Дозвілля повітряну кульку в гостях у хлопців. Сценарій літнього дозвілля для груп молодшого і середнього віку: «Країна повітряних кульок


Марина Меренкова

МБДОУ ЦРР - дитячий садок №3 «Сонечко».

КОНСПЕКТ

НОД по області« пізнання» .

« Повітряна кулька в гостях у хлопців» .

(Середня група)

конспект заняття по дослідно-експериментальної діяльності по екології

в середній групі № 2; НОД « пізнання» .

мета:

Сприяти збагаченню та закріпленню знань дітей про властивості повітря, Розширенню уявлення дітей про значущість повітря в житті людини, Тварин, рослин.

завдання:

розвиваюча:

Розвивати навички самостійної діяльності; розвивати у дітей здатності встановлювати причинно-наслідкові зв'язки на основі елементарного експерименту і робити висновки; розвивати у дітей навички співпраці через залучення в різні види діяльності. Виховна:

Виховувати акуратність, уважність, вміння діяти по керівництву вихователя; виховувати культуру спілкування, активізувати мовну діяльність дітей.

навчальна:

Створити цілісне уявлення про повітрі; його властивості; закріпити елементарні уявлення про джерела забруднення повітря, Про значення чистого повітря для нашого здоров'я, Розвивати екологічну свідомість дітей; закріпити знання про геометричні фігури, кольорі.

попередня робота:

Читання оповідань, казок пізнавального характеру, Досліди ( « Повітря навколо нас» і ін., бесіди на тему: «Сонце, повітря і вода - наші кращі друзі », « Повітря - джерело життя» .

устаткування:

Повітряну кульку(Надутий, піднос з нарізаними білими смужками на кожну дитину; конверт з загадкою, кошичок з сюрпризом (цукерки, одноразові пластикові ложки, пластикові стаканчики (Прозорі) з водою, трубочки, тарілочки з землею, целофанові пакети, гуаш різних кольорів (тарілочки під неї, губочки - «Штампики» (Губка на паличці, для нетрадиційного малювання, вологі серветки; заготовки повітряних кульок, Ватман з намальованими ниточками для кульок(Колективна композиція).

Хід заняття:

Вступна частина:

Вітаю хлопці! Знаєте, сьогодні у нас з вами незвичайне заняття, і до нас прийшли гості, Привітаємося з ними. І до нас, хлопці, Прийшов ще незвичайний гість. (МУЗИКА 1). Хто це такий (повітряну кульку) Правильно! Але прийшов він до нас не просто так, він приніс з собою конверт, подивимося, що в ньому, а в ньому загадка. Давайте її послухаємо і спробуємо відгадати .:

Через ніс проходить в груди

І зворотний тримає шлях.

Він невидимий, і все ж,

Без нього ми жити не можемо.

Що ж це? Про що була загадка? (повітря) Правильно, молодці.

хлопці, Як ви думаєте, можемо ми з вами прожити без повітря? (Відповіді дітей)

Давайте спробуємо затиснути долоньками рот і ніс і подивимося, скільки ж ми протримаємося без повітря. (Проведення експерименту). Не може людина прожити без повітря. А тварини зможуть? (Відповіді дітей) А рослини (Відповіді)? Звичайно, все живе навколишній нас може існувати, тільки якщо дихати повітрям. А який буває повітря? (Чистий, брудний). Якщо люди і тварини будуть дихати чистим повітрям, То вони будуть якими (Здоровими, сильними). А квіти, рослини (Зеленими, квітучими). А якщо брудним повітрям, то (Відповіді). Хто знає, що забруднює наш повітря? (відповіді (Транспорт - вихлопні гази і т. Д., Спалювання сміття, пил і ін.)

висновок: чистий повітря корисний для здоров'я, і \u200b\u200bвсього живого, значить ми - люди повинні берегти навколишнє середовище, не забруднювати її.

Ми з вами говорили про повітрі, Про те, як він важливий для всього живого на нашій планеті, для рослин тварин і людини.

А зараз ми з допомогою дослідів спробуємо зрозуміти, який же він - такий важливий для нас повітря! Значить, спробуємо визначити його властивості.

хлопці, А хто знає, що таке досліди або експерименти (Досліди - це коли ми отримуємо знання здійснюючи якісь дії)

А де проводять досліди (В лабораторії - спеціальне приміщення).

Давайте подивимося, яку лабораторію я для вас приготувала. Отже, давайте закриємо газу і уявімо, що ми вчені. Представили? А тепер відкриваємо очі .... Прийшов час для наших експериментів ...

Основна частина:

Отже, я буду задавати вам питання, а ви за допомогою експериментів будете на них відповідати.

Увага, перша властивість: « повітря невидимий, Як же його можна виявити? »

За допомогою чого можна це довести?

Подути на смужку паперу (Показ)

"Чи є повітря всередині людей

Візьмемо трубочку і поду в стакан з водою (показ, подивіться, що відбувається. Бульбашки піднімаються наверх. Це і є повітря).

«А чи є повітря в землі

Покладемо землю в воду. Бульбашки, що з'явилися на поверхні, це і є повітря, Який є в землі.

А зараз давайте вийдемо на килим і трошки розімнемося. Повторюйте руху за мною:

Физкультминутка:

Дме вітер з висоти.

Гнуться трави і квіти.

Вправо - вліво, вліво - вправо

Хиляться квіти і трави. (Нахили в сторони) .

А давайте разом

Все пострибати на місці. (Стрибки) .

Вище! Веселіше! Ось так.

Переходимо все на крок. (Ходьба на місці) .

Ось і скінчилася гра, займатися нам пора

Продовжимо наші досліди.

Досвід №4 « повітря знаходиться і навколо нас, а як його можна зловити? »

За допомогою целофанового пакета.

досвід №5 « повітря безбарвний, А чи можна його відчути? »

вихователь: Як?

Якщо стискати пакет руками, то ми відчуємо, що повітря пружний(Показ). можна визначити пружність повітря за допомогою м'яча(Показ) .

досвід №6 "Чи є у повітря запах

Як ви думаєте, чи є у повітря запах(Немає).

Правильно, а чому? У кожному приміщенні може пахнути по-різному (навести приклади, а сам повітря не пахне.

На цьому сьогодні наші експерименти підійшли до кінця. Але подивіться наш гість здається занудьгував. Давайте порадуємо його і себе, і намалюємо багато повітряних кульок, Не зовсім звичайним способом.

Зараз я кожному з вас роздам заготовки повітряних кульок, Але вони білі, а кульки повинні бути різнокольоровими, яскравими. Подивіться, на зворотному боці кульки знаходиться геометрична фігура, певного кольору, так ось Прикрасьте свій повітряну кульку в той колір, Яким кольором ваша геометрична фігура (4 кольори, 4 столи, дитина сідати за стіл, де знаходиться «Його фарба»). Разукрасим кульки, Тільки не пензликами, як зазвичай, а губка ( «Штампики», Губка на паличці). Добре? Впораєтеся? (Та) А після приклеїмо їх на ватман (у кожної ниточки знаходиться геометрична фігура, ви повинні будете наклеїти пов. кулька до тієї ниточці, Де розташована «Ваша геометрична фігура»). Вийде у нас багато різнокольорових кульок, Які будуть прикрашати нашу групу і у нашого гостя з'явиться багато«Друзів». приступайте (МУЗИКА 2).

Молодці, все постаралися! ... і повітряну кульку дуже радий вашій роботі (Протерти руки вологими серветками).

Підведення підсумків:

Отже, що нового і цікавого ви дізналися про повітрі сьогодні?

- Повітря - невидимка. Повітря ми не бачимо, Але без нього не можемо обійтися. Повітрям дихають люди, Тварини і рослини.

- повітря прозоре, Тому що ми через нього бачимо інші предмети. Ось, наприклад, ми через повітря бачимо двері, А що за дверима ми не бачимо.

- повітря безбарвний. Ми бачимо, що стіл білого кольору, а шафа - коричневого, а у повітря кольору немає.

- Повітря не має запаху. У кожному приміщенні пахне по - різному. В аптеці, перукарні, їдальні різні запахи, а повітря не має запаху.

- повітря пружний. м'ячики накачують повітрям і вони при ударі об стіну або підлогу високо підстрибують, це і є пружність.

вихователь:

дорогі хлопці! Ваші досліди показали, що таке повітря і довели, Що з ним відбувається в різних ситуаціях. За ваші відкриття і старання я хочу подякувати вам, ви «Великі молодці».

Подивіться, у нашого гостя піднявся настрій, у нього з'явилося багато «Друзів» - різнокольорових кульок, І на знак вдячності за ваші старання він (кулька) пригощає вас цукерками. Заслужили!

Бажаю вам продовжувати експериментувати, робити висновки і дізнаватися багато нового і цікавого. Спасибі.



Сценарій розваги «У країні повітряних куль»

Автор: Леонтьєва Юлія Борисівна Мадоу «Дошкільний навчальний заклад № 86» м Березники

Сценарій розваги буде корисний вихователям, музичним працівникам дитячих садків. Проводиться для дітей молодшого дошкільного віку (3 - 4 років). Розвага може проводиться в будь-який час року, як окремий захід або використовуватися в календарних святах.

мета: Викликати у дітей почуття радості і чаклунства.

завдання: Розвиток ігрового творчості, спілкування, комунікації.

петрушка: Привіт, хлопці та дівчата,
Забавні ви шалунишки
Я веселенький Петрушка,
Знаєте, я зовсім не іграшка
Не люблю нудьгувати і сумувати,
А люблю з діточками грати.
Хлоп'ята, у нас сьогодні буде веселе ранок. Веселитися любите?

діти: Так!
петрушка: Ну, тоді все підбадьорити,
І разом зі мною веселіться!
Давайте прямо зараз вирушимо в країну, де багато повітряних куль і де можна веселитися.

петрушка: Хлопці, а давайте вирушимо в подорож на великій повітряній кулі. Хочете?

діти: Так!

петрушка: Тоді полетіли !!! Приготувалися надути свої щічки, надуємо повітряна куля великий-превеликий. (Виконується дихальна гімнастика)
Куля повітряна лети, лети
І в країну повітряних куль нас принеси.

Діти стоять у колі і кидають надувний м'ячик один одному хаотично. Звучить пісня «На большом воздушном шаре».


петрушка: Прилетіли.
Подивіться скільки тут повітряних куль, красивих і різнокольорових, кульки тут не прості, а чарівні. Давайте подивимося, ось ця кулька хоче з вами пограти.

петрушка: Куля чарівний не простий,
Передай його Не стій.
Милим будь і посміхнися,
Кулькою ти поділися.

Діти стоять у колі і передають кульку один одному, посміхаються, при цьому кажучи: «Саша, посміхнися! Поліна, посміхнися! » і т.д., починаючи з вихователя, поки кулька знову не опиниться в руках вихователя.

петрушка: Молодці дітлахи, всі один одному посміхалися, ось який чарівний кульку, всім посмішки подарував.

петрушка: В країні повітряних куль є ще кульки, але ці кульки з сюрпризом, потрібно виконати завдання, щоб отримати кульку, що сподобалася.
Щоб кулька полетів,
Потрібно щоб ти вмів,
Пісні співати і не лінуватися.
Вірш читати і веселитися.

Діти вибирають кулька, вирізаний з картону, на якому написано завдання. Дитина виконує завдання і замість картонного кульки отримує повітряний.
зразкові завдання:
1. Заспівати пісеньку
2. Поплескати в долоні
3. Пострибати як зайчик.
4. Розповісти вірш про літо.
5. Політати як пташка.
6. Походити як ведмідь.
7. Розповісти вірш про маму.
8. Порахувати до п'яти.
9. Назвати квіти.
10. Розповісти считалочку.
11. Відгадай загадку: «Влітку по лісі гуляє, взимку в барлозі відпочиває» (ведмідь)
12. Повтори скоромовку.
Молодці, хлопці, все із завданням впоралися, у кожного свій кульку. Тепер давайте пограємо в гру «Хто вище кине кулька».

Гра «Хто вище кине кулька»

Діти кидають кульки вгору під пісню «Кульки повітряні вітерцю слухняні».

петрушка : Як високо у всіх хлопців кульки літають. А щоб наші кульки не полетіли, давайте зробимо з вами листівку і назвемо її «Привіт з країни повітряних куль», наклеїв картонні кульки на цей великий лист. (Береться ватман формату А3, на якому наклеєний двосторонній скотч, на який діти приклеюють картонні кульки.
Дивіться, хлопці, яка гарна листівка у нас вийшла, давайте ми залишимо цю листівку на пам'ять про нашу подорож в країну повітряних кульок.
А хочете ще пограти?

діти: Так!

Петрушка: в країні повітряних куль, є ще ось такі незвичайні повітряні кульки (надуті кульки ШДМ на кожну дитину). Я зараз буду видувати мильні бульбашки, а ви будете ловити їх ось цими повітряними кулями.

Гра «хто більше лопне мильних бульбашок»

петрушка: Хлопці, дивіться, залишився останній кульку. Хочете побачити диво? (Заздалегідь в кульку накласти цукерок і надути його).

діти: Так!

петрушка: Тоді дивіться, що зараз станеться.
Петрушка кладе кульку на піднос і протикає його гострим предметом, кулька лопається, і висипаються цукерки.

Діти пригощаються цукерками.

петрушка: Ну, що дітлахи, дівчата і хлопці, ми з вами і пограли, і повеселилися, і цукерок поїли, але нам потрібно повертатися в дитячий сад. І вирушимо ми з вами в дитячий сад знову на большом воздушном шаре.
Знову діти кидають надувний м'ячик один одному.

МБДОУ дитячий сад №6 «Незабудка» Розробила вихователь першої категорії Савельєва Олена Миколаївна

м Осташків 2015 рік

Мета: створення святкового настрою у дітей; розвиток рухової активності; виховання почуття взаємодопомоги, дружби.

Устаткування: Свято проходить на вулиці, майданчик прикрашена повітряними кулями, надувними іграшками, квітами. Магнітофон, записи веселою музики, повітряні кулі, костюм клоуна для вихователя. Кулі з картону, магнітні дошки.

Звучить весела музика! Привіт, хлопці! Я веселий клоун Кльопа! А вас як звуть? (Діти говорять свої імена). Ну, ось і познайомилися. Я прилетів до вас в гості на свято ось на цих різнокольорових кульках з країни під назвою Смехляндія. Там живуть клоуни і клоунята. Ми там все веселимося, смішимо один одного, співаємо, танцюємо. А ви знаєте, яке сьогодні свято? Сьогодні свято повітряних куль, подивіться, скільки їх у мене! Відгадайте, що я люблю більше всього на світі? Так я люблю грати. А ви любите грати? І ми сьогодні будемо грати з повітряними кулями. І перша гра називається «Подаруй посмішку» . Я буду підходити і кожному давати повітряну кульку, а ви мені будете дарувати красиві посмішки. По доріжці я йду (Клоун іде повз дітей), І посмішки всім дарую! (Зупиняється і дає кульку кожній дитині). Посміхнись і ти скоріше, разом буде веселіше! А танцювати ви любите? Тоді пропоную веселий танець з кулями. Вставайте в коло.

Танець з кулями

А зараз я хочу дізнатися: хто з вас найрозумніший.

конкурс "Відгадай загадку"

маленькі кульки
На дереві висять:
Червоні, зелені -
Заманливо дивляться.

Люблять ці кульки
Дорослі та діти,
Наливні кульки -
Кращі на світі! (Яблука)

На зеленій тендітної ніжці,
Виріс кулька у доріжки. (Кульбаба)
Він великий, як м'яч футбольний,
Якщо стиглий - всі задоволені.

Так приємний він на смак!
Що це за куля? (Кавун)
Добродушний, товстошкірий,
На повітряна куля схожий

У більшості випадків у воді живе
Товстошкірий ... (Бегемот)
Круглий, гладкий, як кавун ...
Колір - будь-який, на різний смак.

Коль відпустиш з повідця,
Полетить за хмари. (повітряну кульку)

А тепер щоб не нудьгувати пропоную пограти! Чи згодні?

рухлива гра «Рівним колом»

Клоун показує дітям різні рухи, діти повторюють за ним.

Рівним колом один за одним
Будемо весело крокувати
Все що Клепа вам покаже,
Раз у виконуватимемо.

Ах, як мені у вас подобається!

Повітряна кулька - іграшка, улюблена людьми різного віку. А як ви думаєте для чого потрібні повітряні кульки? (Діти відповідають) Так, кульки використовуються для оформлення заходів і володіє чудовою здатністю: створювати відмінний настрій. А вірші ви про повітряні кульки знаєте? Розкажіть.

Вірші про кульки

Брат купив собі ліхтарик,
Ну а мені - повітряний Шарик.
У мене над головою
Він танцює, як живий.

Мій куля
Мій кульку повітряний
На гілці повис,
Не знає,

Куди б податися?
Він може спуститися,
Звичайно ж, вниз,
Але може і в небо піднятися!

Він вниз подивився,
На знайомий паркан,
На будинок і зелений дах, -
І в небо рвонувся,

Туди, де простір,
Все вище,
І вище,
І вище!.

куля повітряна
Куля повітряна, куля повітряна,
Виривається з рук.
Неслухняний, неслухняний -

До стелі злітає раптом.
Треба мені його зловити,
І за хвостик прив'язати
Кульки повітряні

Кульки повітряні,
Не завжди слухняні.
Кульки кольорові,
Дуже пустотливі.

Люблять вириватися,
По небу метатися,
Серед птахів літати,
У гілках застрявати.

Як подує вітер,
Їх тримайте, діти.
Щоб не відлітали,
Вас не засмучували.

Повітряна куля
Я великий, але порожній.
Взлечу в небо над землею.
І не гордий, але надутий,

Ниткою толстою обплутаний.
Я з дітьми, завжди був дружний,
І мене звуть ...
ШАР ПОВІТРЯНИЙ

А зараз відгадайте загадку:
Немов гумовий мячик,
Ця тварина скаче,
У сумці носить малюка,

Травку щипає не поспішаючи!

Правильно, кенгуру носить в сумці своє дитинча. А тепер уявіть, що ви «Кенгуру» тільки замість дитинчати, ви будете між колін затискати кульку і стрибати до фішки, а назад бігом, з кулькою в руках і передаєте з наступних підстав. Але спочатку потрібно розділитися на дві команди.

гра «Кенгуру»

У мене для вас ще є один подарунок - ось ці кульки. Я їх сам намалював (Показує паперові кульки). Але ось трапилася біда. Я так поспішав до вас на свято, що ниточки від кульок відірвалися і тепер кульки без ниточок залишилися. Ви допоможете підібрати за кольором ниточки до кульок. Всі кульки різного кольору - жовті, зелені, червоні. А ось тут (Показує на фланелеграф) - ниточки від цих куль. Ну що почнемо?

гра «Підбери до ниточки кулька такого ж кольору»

А тепер пограємо зі справжніми кульками. Будемо передавати кульки по колу, а коли вони зустрінуться, ті хлопці, у кого кулька станцюють.

Діти стають в коло, передають кульки один одному. Коли кульки зустрічаються, двоє дітей, у яких виявилися кулі, танцюють в центрі кола, інші їм аплодують.

А зараз я подивлюся хто з вас самий уважний. Я буду показувати різного кольору кульки. Якщо я підніму червоний кулька, ви повинні плескати, якщо синій то ви повинні все топати, якщо жовтий, підняти руки вгору. Почнемо.

А ви любите малювати? Тоді наступна гра вам сподобається і називається вона

«Веселий художник»

Учасники отримують повітряну кульку, маркер і косиночку. Треба якомога швидше намалювати особа Оленки та пов'язати їй хустинку.

Ой, хлопці, як же у вас весело! Навіть не хочеться від вас йти, але прийшов час прощатися і як всім, відомо на святі прийнято дарувати всім подарунки, і я вам дарую ось ці красиві кулі. А зараз танцюють всі по веселу музику разом з кулями.

До побачення хлопці, до нових зустрічей.

мета:

1) вчити усвідомлено ставитися до виконання правил гри;

2) Розвивати рухову активність дітей в іграх з повітряними кулями; орієнтування в просторі; розвивати спритність, витривалість, швидкість.

ведуча: Ні сьогодні, ні вчора

Сто століть приблизно.

В життя хлопців увійшла гра -

Абсолютно вірно!

Ну, ні пуху, ні пера!

Наша справа свято!

І, хай живе гра!

Правильно, хлопці?

Карлсон: Вітаю! Вітаю! А ось і я!

Дізналися ви мене, друзі?

Я - Карлсон,

Найвеселіше на світлі,

Тому подобаюся я

Дорослим і дітям.

Я прийшов на свято до вас,

Знаю, раді ви гостям!

Дуже я хочу дізнатися,

Ви любите грати?

діти: Так!

Карлсон: Ну, тоді вперед

Сьогодні ми з вами

Будемо грати

З повітряними кулями.

У святах на вулицях

В руках у дітвори

Горять, переливаються

повітряні кулі

У мене є повітряна кулька, звуть його Шарик - Смішарики.

Фрекен Бок: Що за шум, що за гам?

Ну-ка швидко по місцях.

Я Фрекен Бок! Я всіх розумніше!

Люблю виховувати дітей!

ведуча:

Фрекен Бок: Свято тут у вас?

Карлсон:

А допоможуть нам в цьому друзі Шарика - Смішарики, різнокольорові повітряні кулі.

Вранці раніше піднімайся,

Стрибай, бігай, віджимався.

Для здоров'я, для порядку

Людям всім потрібна .... (Зарядка)

Хочеш ти побити рекорд?

Так тобі допоможе ... (Спорт)

Ясним вранці уздовж дороги

На траві блищить роса.

По дорозі їдуть ноги

І біжать два колеса.

У загадки є відповідь:

Це мій ... (велосипед)

Потрібно дуже багато знати.

Вам допоможе тут вправність,

І, звичайно, ... (тренування)

Чи не ображений, а надутий,

Його по полю ведуть.

А вдарять -ні почому -

Чи не наздогнати ... м'ячем

Фрекен - Бок:

Карлсон:

Карлсон: Дам вам кульки кольорові,

Подивіться, ось які.

Хто більше збере куль,

Того привітати я готовий.

Карлсон пропонує дітям пограти з повітряними кулями - підкидати їх вгору, штовхати ногою, ловити, дути на кулі. Так - же запропонувати дітям перекинути кульки через підвішені обручі. Знайди будиночок за кольором повітряних куль.

Фрекен Бок:

Хлопчики - іриски, стоять на іншій стороні.

Карлсон

Фрекен Бок: Ось вам кульки.

Їх перекине через кільце.

Фрекен Бок: Ну що ж, ще одна гра.

Все це було, як вчора.

Кулі ми брали

І разом з Карлсоном грали.

Карлсон: Вас за сміливість поважаю,

«Карамельки» і «Іриска»

Пояснювати не потрібно.

Що сьогодні в іграх наших

Перемогла дружба.

Фрекен Бок:

Добре себе ведіть

І, звичайно, не шаліте

Хто не слухає поради

Чи не отримає він цукерки,

Буде замком сидіти

І не здумайте ревіти !!

Карлсон:

Фрекен Бок: Тепер вже я за вас спокійна,

Всі грали ви гідно.

Карлсон: Попращаться, нам пора.

До свиданья, дітвора!

Карлсон відлітає.

Фрекен Бок: Милий, милий, Карлсон!

ведуча:

Гра нам доставляє радість

І в свята, і в будні!

А якщо стане сумно,

Перегляд вмісту документа
«Спортивне розвага" Ігри з повітряними кулями "»

Спортивна розвага «Ігри з повітряними кулями»

мета:

    вчити усвідомлено ставитися до виконання правил гри;

    Розвивати рухову активність дітей в іграх з повітряними кулями; орієнтування в просторі; розвивати спритність, витривалість, швидкість.

3) виховувати дружні взаємини з однолітками.

Під веселу музику діти забігають в зал. В руках повітряні кулі.

ведуча: Ні сьогодні, ні вчора

Сто століть приблизно.

В життя хлопців увійшла гра -

Абсолютно вірно!

Ну, ні пуху, ні пера!

Наша справа свято!

І, хай живе гра!

Правильно, хлопці?

Під веселу музику на майданчик вибігає Карлсон з повітряними кулями.

Карлсон: Вітаю! Вітаю! А ось і я!

Дізналися ви мене, друзі?

Я - Карлсон,

Найвеселіше на світлі,

Тому подобаюся я

Дорослим і дітям.

Я прийшов на свято до вас,

Знаю, раді ви гостям!

Дуже я хочу дізнатися,

Ви любите грати?

діти: Так!

Карлсон: Ну, тоді вперед

Сьогодні ми з вами

Будемо грати

З повітряними кулями.

У святах на вулицях

В руках у дітвори

Горять, переливаються

повітряні кулі

У мене є повітряна кулька, звуть його Шарик - Смішарики.

Ми з ним завжди дуже весело проводимо час веселимося, граємо, танцюємо.

Я хочу і вас запросити на наше свято.

Входить Фрекен Бок, несе в руках клітку з Матільдою.

Фрекен Бок: Що за шум, що за гам?

Ну-ка швидко по місцях.

Я Фрекен Бок! Я всіх розумніше!

Люблю виховувати дітей!

ведуча: Фрекен Бок, у нас сьогодні свято, свято повітряних куль!

Фрекен Бок: Свято тут у вас?

Ну що ж, пограти ми разом зможемо.

Але це не так просто, спочатку треба витримати випробування, розгадавши загадки.

Карлсон: Ми з хлопцями розгадаємо всі твої загадки.

А допоможуть нам в цьому друзі Шарика - Смішарики, різнокольорові повітряні кулі.

Виберіть хлопці, якого кольору повітряну кульку загадає вам загадку.

Вранці раніше піднімайся,

Стрибай, бігай, віджимався.

Для здоров'я, для порядку

Людям всім потрібна .... (Зарядка)

Хочеш ти побити рекорд?

Так тобі допоможе ... (Спорт)

Ясним вранці уздовж дороги

На траві блищить роса.

По дорозі їдуть ноги

І біжать два колеса.

У загадки є відповідь:

Це мій ... (велосипед)

Щоб великим спортсменом стати,

Потрібно дуже багато знати.

Вам допоможе тут вправність,

І, звичайно, ... (тренування)

Чи не ображений, а надутий,

Його по полю ведуть.

А вдарять -ні почому -

Чи не наздогнати ... м'ячем

Фрекен - Бок: Які ви молодці! Ласкаво просимо на свято повітряних куль, де ми будемо грати і веселитися.

Провідна пропонує дітям побудуватися по великому колу.

Карлсон: У вас у кожного зараз з'явиться один повітряну кульку, якого ви повинні берегти, щоб він довше з вами пограв.

(Кожній дитині видається кульку).

Карлсон: Дам вам кульки кольорові,

Подивіться, ось які.

Хто більше збере куль,

Того привітати я готовий.

Для ясельних груп (в центрі кола розкидані повітряні кулі)

Карлсон пропонує дітям пограти з повітряними кулями - підкидати їх вгору, штовхати ногою, ловити, дути на кулі. Так - же запропонувати дітям перекинути кульки через підвішені обручі. Знайди будиночок за кольором повітряних куль.

Фрекен Бок: Пропонує дітям продовжити розвага і пострибати на батутах, тільки сильно не пустувати.

Для дітей старших і підготовчих груп запропонувати гру.

Гра «Перед куля до лінії». Проводиться два рази.

Пропонує Карлсон розділити дітей.

Дівчатка - карамельки, стоять на одному боці недалеко від розділової смуги

Хлопчики - іриски, стоять на іншій стороні.

Їм пропонується встати на карачки і дути повітряні кулі, що лежать на розділовій смузі, намагаючись передуть куля на сторону противника.

Карлсон: Чудово! А я ось в останні дні

Грати полюбив в «Донеси - не впустити».

Проводиться гра два рази: перший раз діти біжать з кулями, другий - стрибають.

Фрекен Бок: Ось вам кульки.

Хто найспритніший з стре6льцов

Їх перекине через кільце.

Проводиться гра «Перекинь куля через обруч» два рази.

Фрекен Бок: Ну що ж, ще одна гра.

Все це було, як вчора.

Кулі ми брали

І разом з Карлсоном грали.

Хто швидше знайде будиночок за кольором повітряної кульки.

Карлсон: Вас за сміливість поважаю,

«Карамельки» і «Іриска»

Пояснювати не потрібно.

Що сьогодні в іграх наших

Перемогла дружба.

Фрекен Бок: Пропоную всім хлопцям продовжити наше веселощі на батутах.

Пояснити правила поведінки на батутах,

Добре себе ведіть

І, звичайно, не шаліте

Хто не слухає поради

Чи не отримає він цукерки,

Буде замком сидіти

І не здумайте ревіти !!

Карлсон: Що Ви мила леді! Наші діти все слухняні, вони будуть слухатися, і дотримуватися всіх правил поведінки на батутах.

Фрекен Бок: Тепер вже я за вас спокійна,

Всі грали ви гідно.

Карлсон: Попращаться, нам пора.

До свиданья, дітвора!

Карлсон відлітає.

Фрекен Бок: Милий, милий, Карлсон!

Він полетів, але обіцяв повернутися (витирає сльози хусткою). Звучить музика.

ведуча: Ну, ось і підійшов до кінця наше свято.

Гра нам доставляє радість

І в свята, і в будні!

А якщо стане сумно,

Гра для всіх порятунком буде!