Будиночок для матрьошок. Конструювання "Будиночок для матрьошки"


Навчання дітей молодшого віку робити споруди з кубиків, встановлюючи один кубик на інший, навчання вмінню будувати за зразком; виконувати прості дії з предметами: вчити відкривати і закривати матрьошки, вкладати і виймати предмети, збагачувати сенсорний досвід дітей при знайомстві з величиною, продовжувати вводити поняття великий маленький;

Перегляд вмісту документа
«Конспект інтегрованого НСД« Красиві матрьошки. Будиночок для матрьошки »I молодша група»

Конспект інтегрованого НСД

«Красиві матрьошки. Будиночок для матрьошки »

I молодша група

цілі:вчити дітей робити споруди з кубиків, встановлюючи один кубик на інший, навчати вмінню будувати за зразком; виконувати прості дії з предметами: відкривати і закривати матрьошки, вкладати і виймати предмети, збагачувати сенсорний досвід дітей при знайомстві з величиною, продовжувати вводити поняття великий маленький;виконувати руху слідом за вихователем, розвивати координацію рухів рук і ніг, увагу.

Плановані результати:бере активну участь в конструюванні будиночка для матрьошки, проявляє бажання будувати самостійно, з цікавістю спостерігає за діями вихователя при складанні матрьошки, володіє основними рухами при виконанні вправи «Будували долоньки ...»

Матеріали та обладнання:будівельний матеріал (кубики, призми), матрьошка з 3-х елементів.

вихователь:Подивіться, хто сьогодні прийшов до нас в гості. Правильно, це матрьошка. Давайте розглянемо її ближче. Струшує матрьошку.Чуєте, щось гримить? Дістає іншу, ставить поруч. Порівнює. Потім дістає маленьку, ставить їх «по зростанню».


Була у нас одна матрьошка, а стало багато. Діти повторюють. Потім вихователь збирає матрьошки назад і просить дітей повторити дії, надаючи допомогу, якщо знадобиться.

вихователь:Хлопці, а давайте побудуємо матрьошці будиночок. Діти погоджуються.

Физкультминутка

Вихователь читає слова, діти виконують руху слідом за вихователем

Будували долоньки будиночок для матрьошки.

Прилягли долоньки відпочити трошки.

Ах, які ладушки, ладушки-долоньки!

Долоньки спочатку зображують будиночок над головою, потім «лягають спати» під щоку.

вихователь:а тепер давайте побудуємо матрьошки справжній будиночок. Вихователь нагадує дітям про будиночок, який вони будували для собачки.Хто пам'ятає як треба будувати? Вихователь нагадує.






Для матрьошки ми побудуємо великий будиночок. Вихователь будує будиночок, коментуючи кожну свою дію. Ставить поруч з будівництвом матрьошку, звертаючи увагу дітей на величину предмета.Так, цей будиночок як раз для нашої матрьошки. Пропонує малюкам побудувати будиночки для матрьошок.

Діти працюють,виконують завдання за зразком.

вихователь:Ось як весело було грати з матрьошками! Вони то сховаються від нас, то здадуться знову. Тепер їм пора відпочити.

вибрати розділ

Для того, щоб розмістити публікацію необхідно:

  • - або на сайті
  • - Перейти на сторінку подачі публікації
  • - Уважно заповніть всі поля. Дані з заявки будуть використані для формування свідоцтва.
  • - Якщо свідоцтво не потрібно, то в поле «Дані онлайн оплати» введіть - «Без свідоцтва»
  • - Якщо свідоцтво необхідно, то оплатіть організаційний внесок (250р).
  • - Прикріпіть файл з публікацією до заявки.
  • - Після перевірки протягом 1 робочого дня Ви отримаєте повідомлення про можливість завантажити свідоцтво про публікацію в особистому кабінеті.

Умови публікації:

1. Матеріал повинен відповідати заявленій тематиці для розміщення в відповідні розділи за категоріями освіти:

  • Дошкільна
  • початкова загальна
  • Основна загальна
  • Середнє (повну) загальну
  • Середнє професійне
  • вища
  • додаткове

2. До публікації не береться матеріал, який був раніше опублікований в Інтернеті іншим автором.

Подивитися свідчення:

Публікація робіт проводиться БЕЗКОШТОВНО.

Вартість свідоцтва про публікацію в електронному вигляді - 250 р.

«Будиночки для матрьошок» - конспект заняття з конструювання в першій молодшій групі.

Дата публікації: 16.06.17

«Будиночки для матрьошок» - конспект заняття з конструювання в першій молодшій групі.

Розробник: Жідунова Зінаїда Іванівна.

Вік: перша молодша група 2-3 роки.

мета: Вчити дітей робити споруди з кубиків.

завдання: робити прості дії з предметами;

збагачувати сенсорний досвід дітей при знайомстві з величиною, продовжувати вводити поняття -великий, маленький;

розвивати координацію рук.

Матеріали та обладнання:будівельний матеріал

(Кубики, призми), матрьошки (Велика, маленька).

Хід заняття:

Вос-ль: Подивіться, хлопці, у мене в руках святкове іграшка. Це матрьошка. Ось яка вона велика.

(Вихователь показує велику матрьошку).(Струшує матрьошку)А вам не здається, що всередині матрьошки щось є? Давайте відкриємо її і подивимося що там?

діти: Давайте!

(Вихователь відкриває матрьошку і виймає маленьку матрьошку)

Вос-ль: Подивіться у нас дві матрьошки. Одна велика, а друга маленька! Хлопці у наших матрьошок немає будиночків. Давайте побудуємо їм будиночки?

діти: Так, побудуємо!

Восп-ль: Хлопці, сьогодні ми маємо цікава робота. Давайте спочатку розімніть наші пальчики і ручки.

пальчикова гімнастика "Будинок":

Я хочу побудувати будинок (Руки будиночком над головою)

Щоб віконце було в ньому (Пальчики обох рук з'єднати в кружечок)

Щоб діти там росли (Руки підняти вгору)

І сонця посміхалися (Пальчики «Розчепірити» над головою)

Вос-ль: Який будиночок ми побудуємо для великої матрьошки?

діти: Великий!

Вос-ль: Правильно, а для маленької, який будиночок побудуємо?

діти: Маленький!

Вос-ль: Молодці! Подивіться, я побудую, спочатку будиночок для маленької матрьошки. Я візьму кубик і накрию його дахом, ось який будиночок вийшов! А тепер я побудую будиночок для великої матрьошки, я візьму кубик поставлю на нього ще один кубик і накрию дахом! Які будиночки у мене вийшли?

діти:Великий і маленький!

Вос-ль: (Ставить поруч з великим будиночком велику матрьошку, з меленьким будиночком маленьку матрьошку). Побудуйте і ви будиночки для матрьошок!

Від адміністратора сайту: якщо Ви бажаєте ознайомитися з повним текстом представленій публікації, Ви можете завантажити її з сайту в повному обсязі.

Конспект безпосередньо освітньої діяльності

КОНСТРУЮВАННЯ БУДИНОЧОК ДЛЯ матрьошки

Тема: «Одноповерховий будиночок для матрьошки»

Цілі і завдання:

Ø Вчити дітей вмінню аналізувати готову споруду, засвоювати послідовний хід будівництва. Закріплювати вміння правильно називати знайомі деталі.

Ø Розвивати конструктивні навички при будівництві одноповерхового будинку.

Ø Виховувати пізнавальний інтерес у дітей, почуття турботи і акуратність при виконанні конструктивно-трудових доручень.

попередня робота

Розгляд схем будиночків.

устаткування:

Будівельний матеріал: цеглинки, призми, перекриття. Матрьошки на кожну дитину для обігравання. Схеми будівель.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Мотивація. (Перед сніданком)

вихователь:- Ось коробка. Здається, там хтось живе. Як ви думаєте хто?

Діти намагаються відгадати.

вихователь:- Спробуйте відгадати загадку і тоді зрозумієте хто в коробці.

Поруч різні подружки,

Але схожі один на одного.

Всі вони сидять один в одному,

А всього одна іграшка.

діти:- Матрьошка.

вихователь:

Правильно. Ось матрьошки живуть в цій коробці, їм темно і незручно. Ви хочете їм допомогти?

діти: - Так.

вихователь:- Де хочуть жити матрьошки?

діти:(Варіанти відповідей дітей)

вихователь: Для матрьошок ми сьогодні побудуємо будинок. Ось такий. (Вихователь показує схему одноповерхового будиночка).

вихователь:- Що є у будиночка?

діти:- Фундамент, стіни, призьби, перекриття, віконце, двері, дах, сходи. (Діти відповідають, а одна дитина показує на схемі).

вихователь:- А ви знаєте для чого в будиночку стіни? (Щоб у будиночку тепло було).

вихователь:- У будиночка є призьби, а для чого вони? (- Щоб стіни міцні були.)

вихователь:- А що в будиночку роблять, щоб світло було? (- Віконце.)

вихователь:

А як матрьошки будуть заходити в будиночок? Що потрібно для цього зробити?

вихователь:- Щоб зручно було заходити в будиночок, що ми зробимо? - (Сходинки.)

вихователь:- А дах, навіщо будиночка робити? (- Щоб дощ не капав.)

ПІСЛЯ ЗАВТРАКА (продовження заняття)

вихователь:- Як же ми задумали подбати про матрьошки?

діти:- Будиночок побудувати.

вихователь:

Подивіться, який я побудую будиночок. (Вихователь будує будиночок, називаючи кожну дію). Подобається вам мій будиночок? А ви хочете для матрьошок такі зручні будиночки побудувати?

діти:- Так.

вихователь:- З чого будемо будувати?

діти:- З цеглинок.

вихователь:- Чим будемо будувати?

діти:- Руками.

Вихователь: - Як будемо будувати?

діти:- По порядку.

вихователь:- І тоді у нас вийдуть зручні красиві будиночки для матрьошок.

вихователь:- Зараз ви все станете будівельниками, а будівельники носять цеглинки акуратно, не штовхають один одного. Цікаво, а ви зможете працювати як справжні будівельники?

діти:- Так.

вихователь:- Будівельники готові? Тоді можете приступати до роботи.

Діти будують на столах будиночки.

вихователь:

- Ну що хлопці закінчили своє будівництво? Давайте їх розглянемо.

вихователь з дітьми розглядає споруди і захоплюється.

Ах, які гарні будиночки! Як ви думаєте, матрьошки вони сподобаються? Чи зручно їм буде в думках жити?

вихователь:

Хочете дізнатися, чи сподобалася матрьошки ваша робота?

Тоді потрібно запросити матрьошок на новосілля в нових будиночки. Запрошуйте своїх матрьошок.

Діти запрошують матрьошок в будинку, грають з ними.

вихователь:

Всім матрьошки сподобалося в будиночках? Але вони, напевно, втомилися, тому що довелося носити речі в нові красиві будиночки. Матрьошки хочуть відпочити і розповісти один одному про свої нові будинках.

Вихователь: -Поки вони відпочивають ми з вами пограємо.

Загальна гра "Дім на горі"

На горі ми бачимо будинок (скласти будиночок з долонь :)

Багато зелені колом (хвилеподібні рухи руками)

Ось дерева, ось кущі (з'єднати долоні в витягнутий і круглий кульку)

Ось запашні квіти (скласти долоні у вигляді бутона чаші)

Оточує все паркан (малювати пальцем в повітрі звивисту лінію)

За парканом - чисте подвір'я (погладити долонями повітря)

Ми ворота відкриваємо (розсунути дві з'єднані боками долоні)

До будинку швидко підбігаємо (двома пальцями бігти по столу)

У двері стукаємо: (стукати кулаками по столу)

тук-тук-тук.

Хтось до нас іде на стук? (Прикласти долоню до вуха, наче прислухаєтеся)

В гості до одного ми прийшли

І гостинці принесли (витягнути руки вперед, як ніби щось несете)

вихователь:- Хлопці нехай ваші будиночки залишаються на своїх місцях, а ми з вами підемо на музичне заняття. А коли повернемося, то запитаємо, у матрьошок чи сподобалися їм ваші будиночки.

Після цього діти розбирають споруду.


Дейнега Олеся Миколаївна

Конспект НСД по пізнавальному розвитку (конструювання)

у 2 молодшій групі «Будиночок для матрьошки».

Мета: розвиток вміння будувати будиночок за зразком.

завдання:

Формувати вміння робити споруду з перекриттям, розташовуючи цеглинки вертикально на вузькою короткою стороні- стіни; і одна цеглинка на вузькій довгій стороні - вікно.

Розвивати мислення, пам'ять, дрібну моторику рук.

Закріплювати назву і колір деталей будівельника.

Виховувати чуйність, бажання надавати допомогу.

Попередня робота: прогулянка по вулиці, розглядання будинків; розгляд ілюстрацій із зображенням різних будівель.

Матеріал: будівельний матеріал на кожну дитину, чудовий мішечок, ширма, 2 призми, 2 цеглинки, 2 пластини, 2 кубика; матрьошки для обігравання, ялинки, пісня «Матрьошки» (слова Л. Некрасової, музика Ю. Слонова)

Хід НСД:

Вихователь: гра-вітання «Доброго ранку».

Доброго ранку, очі! (Діти виконують рухи, що погладжують очей) Ви прокинулися?

Доброго ранку, вушка! (Діти виконують рухи, що погладжують вушок)

Ви прокинулись?

Доброго ранку, ручки! (Діти виконують рухи, що погладжують рук по черзі)

Ви прокинулись?

Доброго ранку, ніжки! (Діти виконують рухи, що погладжують ніг)

Ви прокинулись?

Очки дивляться.

Вушка слухають,

Ручки ляскають,

Ніжки тупотять.

Ура, ми прокинулися!

Вихователь: пропоную пограти в дидактичну гру «Чудовий мішечок». (Діти дістають з чудесного мішечка деталь конструктора і кажуть, як вона називається і якого вона кольору)

Вихователь: Що можна побудувати з будівельника? (Діти: гірку, драбинку, доріжку, паркан і т.д.)

Вихователь: відкриваю ширму і показую будиночок матрьошки, розглядаємо разом з дітьми.

Вихователь: Це що у будиночка? (Діти: стіни)

З яких деталей побудовані стіни? (Діти: з цеглинок)

Як встановлено цеглинки? (Діти: на вузькій короткій стороні)

А це що таке? (Діти: вікно)

З якої деталі зроблено вікно? (Діти: з цеглинки)

На якій стороні варто цей цеглинка? (Діти: на вузькій довгій стороні).

Що знаходитися ззаду будинку? (Діти: двері)

З якої деталі зроблені двері? (Діти: з цеглинок)

На якій стороні встановлено цеглинка? (Діти: на вузькій довжиною).

Що це у будиночка? (Діти: стеля або перекриття)

З яких деталей зроблена стеля? (Діти: з цеглинок)

Де лежить перекриття? (Діти: зверху на стіні, на довгій широкій стороні).

Як називається ця частина будинку? Діти: (дах)

З якої деталі зроблений дах? (Діти: з призми)

Де встановлено дах? (Діти: зверху на перекритті).

Вихователь: показує як виходить матрьошка з будиночка, обходить його навколо і питає матрьошка у дітей: «Як побудувати такий будинок?» Вихователь: Матрьошка хоче навчитися будувати будинок. Може ми їй допоможемо? Як допоможемо?

Показ будівництва будиночка вихователем.

Я беру цеглинка жовтого кольору, знаходжу вузьку коротку сторону (проводжу по ній пальцем і кажу: «Коротка».) Ставлю на неї.

Беру ще цеглинка жовтого кольору знаходжу вузьку коротку сторону (проводжу по ній пальцем і кажу: «Коротка».) І ставлю близько до першого цеглинці.

Що вийшло? (Діти: стіна)

Беру ще цеглинка знаходжу вузьку довгу сторону (проводжу по ній пальцем і кажу: «довга».) І ставлю поруч зі стіною (це двері).

Як зробити ще одну стіну?

Як зробити вікно?

Що залишилося побудувати? (Діти: перекриття)

Я беру цеглинки і роблю з них перекриття. Дивіться, як я їх кладу зверху на стіни на довгу широку сторону (показую і називаю).

Тепер потрібно взяти спочатку одну призму і покласти її зверху на цеглинки, поруч поставити ще одну, але так близько і рівно, щоб не було щілини, інакше під час дощу дах буде протікати, тому треба провести пальцем, щоб переглянути, чи рівно поставлені деталі. Ось який гарний вийшов будинок! Підійшла матрьошка до будиночка, відкрила двері. (Відсуває лежить цеглинка). Увійшла, закрила двері, подивилася у віконце і сказала: «Який гарний будиночок.»

Фізкультурна пауза. Гра "Дім на горі"

На горі ми бачимо будинок (складіть будиночок з долонь: всі пальці стикаються кінчиками - "дах будинку")

Багато зелені колом (зробіть хвилеподібні рухи руками)

Ось дерева, ось кущі (покажіть дерева і кущі)

Ось запашні квіти (зробіть з долонь "бутон")

Оточує все паркан (покажіть паркан. Можна намалювати пальцем в повітрі звивисту лінію)

За парканом - чисте подвір'я (погладьте долонями стіл або повітря)

Ми ворота відкриваємо (покажіть відкриваються ворота)

До будинку швидко підбігаємо (пальці "побігли" по столу)

У двері стукаємо: (кулаками по столу)

тук-тук-тук.

Хтось до нас іде на стук? (Прикладіть долоню до вуха, наче прислухаєтеся)

В гості до одного ми прийшли

І гостинці принесли (витягніть руки вперед, як ніби щось несете)

Вихователь: до матрьошці в гості приїжджають подружки. Вони трохи засмучені. У них немає будиночків. А їм хочеться жити в таких красивих будинках. Може ми їм допоможемо? Як ми можемо допомогти? Хочете? Чи зможете?

Робота дітей. Діти беруть матрьошку, підходять до столів, де приготований будівельний матеріал і починають будувати будиночок для своєї матрьошки.

Хто швидко впоратися із завданням пропоную побудувати доріжку до будиночка, лавочку.

Обігрування: ставляться ялинки матрьошки виходять, вітаються, гуляють, під музику підспівують пісеньку «Матрьошки» (слова Л. Некрасової, музика Ю. Слонова) і танцюють з матрьошками.

1. Ми веселі матрьошки,

Ладушки, ладушки,

На ногах у нас чобітки,

Ладушки, ладушки.

2. У сарафанах наших строкатих,

Ладушки, ладушки,

Ми схожі немов сестри,

Ладушки, ладушки.

3. Зав'язали ми хусточки,

Ладушки, ладушки.

Розчервонілися наші щічки,

Ладушки, ладушки.

Втомилися, прощаються йдуть в свої будиночки.

Підсумок: - Кому ми допомогли сьогодні?

Що ми зробили для матрьошок?

Якого кольору у тебе будиночок?

З яких деталей його побудував?


Олена Антонова
Конспект заняття з конструювання «Будинок для матрьошки» (1 молодша група)

мета: Побудувати будиночок для матрьошки.

завдання: Вправляти дітей в умінні робити перекриття з використанням нового елемента призми,

запропонувати для запам'ятовування слова - вікно, двері, дах. Навчити будувати будиночок і грати з ним, використовуючи сюжетні картинки,

виховувати турботу і добре ставлення до всього живого.

матеріали: Кожній дитині - маленьку матрьошку і будівельний матеріал.

Хід заняття:

вихователь: - Хлопці, подивіться, хто до нас в гості прийшов?

діти: - матрьошка!

вихователь: - Правильно, матрьошка. А дивіться, яка вона красива, який у неї фартушок, щічки які рум'яні. Вам подобатися матрьошка?

діти: - Так!

вихователь: - А давайте ми їй зараз побудуємо будиночок.

Физкультминутка: «Будуємо дім»

Я стукаю, стукаю, стукаю,

Сто цвяхів забиті.

Буду будувати будинок, будинок,

Буду жити в ньому, в ньому.

А зараз дивіться уважно, як я буду будувати будиночок, а потім ви повторите за мною.

Спочатку треба поставити цеглинка на більшу сторону. Тепер поставимо до нього з одного і з іншого боку ще по цеглинці. Це у нас будуть стіни. А що є ще у будиночка?

діти: - Дах!

вихователь: - Правильно. Дах у нас буде ось така. Це називається призма. Повторіть за мною - призма.

діти: - Призма.

вихователь: - Що ще немає у нашого будиночка?

діти: - Ні двері і вікон.

вихователь: - Зараз ми їх зробимо

вихователь: - Ось це двері, через них матрьошка зайде в свій будиночок. А це віконце, матрьошка зможе виглянути у віконце і подивитися, хто гуляє на вулиці. Подивіться, який у нас будиночок вийшов! Якого кольору у нас стіни?

діти: - Червоного.

вихователь: - Правильно, стіни у будиночка червоного кольору. А дах якого кольору?

діти: - Синього!

вихователь: - Правильно. Дах синього кольору. А тепер спробуйте зробити такий же будиночок.

З чого почнемо будівництво Ваня?

Ваня: - Візьмемо червоні цеглинки і зробимо з них стіни, вікно і двері.

Зверху покладемо дах.

вихователь: - Молодець, Ваня! (Допомогти кожній дитині побудувати будиночок). Які ви хлопці молодці, як здорово у вас все виходить!

Давайте упустимо наших матрьошок в свої будиночки. Тепер їм не буде холодно взимку.