Конспекти заняття орієнтування з дітьми раннього віку. Конспект НСД в другій групі раннього віку з розширення орієнтування в навколишньому і розвитку мовлення план-конспект заняття (молодша група) на тему


Конспект розвиваючої гри-заняття «Допоможемо ведмежаті Міші».

Хід розвиваючої гри:

1. Привітання:
- Хлопці, подивіться, до нас прийшли гості. Давайте привітаємося. (Вітаю).
- А тепер ми візьмемося за руки. Подивимося, один на одного, сміявся, подаруємо усмішку друзям.
2. Вступна частина:
- Хтось стукає. Чуєте? Піду, подивлюся. (Вношу іграшкового ведмедика).
- Здрастуй, Михайлику! (Діти вітаються).
- Хлопці, яке зараз час року? Правильно, весна. Але весна тільки прийшла, на вулиці ще дуже холодно.
- Мишка замерз, він же з вулиці до нас прийшов, давайте ми допоможемо ведмедику зігрітися. Пограємо з ним.
3. Гра «Розігріємо ми долоньки».
Розігріємо ми долоньки

(Трут долоньки один про одного)
Ось - так, ось - так.
Щоб щічки НЕ змерзли
(Круговими рухами пальців торкаємося щічок).
Ми потремо їх
Ось - так, ось - так.
Ах, наш носик балуваних
(Проводимо вказівними пальцями уздовж носа).
Він пустувати у нас звик.
Добре гуляти в саду
(Поплескування вказівними пальцями ніздрів носа).
І співає ніс: бі - ба - бу.
Гру можна повторити 2-3 рази.
- Міша зігрівся? Зігрівся.
- Хлопці подивіться, а чому ж він сумний, мало не плаче.
Мишка бурий, Мишка бурий,
Чому такий ти похмурий?
- Хлопці, як ви думаєте, чому Міша похмурий? (Вислуховую відповіді дітей).
(Підношу іграшку до вуха).
- Хлопці, Міша каже, що він так загрався, все розкидав, що не може згадати, як і де лежали фігурки. Тому і прийшов до хлопців в дитячий сад. Ми йому з вами допоможемо?
- Міша, хлопці не залишать тебе в біді, допоможуть.
4. Робота за дидактичним столом.


- Хлопці, ходімо за Мишком. (Підходимо до дидактичного столу).
- Подивіться, хлопці, і, правда, все ведмежа Миша переплутав. Але нічого, ми зараз постараємося все виправити.
Скажіть, що це? (Кульки).
- Якого вони кольору? (Червоного, зеленого, синього, жовтого).
- Що це? (Циліндри, брусочки)
- Які вони за кольором? (Червоні, сині).
- А за величиною? (Великі, дрібненькі).
- Хлопці, а це що? (Пірамідка)
-Як ви думаєте, Мишка правильно її зібрав? (Немає)
Педагог роздає інструкції дітям.


Діти виконують завдання, педагог стежить за необхідності за правильним виконанням завдань.
- Діти, подивіться, Міша наш став веселий, радісний.
- Чому? (Вислуховую дітей).
- Правильно, тому що всі предмети на своїх місцях. Ми з вами йому допомогли. Ви молодці!
- Як ви думаєте, що скаже Ведмедик нам? (спасибі!).
5. Рухома гра «Пограємо з ведмедиком».
- Ведмедик так радий, що хоче пограти з хлопцями у його улюблену гру.
Мишка по лісі гуляв. Педагог ходить. Перевалюючись як ведмідь.
Всіх ребяток він шукав.
Довго, довго він шукав, діти стоять
Сів на травичку, задрімав.

Стали дітки тут танцювати, діти бігають, стукають ногами
Стали ніжками стукати.
Мишка, мишка, ти вставай ведмідь прокидається і наздоганяє дітей
І ребяток догоняй!
Гру можна повторити кілька разів.
6. Рефлексія:
- Хлопці, хто до нас приходив?
- Що трапилося з Мішею?
- Як ми йому допомогли?
- У що ми грали з Мішею?
- А тепер ми підемо, покажемо Міші, як розставлені іграшки у нас в групі.

Список використаної літератури:
1. Григор'єва, Г.Г. Граємо з малюками: Ігри та вправи для дітей раннього віку [Текст]: посібник для вихователів дошкільного установ і батьків /Г.Г. Григор'єва, Н.П. Кочетова, Г.В. Груба.- М .: Просвещение, 2003. з
2. Полянська, Т.Б. Ігри та вірші для розвитку емоційної сфери молодших дошкільнят [Текст] / Т.Б. Полянская.- СПб .: ТОВ «Видавництво« ДИТИНСТВО ПРЕС », 2011.-96 с.

Безпосередньо освітня діяльність. Гра - заняття в другій групі раннього віку: розширення орієнтування в навколишньому і розвиток мови «В гості до бабусі в село».

Мета: формувати у дітей раннього віку уявлення про навколишній світ.
завдання:
- розвивати емоційну сферу дитини, спонукаючи до вираження радості, задоволення;
- привчати розуміти прості за конструкцією і змістом фрази;
- розвивати мову дітей, наслідуючи звукосполучення і словами дорослого;

Завантажити конспект з фотографіями

- поповнювати активний словник дітей іменниками: капуста, морква, півник, курочка;
- вправляти в співвіднесенні плоских фігур (коло, квадрат, трикутник) з отворами в дидактичної іграшці.
Устаткування і матеріали: Іграшки, що зображують капусту, моркву, півня, курку, курчат, картинки із зображенням курки, аркуші паперу.
Вік дітей: 1, 5 року.

Хід заходу.
Діти грають.
ВОСПИТАТЕЛЬ: Діти, У нас в групі сьогодні гості. Давайте привітаємося.
ДІТИ: Доброго дня!
ВОСПИТАТЕЛЬ: Привітайся тема, Віка ...

1. Сюрпризний момент.
ВОСПИТАТЕЛЬ: Молодці. Подивіться-но, хлопці! Не встигли ми з вами привітатися, а до нас в групу автобус приїхав. Сьогодні ми з вами в гості до бабусі поїдемо.
«Звучить музика Е. Желєзнова Автобус»
ВОСПИТАТЕЛЬ: Ось ми і приїхали. Підійдемо до будиночка. Щоб бабуся відкрила треба постукати в двері. Постучи Тема, постукай Віка ...
«Вихователь накидає російську шаль»
ВОСПИТАТЕЛЬ: Доброго дня, хлопці! Приїхали мої помічники. Допоможіть мені хлопці зібрати урожай капусти і моркви. Ой, ой, а кошики мої продірявилися, треба їх полагодити. Допоможіть мені полагодити мої кошики.

2 Вправа «Полагодимо кошики»
Діти підбирають площинні фігури (коло, квадрат, трикутник) до отворів в кошиках.
БАБУСЯ: От спасибі, а тепер підемо збирати капусту і моркву.

3. Вправи «Збираємо овочі в кошики»
БАБУСЯ: Ось капуста кругла зелена, її покладемо в великий кошик. Давайте скажемо - капуста. Повтори Тема, Віка ... Це морквина, її покладемо в маленький кошик. Скажіть - морквина. Повтори Тема, Віка ...
БАБУСЯ: Молодці, хлопці, допомогли мені зібрати капусту і моркву. Тепер давайте посолимо капусту.

4. Пальчикова гімнастика «Солимо капусту»
Ми капусту солимо, солимо.
Ми капусту рубаємо, рубаємо.
Ми морквину трьом, трьом.
Ми капусту тиснемо, тиснемо.
Уф, втомилися / ручки погладжуємо /
БАБУСЯ: Які ви помічники. А я тепер покажу вам моїх пташок.

5. Показ іграшок на «Пташиному дворі»
БАБУСЯ: Хто це хлопці? Це півник. Скажи Тім'я, Віка ... / Діти: півник /. Так, це тато - півник. Золотий гребінець, голосно пісеньку співає. Як кричить півник вранці голосно? Ку-ку-рі-ку! Повтори Тема, Віка ... / діти: Ку-ку-рі-ку! /

БАБУСЯ: А це хто у мене? Це курочка. Повтори Тема, Віка / Діти: курочка /. Як курочка говорить? Ко-ко-ко. Повтори Тема, Віка / Діти: Ко-ко-ко /. Ось розумниці.

БАБУСЯ: Хто ж це самий маленький жовтий і пухнастий? Це маленькі дітки - курчатка. Як курчатка пищать? Пі Пі пі. Повтори Тема, Віка / Діти: Пі-пі-пі /. Всіх моїх пташок ми з вами розглянули. Давайте тепер пограємо.

6. Імітаційне вправу «Вийшла курочка гуляти».
Бабуся бере курочку і показує імітаційне рух.

Вийшла курочка гуляти, / імітує ходьбу, діти повторюють /
Свіжої трави пощипати, / присідають і імітують, як щипають травичку пальчиками /
А за нею хлопці - жовті курчатка / імітують ходьбу /
Ко-ко-ко, ко-ко-ко, / хитає головою /
Не ходіть далеко! / Загрожує пальчиком /
Лапками гребіть. / Гребуть рукою /
Зернятка шукайте / Повертають голову з боку в бік /
БАБУСЯ: Награлися, захотіли їсти. Давайте, діти, погодуємо курочку.

7. Ліплення «Зернятка для курочки».
Діти сідають за столи і ліплять з пластиліну зернятка.
БАБУСЯ: А тепер вам пора в садок. До побачення.

Діти сідають в автобус і повертаються в групу. Звучить музика.

ВОСПИТАТЕЛЬ: Ось ми з вами повернулися. Давайте будемо грати.

  • Конспект заняття з розвитку мовлення. Тема: Степові загадки
  • Конспект інтегрованого НСД за освітніми областям «Пізнання», «Соціалізація» в підготовчій групі «Країна, в якій ми живемо»
  • вихователь читає потешку.

    Ай, Качи-Качи-Качи!
    Глянь - бублики, калачі,
    Глянь - бублики, калачі!
    З пилу, з жару, з печі,
    З пилу, з жару, з печі -
    Всі рум'яні, гарячі

    Вихователь: Ось які бараночки гарні вийшли! Поставимо їх в грубку. А поки вони печуться, повторимо потешку.

    Спільне читання потішки.

    Вихователь: А поки наші бараночки печуться, ми з лялькою Катею пограємо. Подивіться, які у неї маленькі ручки і пальчики. А тепер подивіться на свої долоні.

    Де ж, де ж наші ручки? Де долоньки? Покажіть! Ось вони!

    (Діти показують долоньки.)

    А де пальчики, дівчатка і хлопчики?

    (Розчепірювати пальчики.)

    Танцюють наші пальчики! Ось вони, ось вони.

    (Рухають пальчиками.)

    Сховаємо наші пальчики в кулачки, в кулачки.

    (Стискають кулачки.)

    Тепер заспіваємо Каті пісеньку про дощик.

    Дощик кап,

    Дощик кап,

    Те сильніше, то тихіше.

    (Діти вказівним пальцем однієї руки постукують по долоньці інший руки)

    Чи не стукай,

    Чи не стукай,

    Чи не стукай по даху.

    Чи не слухняний такий

    Перестань НЕ лийся.

    (Загрожують пальчиком)

    Заходи, до малюків,

    І в теплі погрійся.

    (Обома ручками кличуть до себе)

    Вихователь: Хлоп'ята, а зараз давайте пограємо з Катею в рухливу гру «сонечко і дощик».

    «Сонечко! Ідіть гуляти! »

    (Діти ходять і бігають)

    Після слів «Дощик! Швидше додому! »

    (Вони біжать на свої місця.)

    Коли вихователь знову вимовляє:
    «Сонечко! Можна йти гуляти »

    Гра проводиться кілька разів

    Вихователь: Які хлопці у нас молодці! Вірші та потішки розповідали, пісні співали, в гру грали. А Каті сподобалося?

    Лялька: Дуже сподобалося!

    - Я хочу пограти з вами ще, у мене є галявина з квіточками, посадіть метеликів на квіточки, колір метелики і квітки повинні збігатися.

    Вихователь: Дуже цікава гра, молодці діти! А чому ж так смачно пахне? (Діти виконують дихальну гімнастику: вдих носом, видих через рот.) Це ж наші бараночки спекли! Пригощайтеся, дітлахи, самі так про гостю не забудьте!

    Частування.

    конспект

    гри-заняття з дітьми другої групи раннього віку з розширення орієнтування в навколишньому і розвитку мовлення

    «Хто в будиночку живе»

    мета:


    1. Розширювати орієнтування дітей в найближчому оточенні, поповнювати запас розуміються слів і активний словник.

    2. Вчити розуміти слова, що позначають назви предметів, дії з ними.

    3. Вчити дітей наслідувати ігровим діям дорослого, зводити споруди з будівельного матеріалу.

    4. Збагачувати сенсорні відчуття дітей (осязаніе- гра з крупою, водою, смакові відчуття). Розвивати дрібну моторику пальців рук.

    5. Продовжувати знайомити дітей з властивостями води і предметів (плавает- тоне).

    6. Викликати у дітей позитивні емоції в процесі ігор, вчити грати поруч.

    ^ Матеріали до заняття:

    Будинок для іграшок (ширма з віконцями), іграшки - ведмідь музичний, лисиця, заєць, нарізана морква, матрьошки за кількістю дітей, будівельний матеріал-цеглинка, кубик, тазик з крупою, тазик з водою.

    ^ Попередня робота:

    Читання потешек про тварин, гри з будівельним матеріалом, дидактичні ігри «Збери матрьошку», гри з крупою, з водою, розучування танцю «Веселиться весь народ».

    ^ Хід заняття:

    вихователь: Діти, ми сьогодні з вами і будемо зустрічати гостей. Подивіться, який будиночок! А хто в будиночку живе, підійдемо і постукаємо в двері, ось так: тук, тук, тук. Хто в будиночку живе. (Дістає ведмедя).

    ведмедик клишоногий

    В гості до нас йде,

    Махає дітям лапою,

    Пісеньку співає.

    Послухайте його пісеньку! (Слухаємо «пісню» ведмедя і пропоную кому-небудь з дітей його потримати) Ще раз постукаємо в двері: тук, тук, тук, хто в будиночку живе (Дістаю лисицю)

    Я, лисичка, рудий хвостик

    Я прийшла до хлопців у гості.

    Діти розглядають лисицю, показують частини тіла - хвіст пухнастий, лапки, носик. А в будиночку ще хтось є. Тук, тук, тук, хто в будиночку живе (Дістаю зайця).

    Заинька, зайка

    Маленький зайка,

    Довгі вушка,

    Швидкі ніжки,

    Стрибає спритно,

    Любить морквину.

    Показує, які довгі у зайця вушка, лапки.

    Зайка дуже любить морквину гризти. Ось і нам він приніс морквину, подивіться яка вона довга і, напевно, смачна. Давайте, спробуємо на смак морквину! (Вихователь роздає дітям по шматочку морквини). Спасибі, зайка, тобі за морквину, вона була дуже смачна! А тепер, давайте, разом потанцюємо. Танець «Веселиться весь народ».

    вихователь:Ой, подивіться, хто тут сховався.

    Ми, матрьошки,

    Маленькі крихти,

    Ми тихенько сидимо,

    З вами пограти хочемо!

    Ось які маленькі красиві матрьошки! Давайте візьмемо кубики, цеглинки і для матрьошок побудуємо стілець.

    Діти під контролем педагога зводять споруду - стілець. Молодці, посадіть матрьошок на свої стільчики.

    вихователь:Хлопці, тепер пошукаємо каштани. Вони сховалися глибоко в крупі. Треба ручку опускати вниз в крупу і шукати там пальчиками. Спробуйте.

    Діти грають з крупою. Всі каштани знайшли. Молодці.

    Вихователь показує ванночку, в якій налита водичка.

    Теплу воду в ванночку наллю.

    Посаджу в водичку качечку свою.

    Весело плюскається качечка в воді

    Раптом пірнула уточка-

    Немає її ніде!

    Хто качечку знайде. Хто тому її поверне. (Говорячи вірші, педагог ховає качечку. Хто-небудь з дітей її знаходить і садить в ванночку. Гра триває 2 рази).

    А яку воду я налила у ванну. Теплу. Спробуйте, її рукою. (Діти пробують воду руками) У воді плаває не тільки качечка. Плавати вміють рибки. Ось у нас є рибки. Давайте, ми їх пустимо поплавати. Навіть м'яч вміє плавати. Подивіться, плаває і не тоне. Візьміть свої каштани і киньте у воду і подивимося, що ж буде. Що трапилося.

    (Ведучи розмову, педагог опускає разом з дітьми різні предмети в воду і спостерігають разом за результатом).

    Діти прощаються зі своїми гостями і продовжують грати з піском і водою під наглядом вихователя.