плавно і красиво приземляється. Модель проста у виготовленні. Єдина її складність полягає в необхідності ділити папір на рівні частини за допомогою олівця і лінійки. Школяру молодших класів таке завдання не тільки посильна, а й корисна. Навчившись упевнено складати модель, можна буде обійтися без лінійки, виконуючи всю роботу «на око».

Креслимо на аркуші паперу і вирізаємо смужку паперу розміром 21х5 см. Малюємо посередині вертикальну лінію. Лінію можна і не малювати, а намітити згином - скласти смужку навпіл, потім розправити - ось лінія і намічена

Третина смужки - 7 см - зігніть вниз

Розгорніть папір, зробіть розріз посередині, до лінії згину.

Прокресліть лінію трохи нижче лінії згину. Розділіть цю лінію на чотири відрізка.

Зробіть надрізи з двох сторін по наміченої лінії, прорізаючи чверть ширини паперу з кожного боку.

Загніть одну сторону до центру, гарненько розгладьте. Так само загніть другу сторону.

Зігніть так, як показано на малюнку, нижню частину.

Закріпіть нижню частину вертолетіка канцелярською скріпкою. Розправте лопаті. Модель готова до польотів!

Щоб запустити модель, треба просто скинути її з висоти хоча б своєї витягнутої рука. Але якщо забратися на стілець, або стіл, то буде цікавіше.

7. Физминутку. Запуск виготовлених моделей

(Педагог показує правильні прийоми запуску моделі, спостерігає за запуском моделі кожного учня, допомагає при необхідності)

8. Підведення підсумків заняття. Повторення теоретичного матеріалу.

    Модель якого вертольота ми сьогодні виготовили?

    За рахунок чого літає вертоліт?

    Що таке лопаті?

    Як може літати вертоліт, в яких напрямках?

    У чому його переваги перед іншими повітряними транспортними засобами?

    Де можна використовувати вертоліт?

Виставка робіт учнів та бесіда про те, що виявилося найбільш складним в роботі над виробом.

9. Рефлексія. На якій планеті ви зараз перебуваєте?

10. Прибирання робочого місця

(Педагог контролює прибирання робочих місць дітьми).

Список літератури

1.Фетцер В.Л. «Авіація в моделях». Ізд.Іжевск «Удмуртія» 1992 р

2.Ермаков. А. М. «Найпростіші авіамоделі». изд. М .: Просвещение, 1998. - 208 с.

3.Замотін, О.Е. Твори, вигадуй, пробуй [текст] / О.Е.Замотін, Р.В. Заріпов, Е.Ф.Рябчіков - М .: Просвещение, 1986. - 144 с.

4.Заворотов, В. Від ідеї до моделі [Текст] / В.Заворотов. - М .: Просвещение, 1988. - 160 с.

5.Мараховскій С.Д., Москальов В.Ф. «Найпростіші літаючі моделі». Науково-популярне видання. Москва 1988р.

Джерела ілюстрацій:

1.Леонардо да Вінчі - Вікіпедія

ru.wikipedia.org/wiki/Леонардо

2.Вертолети - Вікіпедія

avia. pro/ blog/ vertolet