Написання букви п. Рядкове буква п план-конспект заняття з російської мови (1 клас) на тему


розділи: початкова школа

Мета уроку:

  • навчити писати малу літеру п;
  • продовжити навчання безвідривно листа складів, злиття, слів і коротких речень із дотриманням нахилу, висоти і пропорції букв;
  • розвивати аналітичне бачення літери, розвивати спостережливість, увагу, логічне мислення;
  • виховувати акуратність, старанність, почуття прекрасного.

устаткування:

  • пропис № 3 до "Руської абетки", друковані та прописні букви, склади-злиття, складальне полотно, картинка з зображенням кухаря, малюнки із зображенням ополоника, горіхів, вилки, кавуна, ракети;
  • картка із зображенням пілота, півоній;
  • баночка з водою і пензлик, миска з піском;
  • дидактичний матеріал, схеми слів, картки з текстами, шнурок;
  • відеомагнітофон, магнітофон.

Хід уроку

Організаційний момент.

Повідомлення теми і цілей уроку.

Сьогодні на уроці ми будемо вчитися писати малу літеру п. Ми вирушимо в гості, а ось до кого, ви повинні вгадати. Для цього треба розгадати ребус.

(На дошку прикріплюються картинки, на яких малюнки із зображенням ополоника, горіхів, вилки, кавуна, ракети).

Яке слово вийшло?

Хто здогадався? (Кухар. За першими літерами картинок)

(Вивішується малюнок кухаря)

Сьогодні ми вирушимо в гості до кухаря.

А яке слово в ребус зайве? (Ракета)

Чому? (Тому що ракету на кухні не зустрінеш)

Робота над темою уроку.

- Відкриємо Пропись на стор. 3.

Кого ви бачите в верхньому лівому кутку? (Кухарі)

Кухар нам допомагатиме виконувати різні завдання. Він хоче нагадати нам правила письма: (Діти хором повторюють)

  1. Треба писати з нахилом.
  2. Треба писати легко, не натискаючи на ручку.
  3. Склад слід писати безвідривно.
  4. Писати слова треба на однаковій відстані одна від одної, рівномірно.
  5. Писати треба чітко, рівно, без помарок.

2) склади-звуковий аналіз слова повар.

Поділіть слово кухар на склади. Скільки складів? (2)

Поставте наголос. / Наголос падає на перший склад /

Вимовте перший звук

Давайте дамо йому характеристику (звук [ п] -Чи, глухий, твердий).

Так прийнято, що кухарі ходять в білих ковпаках. А костюм ми можемо розфарбувати. Який колір ви виберете: зелений або синій? (Синій колір, тому що звук [ п] В слові кухар твердий. (Діти розфарбовують костюм у кухаря в Прописи).

3) Аналіз малої літери п

З яких елементів складається буква п? (З прямої лінії і хвилі)

Давайте обведём по точкам елементи літери пв Прописи.

4) Пояснення вчителем написання малої літери п:

букву п починаємо писати від верхньої лінії робочої рядки, пишемо пряму лінію вниз до нижньої лінії робочої рядки. Далі повертаємося до середини робочої рядки. Потім злегка закруглюємо і ведемо до верхньої лінії, закруглюємо і ведемо вниз похилу риску з заокругленням внизу.

5) Конструювання літери

Давайте з шнурка сконструюємо букву п

А тепер на піску малу літеру ппальчиком і на дошці пензликом

Пальчиком проведіть за зразком наждачного паперу по малої букві п

На що схожі елементи літери п?

Давайте запишемо "хвилі" в Прописи.

6) Учитель ще раз пояснює написання букви п рядкової.

Діти в повітрі пишуть за зразком на дошці на рахунок: раз -і- два -і.

7) Самостійна робота в Прописи.

(Діти пишуть на першому рядку спочатку елементи літери п, А на другому рядку -букву п).

8) Робота над складами.

Прочитайте склади в Прописи ( па, по, пи, пу, пі).

Назвіть м'який склад - злиття

Додайте дані склади до слів. (Вивішувати малюнки: помідор, пиріг, ріпа, пампушка, пуани).

Назвіть слова які можна об'єднати в одну групу (помідор, пиріг, ріпа, пампушка).

Що об'єднує ці слова? (Кухар може використовувати).

Яке слово зайве? (Пуани)

Що це? (Тапочки для балету).

Подивіться, як правильно записати ці склади: па, по, пи, пу, пі.

Напишіть ці склади в Прописи.

Музична физкультминутка.

Звучить музика. Діти виконують "Танець кухарів».

Кухарчуки щі варять, щі варять,
Кухарчуки кажуть,
Кажуть, кажуть:
"Краще наших кухарів немає!"
Приспів (з рухом ніг)
П'ятка-носик:
Один два три.
П'ятка-носик:
Один два три.

У суп кладемо м'ясну кістка,
М'ясну кістка, м'ясну кістка.
Виймаємо: іржавий цвях,
Іржавий цвях, іржавий цвях.
Приспів (з рухом ніг)
П'ятка-носик: раз, два, три.
П'ятка-носик: раз, два, три.

Тісто месім на дріжджах,
На дріжджах, на дріжджах.
Чи не утянешь на вожжах,
На вожжах, на вожжах.
Приспів (з рухом ніг)
П'ятка-носик: раз, два, три.
П'ятка-носик: раз, два, три.

Аналіз слів: пeла, пілa.

Назвіть схожість цих слів (2 склади, 4 букви, починаються на букву п закінчуються на букву а).

Назвіть відмінність цих слів (друга буква в одному слові е, А іншому і;

Наголос в слові пeла падає на перший склад, а в слові пілa на другий склад).

Подивіться, як треба красиво записати ці слова.

(Діти спочатку в повітрі за зразком вчителя пишуть ці слова, а потім записують їх у Прописи)

Прочитайте пропозицію в Прописи про Льоню і Вірі.

Лена. . . . сік

Віра. . . . пісні

Зафарбуйте схему і допишіть потрібне слово в пропозицію.

VI. Читання тексту на картках.

Поліна Петрівна - кухар. Вона зварила суп. До Поліні Петрівні прийшли Олена і Віра.

Назвіть всі слова, які починаються на малу літеру п. (Кухар, прийшли)

А ще є в словах мала літера п ? (Суп)

Чому ви не назвали слова Поліна Петрівна?

Обгрунтуйте свою відповідь. (Ці слова - імена власні. Вони пишуться з великої літери).

А зараз ми дізнаємося, що розповіла Віра Поліні Петрівні про свого тата.

Прочитаємо пропозицію в Прописи. (У Віри батько кухар).

Давайте складемо графічну схему цієї пропозиції:

|______ |______ ___ ___ .

Яке правило ми знаємо, щоб правильно написати графічну схему пропозиції. (Власні імена пишуться з великої літери).

Як ви думаєте, яке завдання нам запропонує наш кухар. (Вказується на малюнок кухаря).

Правильно. Він запропонує списати цю пропозицію. Але не просто списати цю пропозицію, а слово ПАПА перевести в письмовий текст.

Давайте слово батько напишемо спочатку в повітрі, запишемо на дошці пензликом. А зараз спишіть все пропозицію в Пропись.

Підкресліть в цьому реченні всі голосні.

А зараз ми дізнаємося про те, ким працює тато у Олени.

Прочитайте наступну пропозицію в Прописи. (У Олени тато ПІЛОТ)

Хто такий пілот? (Літає на літаку)

А яке завдання ми будемо виконувати в цьому реченні? (Слово ПІЛОТ треба буде перевести в письмовий текст)

Давайте це слово ПІЛОТ спробуємо написати на дошці за допомогою пензлика і води.

А тепер запишемо все пропозицію в Пропись.

Физкультминутка (в імітаційної формі "Погодуємо курчат").

Показ відеофільму про квіти.

А тепер наш кухар хоче вам показати відеофільм. Давайте подивимося його.

(Після перегляду вчитель запитує дітей про те, що вони там бачили).

Де ростуть квіти?

На клумбах.

Навіщо люди садять квіти?

Щоб було красиво.

Які квіти ви запам'ятали?

Ромашки, жоржини, троянди, айстри, лілії та ін.

Назви яких кольорів починаються на букву п ?

Подивіться на ці малюнки. Які тут квіти?

Якого кольору бувають півонії?

Червоного, білого, рожевого.

1) Робота над словом півонії.

Скільки складів у слові півонії? (3)

Куди падає наголос? (На другий склад)

Скільки букв? (5)

Скільки звуків? (5)

Назвіть голосні. (І, о, и)

Назвіть приголосні. ([П '], [н]).

А тепер спробуємо скласти нові слова з слова півонії\u003e ОН, ЧНІ, ПОНИ.

Підберіть потрібну схему до слова півонії (Дається кілька схем).

Читання друкованого тексту в Прописи ОСЬ півонії.

Складіть графічну схему цієї пропозиції. (| ______ ___.)

Яке завдання ви повинні виконати? (Записати пропозицію в Пропись. Але треба друкований текст перевести в письмовий).

Підсумок уроку.

Чим займалися на уроці?

Де побували?

Що нового дізналися?

Наш ПОВАР дуже задоволений вами. Ви добре попрацювали. Він запрошує вас до їдальні. Там для вас приготували все на букву п. (Пиріжки, пироги, плов).

Тема: Лист малої літери «п»

мета: вчити писати малу літеруп , Правильно розташовувати літери і слова в рядку,завдання:

Розвивати дрібну моторику руки, окомір, орфографічну пильність, фонематичний слух;

Сприяти розвитку здорового способу життя та зняттю стомлюваності на уроці, для кращого засвоєння матеріалу;

Виховувати акуратність в роботі, інтерес до предмету.

Хід уроку:

1.Організаціонний момент.

Кожен день - завжди, всюди,

На заняттях, у грі

Сміливо, чітко говоримо

І тихесенько сидимо.

Як називається наш урок? Які ви знаєте правила листи?

треба:

. 1.Тетрадь покласти з нахилом.

2.Сесть на край стільця, кулак проходить між партою і грудьми, ноги разом.

3. Ручку взяти правильно, злегка нахиливши голову.

2.Актуалізація знань.

Яку букву ми вивчили на уроці читання? Яка вона? Дайте характеристику букві.

Гра.Підстав перший звук "П" до слів:

Уля - куля,

Алочка - паличка,

вушка - гармати,

Олечка - Полечку,

луг -плуг,

Оля -пол, л

ожка -плошка і т.д.

Повторюйте слова зі звуком П.

Таня, Паня, баня

Галя, Толя, Коля

Алочка, Галочка, паличка

вушка, гармати, верхівки

ситро, відро, пальто

3.Постановка мети, визначення теми.

Яка буде тема? Мета?

Давайте складемо план нашої роботи:

Порівняти ...

Навчитися ...

Писати ...

4. Аналіз літери, порівняння друкованої та письмовій.

На що схожа буква? Чим літери схожі?

Знайомство з написанням малої літери.

Опускаємося по похилій лінії, піднімаємося по похилій, горбком йдемо вліво, опускаємося по похилій лінії, виконуємо качалочку.

Лист на дошці.

Пишемо букву під рахунок в повітрі. Лист по стрілці.

5.Пісьмо в зошиті по точкам.

Я зошити відкрию

І з нахилом покладу,

Я від вас, друзі, не приховую,

Ручку я ось так тримаю.

Сяду прямо, не нагнися,

За роботу я візьмуся

Під коментуванням вчителя 2 букви, інші самі, ще дописуємо три букви.

Самоаналіз.

Знайдіть букву, найкращу обведіть її.

Намагайтеся, щоб всі букви були такі.

6.Фізмінутка.

Попрацювали - відпочинемо.

Станьмо - глибоко зітхнемо.

Руки в сторони, вперед,

Вліво, вправо поворот.

Три нахилу, прямо встати.

Руки вниз і вгору підняти.

Руки плавно опустили,

Всім усмішки подарували.

7.Беседа про професії

Які назви професії написані в зошитах? Хто такий тесля? Хто такий капітан?

Які ви знаєте професії на букву-п?

Встав пропущене слово, професії людей.

Фарбує стіни нам (маляр),

Столи робить (столяр),

Пісні нам співає (співак),

Торгівлею зайнятий (продавець),

Ліки видасть нам (аптекар),

Хліб спече в пекарні (пекар),

Чоботи пошиє (швець),

Погасив вмить пожежа (пожежний),

У машині возить вантаж (шофер),

У шахті працює (шахтар),

У спекотній кузні (коваль),

Хто все знає - молодець!

Хто з вас запам'ятав професії, в яких зустрічається звук [п], [п "]?

8.Пісьмо слів. Хто такий тесля? Хто такий капітан?

Самостійна робота

9.Ітог уроку. Яка була мета уроку? Яку букву навчилися писати?

10.Рефлексія.

Заповнення Драбинки «Досягнень»

Червоний колір-Все зрозуміло. Немає питань

Синій колір-Є невирішені питання.

Жовтий колір-нічого не зрозуміло.

Дякую за урок.

Велика книга таємних знань. Нумерологія. Графологія. Хіромантія. Астрологія. Ворожіння Шварц Теодор

Написання букви «п»

Написання букви «п»

Прописна «П»

Найбільше значення при написанні букви «п» має натиск.

Тонкі лінії, виведені зі слабким натиском і невеликим заокругленням (рис. 2.128). Таке написання говорить про слабохарактерності, сприйнятливості й підозріливості.

Рис. 2.128. Буква написана тонкими лініями

Буква «п» з сильним натиском, особливо верхнього розчерку (рис. 2.129), на противагу попередньому значенням говорить про суворості, упертості, наполегливості, а й деякою підозрілості.

Рис. 2.129. Буква написана з сильним натиском

Стисла, вузька буква «п» (рис. 2.130). До тих якостей, які залежать від натиску, вузька буква додає невпевненість у власних силах і ощадливість.

Рис. 2.130. Буква «П» виглядає стислій

Рядкова «п»

Рядкова «п», виведена з сильним натиском (рис. 2.131), говорить про розвиненому уяві і схильності до літератури.

Рис. 2.131. Рядкова «п» написана з сильним натискомСлабкий натиск може також вказувати на розбещеність.

З книги Велика книга таємних знань. Нумерологія. Графологія. Хіромантія. Астрологія. ворожіння автора Шварц Теодор

Написання букви «ж» Графологи досить рідко звертають увагу на цю букву, тому тлумачень варіантів її написання трохи. Основна увага приділяється написанню сполучних рисок і розміром середньої лініі.Так, довга середня лінія (рис. 2.73) вказує на

З книги автора

Написання букви «з» Ця буква також не завжди використовується в дослідженні почерку. Основна увага спрямована на верхню петлю (або її відсутність) в прописної «З» і нижню петлю (або її відсутність) в рядкової «з» .Так, мала літера «з» з подовженою нижньою частиною, але без

З книги автора

Написання букви «і» Прописна «І» Початок літери закруглені і нагадує полуовал (рис. 2.77, 2.78). Люди, так пишуть букву «І», наділені надлишком уяви, неординарністю вчинків і мислення, наполегливістю, нерідко височиною душі. Рис. 2.77. початок літери

З книги автора

Написання букви «ї» У написанні цієї літери, як і букви «е», має значення не сама буква, а риска над нею. Буква «ї» дає більше відомостей про власника почерку, коли варто в середині слова (рядкова), ніж на початку (прописна) .Черточка зі слабким натиском (рис. 2.85)

З книги автора

Написання букви «к» Прописна «К» Буква «К» з натиском і довгою рисою вниз, вгорі замкнута в вигляді петлі або загорнутого всередину гачка (рис. 2.90). Зазвичай це свідчить про такі риси характеру, як твердість, розсудливість, рішучість, але замкнутість і

З книги автора

Написання букви «л» Буква «л», як і букви «ж» і «з», рідко піддається аналізу. Прийнято вважати, що вона дає мало інформації про що пише людині. Проте приділимо їй деякий вніманіе.Чем з великим натиском вона написана (рис. 2.94), тим чувственнее і ніжніше людина.

З книги автора

Написання букви «м» Відмінності між написанням великої і малої «м» полягають тільки в розмірах букв, тому не будемо розглядати їх окремо. Для аналізу ви можете вибрати будь-яку букву «м» - на початку, середині або наприкінці слова.Прямая, без заокруглень, друга лінія

З книги автора

Написання букви «н» Прописна «Н» Досить стисло написана; поперечна риса дугоподібна, злегка витягнута при з'єднанні, на початку літери зверху і / або знизу невеликий гачок (рис. 2.110, 2.111). Це вказує в першу чергу на таку якість, як боязкість. якщо виходить

З книги автора

Написання букви «о» Прописна «О» Буква схожа на незамкнений овал з опускається в середину рисою (рис. 2.117). Таке недбале написання букви вказує на діяльних, швидких людей. Надлишок їх енергії часто означає зайву поспішність, але в цілому написання букви «О»

З книги автора

Написання букви «п» Прописна «П» Найбільше значення при написанні букви «п» має нажім.Тонкіе лінії, виведені зі слабким натиском і невеликим заокругленням (рис. 2.128). Таке написання говорить про слабохарактерності, сприйнятливості й підозріливості. Рис. 2.128. Літера

З книги автора

Написання букви «р» Це одна з найцікавіших букв для графології. Вважається, що це один з перших звуків, які навчився вимовляти людина. Він служив попередженням про небезпеку або знаком загрози. У цій букви безліч функціональних призначень. Недарма

З книги автора

Написання букви «с» Похила буква «с» з натиском посередині, без прикрас (рис. 2.139) властива почерку різких і суворих людей. Часто так пишуть скептичні, не схильні до сентиментальності і емоційності люди. Рис. 2.139. Похила, без прикрас буква «с» З маленьким

З книги автора

Написання букви «т» Прописна «Т» Дві перші палички зливаються разом, а верхній розчерк сильно відділений і спрямований вгору (рис. 2.143). Таке написання вказує на чуйного, релігійного, милосердного людини. Рис. 2.143. Дві перші палички зливаються разом, а верхній

З книги автора

Написання букви «у» Прописна «У» Чітка, з заокругленням, внизу незакриті, початковий штрих дуже тонкий, іноді майже непомітний (рис. 2.150). Такі люди умоглядні, допитливі, їх відрізняє любов до витонченого. Рис. 2.150. Чітка, з несильним нажімомС легким

З книги автора

Написання букви «ц» По суті, буква «ц» за своїм написання нагадує букву «і» з петелькою в нижній правій частині. Тому в деякій мірі її аналіз збігається з аналізом букви «і». З іншого боку, дуже часто малювання петельки збігається з малими буквами «у» і

З книги автора

Написання букви «ш» Основне значення при написанні цієї букви мають темп написання і округлість складових її елементов.Буква «ш» з великим початковим гачком, все елементи однаково рівні, внизу закруглені, без підкреслення (рис. 2.164). Таке написання вказує

  1. навчитися правильно і красиво писати велику літеру «П»;
  2. навчитися писати з'єднання букв Па, Пу, Пл;
  3. навчитися писати слова з великої літери «П» - Поліна, Папа.
  • Розвиваючі:
    1. збагачувати словниковий запас;
    2. розвивати мовлення, увагу, пам'ять, дрібну моторику;
    3. сприяти розвитку логічного мислення при виконанні творчих завдань.
  • виховні:
    1. Створити позитивну мотивацію навчання:
      • виховувати інтерес до досліджуваної букві;
      • виховувати почуття любові, поваги, турботи до матері.

    Засоби навчання:

    • Презентація.
    • Прописи В. А. Илюхиной.
    • Використання дошки, комп'ютер, проектор або інтерактивна дошка.

    Хід уроку

    I. Організаційний момент.

    • «Довгоочікуваний дано дзвінок - починається урок»

    II. Цілепокладання і мотивація.

    Презентація. (Див. Додаток 1)

    1. Петя, Петя - півник
      Вмить розправив гребінець.
      Просить Петя букву «п»
      Написати красиво.
      Чому він вибрав «п»
      Відгадати змогли ви?
      (півник - починається з «п». Петя - кличка, ім'я півника)
    2. Тема нашого уроку - Велика літера П. (Відкрили прописи)

    III. Актуалізація знань і умінь.

    1. Лист під диктовку елементів
      • Ставимо ручку на 1/3 зверху в додатковому рядку, йдемо вниз по прямої похилої лінії, кладемо «ключку», ручку знімаємо.
      • У середній 1/3 додатковому рядку виписуємо «перевернуту ключку», (увага переносимо на верхню лінієчку в додатковому рядку - зберігаємо паралель).
      • Ставимо ручку на 1/3 зверху в додатковому рядку, йдемо вниз по прямої похилої лінії «качалочка», «гачок до середини».
    2. Хто дізнався, елементи якої літери ми написали? ( Ми дізналися елементи великої літери П)

    IV. Вивчення нових знань і способів діяльності.

    1. Обвели по пунктирних лініях, написали самі.
    2. Па Пу Пл - з поясненням - яке з'єднання? ( поставити знак «+» під літерою, яка написана вами краще за всіх).
    3. Поліна - ім'я дівчинки (П)

    мікропауза

    • Пальчикова гімнастика.
    • «Лист носом»

    (Очі закрили, ваш ніс - ручка, пишемо велику літеру П).

    V. Первинна перевірка розуміння вивченого.

    1. Поліна зловила рибу.
    - Яке слово в цьому реченні написано з великої літери П і чому?
    1. Папа Ліни - полярник.
    - Словникова робота.

    (Словник Ожегова.)

    полярник - учасник полярних експедицій; працівник полярних станцій.

    Папа Ліни - полярник.

    • Що прочитали? (пропозиція)
    • Доведіть.
    • Скільки слів у реченні? (3)
    • Як будемо писати слово тато? (З великої літери)
    • Чому? (Перше слово в реченні пишеться з великої літери)
    • Чому слово Ліни написано з великої літери? (Імена пишуться з великої літери)
    • Що ставимо в кінці речення? (В кінці речення ставиться крапка)

    П а п а Л і н и т и р е п о л я р н і к.

    (Постарайтеся написати грамотно і красиво)

    Висновок. Коли пишеться велика літера П?

    Перше слово в реченні.

    В іменах людей.

    1. Чи виконали ми прохання Петі - півника?

    (Так. Навчилися писати велику літеру П)

    VI. закріплення вивченого .

    1. ПАПІРУСдревній матеріал для письма, вироблений з трав'янистої рослини - папірус. (Тлумачний словник Ожегова)
    - Нам Маша привезла папірус з Єгипту. (Розгляньте його)
    1. Виправлення графічних помилок в слові папірус.
    - Що помітили?

    Діти аналізують і відзначають помилки в написанні елементів букв і їх з'єднань.

    Візьміть свій чарівний олівець і знайдіть помилки.

    1. Физкультминутка.
    - Руки на плечі, обертаємо ліктями.

    Руки на пояс. Повороти тулуба вліво і вправо.

    Встали на носочки - руки вгору; опустилися - руки вниз.

    1. Творче завдання.
    - Допишите відсутні елементи букв.

    ПАРОМ РУБЛІ ПАЛУБА

    ПАРОМ -плоскодонное судно або пліт для переправи через річку людей, возів, вантажів.

    РУБЛІ - мн. ч.

    Грошова одиниця Росії, монета \u003d 100 коп.

    ПАЛУБА - підлогу в корпусі судна.

    Яке слово слід виключити з цієї групи слів і чому?

    РУБЛІ (паром - по воді, палуба - на кораблі)

    ПАЛУБА (3 складу)

    ПАРОМ - (немає літери у)

    РУБЛІ - [л ']

    ПАЛУБА - (наголос на першому складі)

    Я анітрохи не сумнівалася, що ви впораєтеся.

    Адже у вас є всі ті якості, які потрібні: і уважні глазки, І працьовиті пальчики, І добре сердечко.

    1. Физкультминутка

    Руки за голову, лікті вперед, назад.

    Праву ногу назад на носок - руки вгору, і. п., ліву ногу назад на носок - руки вгору.

    Ногу зігнули в коліні, підняли, сплеснули під коліном.

    1. Робота з прислів'ям.
    - «При сонечку тепло, при матері добро».
    • пояснили значення прислів'я
    • який сьогодні день? (день матері)
    • зробимо мамі подарунок: обведём букви прислів'я по пунктирних лініях.
    - Прочитайте прислів'я.

    Подарунок мамам (вірш про маму - Скопин Д.)

    1. Збери слова. Запиши.
    - Лапа ЛУПА ЛИПА
    1. Робота зі стрічкою букв.
    - візьмемо чарівні кольорові олівці і визначимо місце великої літери П.

    Про П Р

    VII. Підсумки уроку.

    З якою новою буквою познайомилися на уроці? (П)

    Де навчилися писати цю букву? (В складах, в словах)

    VIII. рефлексія

    Який елемент здався важким при написанні П?

    Яку прислів'я дізналися на уроці? (Повторіть)

    Урок навчання грамоти в 1 класі за програмою "Школа Росії".

    Тема: Згодні звуки [п], [п '], букви П, п. Лист малої літери п

    цілі:

      познайомити зі звуками [п], [п '], буквою П п; розвивати мовлення, логічне мислення, пам'ять, освоєння алгоритму написання малої літери п, способів з'єднання її з іншими буквами на письмі;

      розвивати мовлення, пам'ять, логічне мислення.

      розвивати фонематичний слух;

      виховувати інтерес до предмету

      Створити умови сприятливого психологічного клімату

    Тип уроку Рішення навчальної завдання

    Плановані результати (предметні)Володіють навичками плавного складового читання з поступовим переходом на читання цілими словами, читання пропозицій і коротких текстів з інтонацією і паузами відповідно до знаками пунктуації.

    особистісні: проявляти інтерес до предмету, до завдань навчальної книги;

    регулятивні: навчаються спільно давати емоційну оцінку діяльності класу на уроці, приймати навчальну задачу, відповідну етапу навчання, висловлювати своє припущення на основі роботи з матеріалом.

    Пізнавальні : загальнонавчальних - витягають необхідну інформацію з тексту, на сторінках «Абетки» ілюстрації, схеми; логічні - характеризують приголосні звуки [п], [п ']

    комунікативні : описують об'єкт: передають його зовнішні характеристики, використовуючи виражальні засоби мови, проявляти інтерес до спілкування, сприймати різні точки зору

    Обладнання: підручник (с. 79-83), РТ -стр.3, предметні картинки, лічильні палички, використання дошки, комп'ютер, проектор, зразок написання букви п .

    Хід уроку

    етапи уроку

    діяльність учителя

    діяльність учня

    1.Організаціонно- мотиву-

    етап уроку

    Добрий ранок!

    Доброго ранку сонцю і птахам!

    Доброго ранку всім нам!

    У вас на партах лежать гуртки: червоний, зелений і синій.

    Яке у вас зараз настрій?

    підсумок : У всіх у вас прекрасний настрій, значить можна починати роботу.

    -Хлопці, якізміни відбуваютьсяв природі?

    - Стало холодно.

    - Випав сніг.

    - Люди наділи теплі шапки і пальто.

    - Дні стали коротшими, а ночі довші.

    Сьогодні яке число? Слайд-2

    Який день тижня?

    А який день ви любите? Чому?

    - Перевіримо готовність до уроку

    Хто для нас найкращий друг на уроці?

    (Піднімають сигнальні картки (якщо готові - зелена, якщо не готові - червона)

    Емоційний настрій на урок

    настрою

    червоний-прекрасне

    Зелений - гарне

    Жовтий - погане

    відповідають

    Організовують своє робоче місце, про-

    перевіряють наявність індивідуальних навчальних принад-

    лежності на столі

    піднімають сиг-

    нальні картки

    2. актуалізуються-ція знань

    музика

    1.Артікуляціонная гімнастика.

    Чистоговорки Слайд -3

    Ра-ра-ра - починається (гра).
    Ре-ре-ре - стоїть хатинка на (горі).
    Су-су-су - дуже холодно в (лісі).
    Жа-жа-жа - є голки у (їжака).
    Аш-аш-аш - у Ірини (олівець).
    Ок-ок-ок - продовжуємо наш (урок).

    2.Ігра: «Та й Ні!»слайд -4

    -Хлопці, давайте згадаємо:

    Мова буває усна і письмова?

    Усне мовлення ми пишемо і бачимо? (мичуємоівимовляємо)

    А письмову мову ми чуємо? ( ми бачимо і пишемо)
    -Наша мова складається з пропозицій? (Та)
    -Пропозиції складаються з складів? (Немає)
    -Слова складаються з літер? (Немає)
    -Слогі складаються з літер? (Та)
    -Звук бувають голосні і приголосні? да)
    - Звуки ми чуємо, а букви пишемо? (Та)

    При вимові приголосних зустрічається перешкода? (Та)

    І, А, О, У, И -Чи звуки? (Немає)
    - Скільки в слові голосних стільки і складів? (Та)

    У російській мові 6 голосних звуків? (Та)

    А-О-У-Е-И-И -

    Звуки голосні мої.
    Їх неважко перелічити.
    Голосних звуків рівно шість:

    Гра: «Збери квіти!»

    Бачите, які гарні квіти виросли.

    Але квіти не прості, всередині кожної квітки приголосні і голосні літери.

    Чим же відрізняються голосні літери від приголосних?

    Назвіть букви і складів?

    На дошці таблиця складів

    р до з т л н

    а й про у е и

    збирають квіти

    Голосні тягнуться в пісеньці дзвінкої,

    Можуть заплакати иль закричати!

    А приголосні з-

    голосні шелестіти, шепотіти, скрипіти,

    Але не хочеться їм співати!

    3.Целеполаганіе.

    -Отгадайте загадки:

    Веде він класно літак,
    Безпечний з ним політ,
    Справжній ас .... Відповідь: Пілот Слайд -5

    Скажи, хто так смачно
    Готує щи капустяні,
    Смачні котлети,
    Салати, вінегрети,
    Всі сніданки, обіди? Відповідь: Повар Слайд -6

    Зуби є, а рота немає. Відповідь: Пила Слайд -7

    Цвяхи, сокири, пила,

    Стружок ціла гора.

    Це працює працівник -

    Робить нам стільці ... Відповідь: Тесляр Слайд -8

    Вимовте перші звуки відгадок до загадок .

    Пілот, кухар, пила, тесля. [П '] і [п]

    мовна розминка слайд -9

    Як пихкає тісто? (Пих-пих-пих)
    Як пищать пташенята - (пі-пі-пі).

    Які перші звуки ви зараз сказали?

    2.Знакомство з буквоюП. ( моделювання літери)

    - Якою буквою позначаються звуки [п] і [п '] на письмі? (Буквою П)

    Покажіть її на віялі букв.

    Вивішувати на дошку ЛІТЕРУ П.

    - На що схожа буква (Пе) П?

    Викладіть цю букву з паличок.

    Відкрийте підручник на сторінці 79. Перевірте себе за підручником. Прочитайте тему уроку.

    Тема: Згодні звуки [п], [п '], букви П, п.

    Лист малої літери пслайд -10

    Давайте сформулюємо навчальне завдання уроку. (Познайомимося зі звуками [п], [п '] і буквою, що позначає їх на листі)

    Вимовляють звуки.

    Викладають букву з паличок.

    висувають варіанта

    ти формулювань мети, беруть участь в їх обговоренні:

    4.Усвоеніе нових знань і способів діяльності

      Слого-звуковий аналіз слова.слайд -11

    Що зображено на малюнку, який я повісила на дошку? (Пила)

    Давайте складемо схему до слова ПИЛА. (Діти складають з індивідуальних карток схему слова, 1 людина у дошки)

    Скільки складів у слові? Що можна про них сказати?

    Який звук ви почули першим?

    Дайте йому характеристику. ([П '] - м'який, глухий приголосний).

    Доведіть, що він згідний. (При проголошенні [п '] перепоною є зімкнуті губи).

    Людина, яка працює з пилкою, сокирою, як називається? (Тесляр)

    Хто такий тесля?

    Тесляр - професія, одне з найдавнішихремесел , Яке пов'язане з механічною обробкою дерева і перетворенням необробленої деревини в деталі, конструкції та будматеріали.

    Якщо ми не знаємо значення слова, куди треба звернутися? - Давайте складемо схему до слова ПЛОТНИК.

    Розглядають картинку, виконують слого-звуковий аналіз слова.

    Скільки складів у слові? Як визначили?

    Який звук ви почули першим?

    Дайте йому характеристику. ([П] - твердий, глухий приголосний)

    Виконують звукобуквенний аналіз, дають характеристику нових звуків.

    [П '] - м'який, глухий приголосний

    Тлумачний словник, інтернет

    [П] - твердий, глухий приголосний

    5. Первинне закріплення у зовнішній промови.

    Физминутку - гра:

    ГРА «Де сховався звук?»

    Учитель диктує слова, діти називають в якій частині знаходиться звук [п], [п "], дають йому характеристику.

    Помідор, плитка, ріпа, суп, капуста, кріп, кипить, покупка, папка

    Складемо речення зі словом «пиляє».

    Відкрийте підручник на сторінці 80 і прочитаємо текст.

    Прочитайте назву тексту « скоро конкурс»

    конкурс - це змагання, змагання кількох учасників.

      Робота за підручником: с. 80.

    Питання по тексту:

    - Що скоро буде в класі?

    - Що намалювала Віра? А Павло?

    - Що намалював Віктор? А Поліна?

    Відповівши на питання, діти легко доповнюють пропозиції, користуючись картинками.

    На початку-встає

    У середині-

    похлопають

    В кінці-тупають

    складають предложе-

    ня і схему до нього: «Тесляр пиляє дрова».

    6. Робота з образ-

    цом рядкової бук-

    ви п .

    1.Работа в прописи стор. 3

    А тепер приготуємося писати в прописи.

    Яку букву ми будемо писати?

    Пропис я свою відкрию

    І як треба покладу.

    Я друзі від вас не приховую:

    Ручку я ось так тримаю

    Сяду прямо, не зігнуся,

    За роботу я візьмуся!

    мала літерап складається з двох елементів. Перший елемент починаємо писати від верхньої лінії робочої рядки, ведемо вниз до нижньої лінії робочої рядки.

    Другий елемент починаємо писати від середини робочої рядки. Ведемо вгору вправо, закругляя, до-

    водимо до верхньої лінії робочої рядки, закруглюємо і ведемо вниз; трохи не доводячи до нижньої лінії робочої рядки, закруглюємо вправо, доводимо до нижньої лінії робочої рядки, ведемо лінію вгору вправо до середини робочої рядки.

    Показ учителем на дошці.

    Напишіть в повітрі

    Самостійна робота (1-4 рядки).

    Звучить правило:

    Злиття, склади пиши відразу, не відриваючи ручки.

    хоровий обговорювання

    Учні пишуть сло-

    ги в прописи під ру-

    ководством вчителя.

    7. Підсумок уроку. Рефлексія.

    Наш урок підійшов до кінця.

    З якою буквою ми познайомилися сьогодні?

    Що дізналися про цю букві? Що дізналися про звук [п]?

    Ми вчилися писати букву п.

    Яке у вас зараз настрій в кінці уроку?

    Червоний-прекрасне, у мене все вийшло, я молодець!

    Зелений - гарне, у мене все вийшло, але була потрібна допомога!

    Жовтий - погане, поки важкувато, потрібна допомога!

    Урок завершено.

    Відповідають на запитання вчителя, аналізують ступінь засвоєння матеріалу, дають оцінку своїй роботі на уроці.

    Використана література:

    Горецький Г.В., Азбука, Москва, Просвещение, 2015год, стр.79-83

    Методична розробка за підручником В. Г. Горецького, стр.102-103

    ru.depositphotos.com

    sxodim.com

    3995512.pulscen.by