Ліплення в першій молодшій групі тема посуд. Ліплення з різних матеріалів в молодшій групі


КОНСПЕКТ

освітньої діяльності в другій молодшій групі «Посуд для Федори»

Область: «Художньо-естетичне

розвиток (ліплення) »

Виконала вихователь:

Худякова Галина Віталіївна

Челябінськ, 2015

Тема: «Посуд для Федори»

мета: Продовжувати викликати у дітей інтерес до дій з пластичними матеріалами.

завдання:

освітні:

Закріплювати знайомі прийоми ліплення скочування, вдавлювання, прищипування;

Уточнити уявлення дітей про використання посуду;

Закріпити знання предметів посуду і узагальнюючого поняття «посуд»;

Закріпити знання геометричних фігур.

Розвиваючі:

Розвивати уяву, фантазію, емоції дітей;

Розвивати дрібну моторику рук;

Розвивати уміння відповідати на питання;

Розвивати увагу, посидючість.

виховні:

Виховувати доброзичливість і чуйність;

Виховувати дбайливе ставлення до посуду;

Сприяти формуванню звички до чистоти.

Використані методи:

словесні : Бесіда, опис посуду, логічні питання ..

практичні: ліплення з пластиліну, динамічна пауза «Посуд».

устаткування: пластилін, дошка для пластиліну, лялька «бабуся Федора», предмети чайного посуду (гуртка, блюдце).

Попередня робота:

Читання твору К.І. Чуковського «Федорина горі»;

Перегляд мультфільму за твором К.І. Чуковського «Федорина горі»;

Розгляд предметних картинок по темі: «Посуд».

Інтеграція освітніх областей: «Соціально-комунікативний розвиток», «Пізнання», «Розвиток мовлення».

хід заняття

  1. організаційний момент

Разом з дітьми сідаємо в коло на килимі.

  1. Стук в двері, входить бабуся Федора і плаче: «Ой, ви бідні сирітки мої, праски та сковорідки мої, ворота ви немиті додому ...»

Вихователь: - Хлопці, ви дізналися хто це? (Так! бабуся Федора)

Федора: - ой, да, це я бабуся Федора! У мене таке горе! (Плаче)

Вихователь: - Хлопці, а яке горе у Федори? (Посуд втекла).

А чому вся посуд втекла? (Тому що брудна була, не мита)

А який посуд втекла? (Чайник, ложки, каструлі, сковорідки, тарілки, чашки, блюдця)

Федора: - Ой горе, горе! Весь посуд втекла!

Вихователь: - Хлопці, давайте допоможемо Федора! Зробимо для неї новий посуд!

  1. Фіз. хвилинка

Ось великий скляний чайник.

Дуже важливий, як начальник.

Ось порцелянові чашки,

Дуже великі, бідолахи.

Ось порцелянові блюдця,

Тільки стукни - розіб'ються.

Ось срібні ложки,

Голова на тонкій ніжці.

Ось пластмасовий піднос.

Він посуд нам приніс.

Діти надули животик,

одну руку поставили на пояс, іншу зігнули.

Сіли, одну руку поставили на пояс.

Кружляють, «малюючи» руками коло.

Потяглися, зімкнули руки над головою.

Витягнути руки перед собою.

Н. Нищева

  1. ліплення

Сідаємо за стіл.

  • Хлопці, сіли все правильно, спинку тримаємо рівно.
  • Що у вас лежить на столі?(Пластилін)
  • Якого він кольору? (зеленого)

Хлопці, подивіться, потрібно взяти пластилін і скачати його між долонями, вийде гарний кульку, тепер потрібно втиснути середину кульки, щоб вийшло поглиблення, потім великим і вказівним пальцями прищипнуть краю. Дивіться хлопці, яка гарна кухлик вийшла. А тепер все взяли пластилін і спробуйте зліпити блюдце. Беремо пластилін, скочується між долонями, щоб вийшов кульку і розплющити долоньками, вийшло блюдечка.

По ходу ліплення вихователь надає допомогу дітям у виконанні завдання.

  1. підсумок

Бабуся Федора дякує дітей за допомогу, обіцяє берегти посуд, мити її. Іде.

Вихователь: - Хто приходив до нас в гості?

Яке горе у Федори?

Як ми допомогли Федора?

Похвалити всіх дітей. Організуємо виставку виробів.


Вашій увазі я пропоную розроблені конспекти занять з ліплення для дітей дошкільного віку 2-3 років.

Мета таких заняття: Познайомити з пластиліном і його властивостями; навчити різним прийомам ліплення; формувати інтерес до роботи з пластиліном; розвивати дрібну моторику.

Завантажити:


Попередній перегляд:

конспекти занять

з ліплення

в молодшій групі

(2-3 років)

МДОАУ ЦРР - д / с

«Аленький цветочек»

мета заняття

матеріал

Прийом ліплення: «Розминка»

хід заняття

мета заняття

матеріал

Прийом ліплення: «отщіпиваніем»

хід заняття :

Заняття 3. Млинці

мета заняття

матеріал:

Прийом ліплення: «Сплющення»

хід заняття : (Заняття краще проводити за дитячим столиком, а на дитину одягнути фартушок).

Ладушки, ладушки!

Пекла баба оладки,

Маслом поливала,

Детушкам давала.

Даші - два, Паші - два,

Вані - два, Тані - два,

Саші - два, Маші - два,

гарні оладки

У нашій доброї бабусі!

Заняття 4. Готуємо котлети

мета заняття

матеріал:

Прийом ліплення: «Сплющення»

Хід заняття: (Заняття краще проводити за дитячим столиком, а на дитину одягнути фартушок).

Пластилінові картинки.

Заняття 5. Погодуємо курочку

мета заняття

матеріал

прийом ліплення : «Натискання»

Хід заняття:

Почніть заняття з гри.

мета заняття

матеріал

прийом ліплення : «Натискання»

хід заняття

мета:

матеріал:

Прийом ліплення: Натискання.

Хід заняття:

Заняття 8. «Мухомор»

мета:

матеріал:

прийоми ліплення

Хід заняття:

Почніть заняття з загадки.

Біля лісу на узліссі,

Прикрашаючи темний бір,

Виріс строкатий,

Як Петрушка,

Отруйний ...

Капелюшок червона, в горошок,

На високій білій ніжці -

Це, діти, МУХОМОР.

Ну і задали задачу!

Перед нами точно - ХЛОПЧИК.

Зовсім не зрозумію -

Спідничка, навіщо йому?

Заняття 9. «Яблуня»

мета

матеріал

прийоми ліплення

Хід заняття:

Подивися, це яблуня.

А якого кольору вони бувають?

Заняття 10. «Сонечко»

мета:

матеріал:

прийоми ліплення

Хід заняття:

Почніть заняття з загадки.

Божа корівка,

Чорна головка,

Полети на небо,

Принеси нам хліба,

Чорного і білого,

Тільки не горілого.

***

Божа корівка

Сидить на листочку.

У неї на спинці

Чорненькі точки.

Заняття 11. «Салют»

мета заняття

матеріали

прийоми ліплення

Хід заняття:

Все святу раді

і пісні співають,

а в небі вечірньому

виблискує салют.

Заняття 12. «Дощик»

мета:

матеріал

Прийоми ліплення: Розмазування.

хід заняття

Почніть заняття з загадки.

Послухай віршик.

Дощик, дощик, посильніше -

Буде травичка зеленій,

зростуть квіточки

На нашому лужочке.

Дощик, дощик, пущі,

Рости, трава, гущі.

Заняття 13. «Сніг іде»

Мета заняття:

матеріали:

Прийом ліплення: Натискання.

Хід заняття:

Почніть заняття з бесіди.

Заняття 14. «Сонечко»

Мета заняття:

матеріали:

Прийом ліплення: Розмазування.

Хід заняття:

Сонечко, сонечко,

Вугільної в віконце;

Люблять тебе дітки,

Дітки-малолітки.

Заняття 15. «Їжачок»

Мета заняття:

матеріали:

Прийоми ліплення:

Хід заняття:

Вийшов їжачок погуляти

лісовою стежкою.

Дуже гострі голки

у їжака на спинці.

Заняття 16. «Ягідна поляна»

мета заняття

матеріали

Прийоми ліплення:

Хід заняття:

Заняття 17. «Квіти»

мета заняття

матеріали

прийоми ліплення

хід заняття

Заняття 18. «Прикрашаємо ялинку»

Мета заняття:

матеріали:

Прийоми ліплення:

Хід заняття:

Прочитайте віршик про ялинку:

Ну і ялинка, просто диво,

Як ошатна, як красива.

Гілки слабо шелестять,

Намиста яскраві блищать

І гойдаються іграшки -

Прапори, зірочки, хлопавки.

Ось вогні засвітилися на ній,

Скільки крихітних вогнів!

І, верхівку прикрашаючи,

Там сяє, як завжди,

Дуже яскрава, велика,

Мета заняття:

матеріали

Прийоми ліплення:

Хід заняття:

Попередній перегляд:

конспекти занять

з ліплення

в молодшій групі

(2-3 років)

Вихователь: Баран Юлія Яновна

МДОАУ ЦРР - д / с

«Аленький цветочек»

Заняття 1. Знайомство з пластиліном

мета заняття : Ознайомити з пластиліном і його властивостями; навчити розминати пластилін пальцями і долонями обох рук; формувати інтерес до роботи з пластиліном; розвивати дрібну моторику.

матеріал : Шматочки м'якого пластиліну середнього розміру різних кольорів. Стека, або дитячий ножик.

Прийом ліплення: «Розминка»

хід заняття : (Заняття краще проводити за дитячим столиком, а на дитину одягнути фартушок).

Покажіть дитині пластилін. Повторіть з дитиною назви кольорів.

Подивися, це пластилін. Він буває різних кольорів. Він м'який, з нього можна ліпити красиві і цікаві вироби.

Покажіть дитині, як треба розрізати пластилін. Розріжте кілька брусків пластиліну на шматочки середньої величини.

Подивися, як багато шматочків пластиліну у нас вийшло. Візьми, який тобі подобається.

Покажіть, як можна розминати пластилін пальцями, здавлювати його в різних напрямках, змінюючи його форму.

Дайте дитині можливість пограти з пластиліном, не обмежуючи в часі. Це дуже корисно для розвитку рухів і дрібної моторики пальців рук.

З цієї вправи рекомендується починати заняття ліпленням. Потім скажіть, що на наступних заняттях діти будуть робити з пластиліну цікаві вироби, і приберіть пластилін в недоступне для них місце шматочки пластиліну різного кольору. (Запропонуйте кожному вибрати по 2-3 шматочки різних кольорів, в подальшому кількість квітів можна збільшити) і основу для картинки (вона може бути менше, ніж основа для колективної роботи, наприклад, формату А5). Можна створювати не тільки «розсип квітів», а й сюжетні картинки - траву, сонце, квіти і т. П.

Заняття 2. Пластилінова мозаїка

мета заняття : Продовжувати знайомити з пластиліном і його властивостями; навчити відщипувати маленькі шматочки пластиліну від великого шматка і умом до плоскій поверхні; формувати інтерес до роботи з пластиліном; розвивати дрібну моторику.

матеріал : М'який пластилін різних кольорів, дощечка або лист щільного картону формату (можна покрити тонким шаром пластиліну одного кольору), гра-мозаїка.

Прийом ліплення: «отщіпиваніем»

хід заняття : (Заняття краще проводити за дитячим столиком, а на дитину одягнути фартушок).

Почніть заняття з гри. Покажіть малюкові гру-мозаїку, зверніть увагу на те, які яскраві картинки і візерунки можна зробити за допомогою різнокольорових

деталей. Потім дайте пластилін і поясніть, як можна зробити мозаїку з цього матеріалу.

Покладіть на середину столу основу для мозаїки - лист картону формату (його можна покрити тонким шаром пластиліну).

Давай з тобою зробимо красиву картинку з пластиліну.

Запропонуйте дитині вибрати шматок пластиліну будь-якого кольору. Потім покажіть, як від шматка пластиліну відщипувати маленькі шматочки і прикріплювати їх до основи. Запропонуйте малюкові зробити з пластиліну різнокольорову мозаїку. Слідкуйте, щоб дитина не поспішав. Робіть мозаїку разом з ним. Запропонуйте помінятися шматочками пластиліну. Після закінчення роботи вийде картина. Придумайте разом з дитиною назву для неї.

Заняття 3. Млинці

мета заняття : Продовжувати знайомити дитину з пластиліном і його властивостями; вчити сплющувати кульки з пластиліну за допомогою всіх пальців руки; формувати інтерес до роботи з пластиліном; розвивати дрібну моторику.

матеріал: М'який пластилін жовтого кольору, пластмасові тарілки, ляльки.

Прийом ліплення: «Сплющення»

хід заняття : (Заняття краще проводити за дитячим столиком, а на дитину одягнути фартушок).

Перед початком заняття підготуйте з жовтого пластиліну кульки діаметром 2-2,5 см.

Покажіть малюкові, як з кульки можна зробити млинець. Для цього візьміть в руки пластиліновий кульку і починайте сплющувати його між пальцями, поступово повертаючи по колу. Разом з дитиною розгляньте готовий млинець. Зверніть увагу малюка на те, що млинець рівномірно плоский і круглий.

Дайте дитині пластилінові кульки і скажіть, що зараз ви будете робити млинці для ляльок. Запропонуйте малюкові зробити млинці самому, при необхідності покажіть ще раз, як потрібно сплющувати кульку, або, взявши руки дитини, дійте його руками.

Ладушки, ладушки!

Пекла баба оладки,

Маслом поливала,

Детушкам давала.

Даші - два, Паші - два,

Вані - два, Тані - два,

Саші - два, Маші - два,

гарні оладки

У нашій доброї бабусі!

Готові вироби обіграйте: розкладіть млинчики на тарілки, почастуєте ляльок.

Заняття 4. Готуємо котлети

мета заняття : Продовжувати знайомити з пластиліном і його властивостями; вчити сплющувати кульки з пластиліну за допомогою прідавліванія долонями до плоскої поверхні; формувати інтерес до роботи з пластиліном; розвивати дрібну моторику.

матеріал: М'який пластилін коричневого кольору, підкладні дошки, пластмасові тарілки, ляльки.

Прийом ліплення: «Сплющення»

Хід заняття: (Заняття краще проводити за дитячим столиком, а на дитину одягнути фартушок).

Перед початком заняття підготуйте з коричневого пластиліну кульки діаметром 3 см.

Покажіть малюкові, як з кульки можна зробити «котлету»: покладіть пластиліновий кульку на дошку, накрийте прямими напруженими долонями (однієї або обома) і натисніть.

Разом з дитиною розгляньте готову «котлету». Дайте дитині пластилінові кульки і поясніть, що ви будете робити смачні «котлети» для ляльок. Запропонуйте малюкові зробити їх самостійно.

При необхідності покажіть ще раз, як потрібно сплющувати кульки, або, взявши руки дитини, дійте його руками.

Готові вироби обіграйте: розкладіть «котлети» на тарілки і почастуєте ляльок.

Пластилінові картинки.

Заняття 5. Погодуємо курочку

мета заняття : Продовжувати знайомити з пластиліном і його властивостями; навчити натискати вказівним пальцем на пластиліновий кульку, прикріплюючи його до основи, розташовувати пластилінові кульки на рівній відстані один від одного; формувати інтерес до роботи з пластиліном; розвивати дрібну моторику.

матеріал : Листи картону зеленого кольору (формат А4 або А5); жовтий або коричневий пластилін, скачаний в маленькі кульки діаметром близько 5 мм, приблизно 10-20 кульок; іграшка - пластмасова або гумова курка.

прийом ліплення : «Натискання»

Натискання - натискання на скачаний кулька вказівним пальцем з метою отримання пластилінової коржі в певному місці на плоскій основі вироби.

Навчання прийомам натискання (а в подальшому і розмазування) на пластилін починається з пальців правої руки, в подальшому приєднується і ліва рука дитини. Найзручніше діяти вказівним пальцем провідною руки, але можна користуватися середнім і великим пальцем, якщо це зручно дитині. Під час роботи необхідно стежити за тим, щоб палець дитини не загинався, а залишався прямим і напруженим, щоб він діяв подушечкою пальця, а не дряпав пластилін нігтем.

Хід заняття: (Заняття проводитимуться за дитячим столиком, а на дитину можна одягти фартушок).

Почніть заняття з гри.

Подивися - це галявина, на ній росте зелена травичка. Прийшла курочка на галявину і каже: «Ко-ко-ко! Хочу їсти!" Що їсть курочка? Правильно, зернятка. Шукає, шукає курочка зернятка на галявині - немає зерняток. Давай погодуємо курочку, дамо їй смачних зерняток.

Покладіть на зелену «поляну» пластиліновий кульку і запропонуйте малюкові натиснути на нього пальчиком. Якщо дитина не може виконати цю дію, допоможіть йому, взявши його руку в свою і діючи його рукою.

Ось зернятко і ось зернятко. Подзьобати курочка зернятка і каже: «Ко-ко-ко! Спасибі! Дуже смачні зернятка! »

Запропонуйте малюкові підготовлені кульки - нехай він сам бере і кладе їх в потрібне місце, натискає пальчиком.

Курочка каже: «Ко-ко-ко! Хочу ще зерняток ». Давай дамо курочку багато зерняток!

Після виконання завдання обіграйте результат: іграшкова курочка прийде на галявину, поклює на ній зерно, похвалить дитину.

Заняття 6. Цукерки на тарілці

мета заняття : Продовжувати знайомити дитину з пластиліном і його властивостями; вчити натискати вказівним пальцем на пластиліновий кульку, прикріплюючи його до основи, розташовувати пластилінові кульки на рівній відстані один від одного; формувати інтерес до роботи з пластиліном; розвивати дрібну моторику.

матеріал : Листи картону білого кольору (не глянцевий); пластилін червоного, оранжевого і жовтого кольорів, скачаний в маленькі кульки діаметром близько 7-8 мм (10-15 кульок); 2-3 гумові іграшки.

прийом ліплення : «Натискання»

хід заняття : (Заняття проводитимуться за дитячим столиком, а на дитину можна одягти фартушок).

Перед початком заняття підготуйте основу для пластилінової картинки. Намалюйте на аркуші білого картону коло діаметром близько 15 см. Можна запропонувати заготовку в такому вигляді, але краще вирізати коло по контуру.

Почніть заняття з гри. Покажіть дитині лист з намальованим колом або вирізаний круг.

Як ти гадаєш, що це таке. Це тарілка. Яка у тарілки форма? (Обвідним жест рукою.) Правильно, кругла. А якого вона кольору? Білого. На тарілці є що-небудь? Ні. А до нас сьогодні прийдуть гості. Давайте покладемо на тарілку цукерки.

Покладіть на «тарілку» пластиліновий кульку і запропонуйте дитині натиснути на нього пальчиком. Якщо дитина не може, допоможіть йому: взявши його руку в свою, дійте його рукою. Кульки великого діаметру можна притискати великим пальцем.

Дивись, ось цукерка жовтого кольору - лимонна, а ось цукерка оранжевого кольору - апельсинова, а ця цукерка червона - малинова. Давай зробимо багато цукерок.

Дайте малюкові підготовлені кульки - нехай він сам бере їх, кладе в потрібне місце і натискає пальчиком.

Які гарні цукерки вийшли! Напевно, смачні! А ось і гості йдуть. Тук, тук, тук! Хто там? Це я, собачка! Ав, ав! Здрастуй, собачка! Заходи до нас в гості! Угощайся, собачка, цукерками. Ам! Яка смачна цукерка!

Заняття 7. «Вітаміни в баночці»

мета: Продовжувати знайомити з пластиліном і його властивостями; вчити натискати вказівним пальцем на пластиліновий кульку, прикріплюючи його до основи, розташовувати пластилінові кульки на рівній відстані один від одного; формувати інтерес до роботи з пластиліном; розвивати дрібну моторику.

матеріал: Лист картону білого кольору; пластилін яскравих кольорів, скачаний в маленькі кульки діаметром близько 7-8 мм (10-15).

Прийом ліплення: Натискання.

Хід заняття:

Перед початком заняття підготуйте основу для пластилінової картинки. Намалюйте на аркуші білого картону контур банки висотою приблизно 8-12см. Можна запропонувати заготовку в такому вигляді, але краще вирізати по контуру.

Дайте малюкам «банку», вирізану з картону.

Дивіться, це банку. У ній зберігаються різнокольорові вітаміни. Давайте зробимо вітаміни і покладемо в банку!

Покладіть «в банку» пластиліновий кульку і запропонуйте малюкові натиснути на нього пальчиком. Якщо діти не можуть, допоможіть їм: взявши руку дитини в свою, дійте його рукою. Кульки великого діаметру можна притискати великим пальцем.

Потім запропонуйте малюкам підготовлені кульки - нехай вони самі беруть їх, кладуть в потрібне місце і натискають пальчиком.

Ось які чудові вийшли у вас вітаміни! Їх дають дітям, щоб вони були здорові.

Заняття 8. «Мухомор»

мета: Навчити відщипувати маленькі шматочки пластиліну від шматка і скачувати з них кульки діаметром 5-7 мм, натискати вказівним пальцем на пластиліновий кульку, прикріплюючи його до основи, розташовувати кульки на рівній відстані один від одного; формувати інтерес до роботи з пластиліном; розвивати дрібну моторику.

матеріал: Листи картону білого кольору (із заздалегідь підготовленим малюнком) або аплікацією; пластилін білого кольору; іграшка або малюнок із зображенням мухомора.

прийоми ліплення : «Общипування», «скочування» - формування кульок з невеликих шматочків пластиліну шляхом їх катання круговими рухами між великим і вказівним (або середнім) пальцями руки, «натиснення».

Хід заняття:

Перед початком заняття підготуйте основу для створення пластилінової картинки - зображення на картоні гриба-мухомора. Для цього виріжте з паперу червоного кольору капелюшок і наклейте її на лист, а ніжку намалюйте.

Почніть заняття з загадки.

Послухай загадку. Спробуй здогадатися, про що вона.

Біля лісу на узліссі,

Прикрашаючи темний бір,

Виріс строкатий,

Як Петрушка,

Отруйний ...

Правильно, це гриб мухомор!

Покажіть дітям іграшковий мухомор або картинку з його зображенням.

Давай уважно розглянемо мухомор. Ось у нього ніжка. А це капелюшок. А що у мухомора на капелюшку? Білі цяточки.

Дайте дітям заготовку із зображенням мухомора і білий пластилін.

Подивіться, у вас на зображенні теж мухомор. Тільки чогось у нього не вистачає. Як ви думаєте чого? Правильно, білих цяточок на капелюшку. Давайте приробити на капелюшок мухомора білі цяточки, щоб всі дізналися його, не стали зривати і є отруйний гриб.

Запропонуйте малюкам зробити цяточки: відщипуючи маленькі шматочки пластиліну, великим і вказівним пальцями правої руки скачати з них кульки.

Поки діти роблять цяточки можна почитати вірші:

Червона капелюшок, білі горошки -

На вигляд красень, що не кажи,

Тільки його ми не беремо в козуб,

Він небезпечний дуже-дуже, цей самий гриб.

Капелюшок червона, в горошок,

Міцний, стрункий, погляд в упор,

На високій білій ніжці -

Це, діти, МУХОМОР.

Ну і задали задачу!

"Гриб" - чоловічого роду, значить,

Перед нами точно - ХЛОПЧИК.

Зовсім не зрозумію -

Спідничка, навіщо йому?

Якщо рівень розвитку у дітей дрібної моторики і навички роботи з пластиліном дозволяють, то можна разом з ними виготовити капелюшок гриба з пластиліну. Для цього пластилін червоного кольору розмазується на картонній основі, на якій попередньо зображується контур гриба.

Заняття 9. «Яблуня»

мета : Продовжувати вчити відщипувати маленькі шматочки пластиліну від шматка і скачувати з них кульки діаметром 7-10 мм, натискати вказівним пальцем на пластиліновий кульку, прикріплюючи його до основи, розташовувати кульки на рівній відстані один від одного; формувати інтерес до роботи з пластиліном; розвивати дрібну моторику.

матеріал : Лист картону білого кольору з заготівлею (малюнок або аплікація); пластилін червоного, жовтого, зеленого кольору в брусках, а також пластилін, скачаний в кульки

прийоми ліплення : Отщіпиваніем, скочування, натиснення

Хід заняття:

Перед початком заняття необхідно підготувати основу для створення пластилінової картинки - зображення дерева (стовбур і зелена крона) на картоні. Для цього зробіть аплікацію з кольорового паперу - зелена крона і коричневий стовбур або намалюйте контур дерева кольоровими фломастерами.

Покажіть дитині заготовку із зображенням дерева.

Подивися, це яблуня.

Але на яблуні чогось не вистачає, як ти думаєш чого?

Ну звичайно! Бракує яблук.

Які бувають яблука? Правильно великі і маленькі.

А якого кольору вони бувають?

Давай подумаємо, якої форми бувають яблука?

Дайте дитині заготовку із зображенням дерева і пластилін.

Якого кольору будуть яблука на нашій яблуні? Червоні, жовті, зелені. Обери приміщення яблук, які будуть рости на дереві, і візьми пластилін такого ж кольору.

Запропонуйте малюкові зробити яблука: відщипуючи маленькі шматочки пластиліну, великим і вказівним пальцями правої руки скачати з них кульки. Допоможіть дитині почати виконувати завдання, простежте за виконанням. Запропонуйте дитині самостійно виготовити 2-4 кульки, інші підготуйте заздалегідь. Потім попросіть прикріпити кульки до кроні дерева, використовуючи метод натискання.

Заняття 10. «Сонечко»

мета: Продовжувати вчити відщипувати маленькі шматочки пластиліну від шматка і скачувати з них кульки діаметром 5-7 мм, натискати вказівним пальцем на пластиліновий кульку, прикріплюючи його до основи, розташовувати пластилінові кульки на рівній відстані один від одного, дотримуватися симетричність малюнка; формувати інтерес до роботи з пластиліном; розвивати дрібну моторику.

матеріал: Лист картону білого кольору з заготовками (малюнок або аплікація); пластилін чорного кольору; іграшка - сонечко або її зображення.

прийоми ліплення : Отщіпиваніем, скочування, натиснення.

Хід заняття:

Перед початком заняття підготуйте основу для створення пластилінової картинки - зображення на картоні сонечка.

Почніть заняття з загадки.

Подивися, хто це до нас в гості прийшов? Впізнаєте? Це сонечко. Давайте згадаємо вірш про сонечко:

Божа корівка,

Чорна головка,

Полети на небо,

Принеси нам хліба,

Чорного і білого,

Тільки не горілого.

***

Божа корівка

Сидить на листочку.

У неї на спинці

Чорненькі точки.

Покажіть дітям заготовку із зображенням сонечка.

Подивіться, у вас на зображенні теж намальована сонечко.

Тільки чогось у неї не вистачає.

Ви здогадалися? Правильно, чорних цяток на спинці. Давай зробимо цятки!

Запропонуйте малюкам зробити кульки для цяток: відщипуючи маленькі шматочки пластиліну, великим і вказівним пальцями правої руки скачати з них кульки. Допоможіть дітям почати виконувати завдання, простежте за виконанням. Запропонуйте дітям самостійно виготовити 2-4 кульки, інші підготуйте заздалегідь. Потім попросіть прикріпити кульки до спинки сонечка, використовуючи метод натискання.

Вивчайте при цьому дотримуватися симетрію щодо середньої лінії. Якщо малюки не можуть, можна намалювати точки в місцях, куди слід приліпити кульки, щоб було легше орієнтуватися.

Які гарні сонечка у вас вийшли! Молодці!

Заняття 11. «Салют»

мета заняття : Продовжувати вчити відщипувати маленькі шматочки пластиліну від шматка і скачувати з них кульки діаметром 7-10 мм, надавлюють рухом вказівного пальця розмазувати пластилін на картоні, розташовувати кульки на рівній відстані один від одного; формувати інтерес до роботи з пластиліном; розвивати дрібну моторику.

матеріали : Листи картону чорного кольору формату А4; пластилін яскравих кольорів в брусках; пластилін, скачаний в кульки діаметром близько 7 мм, з розрахунку 10-15 кульок на кожну дитину.

прийоми ліплення : Отщіпиваніем, скочування (1-й спосіб), розмазування.

Хід заняття: Почніть заняття з бесіди і вірші:

Все святу раді

і пісні співають,

а в небі вечірньому

виблискує салют.

Ти бачив святковий салют? Розкажи, яким буває салют (яскравий, блискучий).

Дайте дитині картон і пластилін в брусках. Запропонуйте зробити пластилінові кульки: відщипуючи маленькі шматочки пластиліну, великим і вказівним пальцями правої руки скачати з них кульки.

Попросіть взяти одну кульку і розташувати у верхній частині листа, потім натиснути на кульку вказівним пальцем і рухом зверху вниз розмазати його на картоні. Ті ж дії слід зробити з іншими кульками.

Якого кольору салют ми покажемо спочатку? Вибери кульку червоного (жовтого, зеленого і т. Д.) Кольору. Поклади його в верхній частині листа, натисни пальчиком і розмажемо - ось так!

Щоб дитина відчула рух, слід взяти руку дитини в свою і діяти його рукою.

Ось один спалах салюту - червона. Давай зробимо таку картинку, щоб в небі було багато вогників різного кольору. Ось який гарний салют вийшов у нас в нічному небі!

У найпростішому варіанті спалах салюту складається з одного вогника (один мазок), в більш складному варіанті - з кількох вогників, в цьому випадку спалах салюту схожа на квітку (кілька мазків).

Заняття 12. «Дощик»

мета: вчити, надавлюють рухом вказівного пальця розмазувати пластилін на картоні; формувати інтерес до роботи з пластиліном; розвивати дрібну моторику.

матеріал : Лист картону сірого або блакитного кольору; синій або блакитний пластилін.

Прийоми ліплення: Розмазування.

хід заняття : Перед початком заняття підготуйте основу - «хмаринку на небі». Для цього скачайте з пластиліну кулю, розплющите його і витягніть в овал. Прикладіть розплющений овал до верхньої частини аркуша картону і, натискаючи зверху долонею, приліпите його.

Почніть заняття з загадки.

Послухай віршик.

Дощик, дощик, посильніше -

Буде травичка зеленій,

зростуть квіточки

На нашому лужочке.

Дощик, дощик, пущі,

Рости, трава, гущі.

Дивись, яка хмара з'явилася в небі, закрила сонечко. Зараз дощ піде!

Запропонуйте малюкові натиснути пальчиком на нижню частину хмари і відтягнути палець вниз, щоб вийшла дощова струмінь.

Ось як капає дощик з хмаринки! Кап-кап! Ось який дощик.

Запропонуйте дитині діяти самостійно. Щоб струмені дощу виходили довше, треба сильніше натискати на пластилін.

Якщо вік і рівень розвитку у дитини навички роботи з пластиліном дозволяють, то можна виліпити хмару разом з ним.

Заняття 13. «Сніг іде»

Мета заняття: Продовжувати вчити натискати вказівним пальцем на пластиліновий кульку, прикріплюючи його до основи, розташовувати пластилінові кульки на рівній відстані один від одного; формувати інтерес до роботи з пластиліном; розвивати дрібну моторику.

матеріали: Листи картону формату А4 чорного, сірого, синього або фіолетового кольору (в залежності від того, який час доби ви виберете для картинки - вечір може бути сірим, а ніч чорної, фіолетової); пластилін білого кольору, скачаний в маленькі кульки діаметром близько 7 мм (10-20 кульок на кожну дитину).

Прийом ліплення: Натискання.

Хід заняття:

Почніть заняття з бесіди.

Пам'ятаєте, який взимку йшов сніг? Сніжинки кружляли в повітрі і падали на землю. Скажіть, сніг холодний або теплий? Холодний. А якого він кольору? Правильно, білий. Давай зробимо сніг з пластиліну. Наш сніг буде йти темної ночі. Ось така у нас буде чорна ніч.

Дайте дітям картон, запропонуйте підготовлені вами кульки, попросіть покласти їх в потрібне місце на картині і натиснути на них пальчиком.

Дивись, пішов сніг. Спочатку одна сніжинка. Потім ще одна. Ще й ще ... Яка красива зимова ніч вийшла!

Заняття 14. «Сонечко»

Мета заняття: Продовжувати вчити, надавлюють рухом вказівного пальця розмазувати пластилін на картоні; формувати інтерес до роботи з пластиліном; розвивати дрібну моторику.

матеріали: Листи картону синього або блакитного кольору формату А5; пластилін жовтого кольору.

Прийом ліплення: Розмазування.

Хід заняття:

Перед початком заняття підготуйте основу - «сонечко в небі». Для цього скачайте з пластиліну жовтого кольору кульку, потім розплющите його і притисніть до картону в центрі листа.

Прочитайте вірш про сонечко:

Сонечко, сонечко,

Вугільної в віконце;

Люблять тебе дітки,

Дітки-малолітки.

У нас на зображенні блакитне небо. А в небі світить сонечко. Тільки світить воно слабо, зовсім не гріє. Як ви думаєте, чому? Тому що у сонечка немає променів. Давайте йому допоможемо і зробимо промені - ось так.

Запропонуйте натиснути пальчиком на край пластилінового сонця, натиснути сильніше і відтягнути палець вниз або в сторону - так виходить сонячний промінь.

Ось який вийшов промінь! Давай зробимо сонечку багато променів! Тепер воно світить яскраво!

Запропонуйте малюкам діяти самостійно. Щоб сонячні промені виходили довше, треба сильніше натискати на пластилін. Для зручності роботи можна повертати заготовку (найлегше виконувати дії в напрямку зверху вниз або зліва направо правою рукою).

Заняття 15. «Їжачок»

Мета заняття: Продовжувати вчити відщипувати маленькі шматочки пластиліну від шматка і скачувати з них кульки діаметром 5-7 мм; вчити, надавлюють рухом вказівного пальця розмазувати пластилін на картоні; розташовувати пластилінові кульки на рівній відстані один від одного; формувати інтерес до роботи з пластиліном; розвивати дрібну моторику.

матеріали: Листи картону світлого кольору формату А4 із зображенням контуру їжачка; пластилін сірого або чорного кольору в брусках; пластилін, скачаний в кульки діаметром близько 7 мм; іграшковий їжачок.

Прийоми ліплення: Відщипування, скочування (1-й спосіб), розмазування.

Хід заняття:

Перед початком заняття необхідно підготувати основу для створення пластилінової картинки - зображення контуру їжачка без голок: тіло, ніжки, хвостик. Почніть заняття з гри; покажіть дітям іграшкового їжачка.

Хто це біжить по доріжці? Це їжачок! Подивися, що росте у їжачка на спині? Голки!

Вийшов їжачок погуляти

лісовою стежкою.

Дуже гострі голки

у їжака на спинці.

Ось картинки із зображенням їжачка. Ой! Якийсь він дивний! Здається, у їжачка чогось не вистачає. Правильно, голок немає! Давайте, скоріше, зробимо їжакові голки! Ось так!

Запропонуйте дітям виготовити пластилінові кульки для голок: відщипуючи маленькі шматочки пластиліну, великим і вказівним пальцями правої руки скачати з них кульки. Потім запропонуйте покласти пластиліновий кульку над контуром спинки їжачка, натиснути на нього пальчиком і відтягнути палець вниз.

Вийшла голка! Давай зробимо їжакові багато голок "

На спині у їжачка можна розташувати 10-15 голок.

Заняття 16. «Ягідна поляна»

мета заняття : Продовжувати вчити відщипувати маленькі шматочки пластиліну від шматка і скачувати з них кульки діаметром 5-7 мм, натискати вказівним пальцем на пластиліновий кульку, прикріплюючи його до основи, надавлюють рухом вказівного пальця розмазувати пластилін на картоні; формувати інтерес до роботи з пластиліном; розвивати дрібну моторику.

матеріали : Листи картону формату А4 світлого кольору (білий, блакитний або жовтий); пластилін зеленого і червоного кольору в брусках; пластилін, скачаний в кульки діаметром 5-7 мм.

Прийоми ліплення: Відщипування, скочування (1-й спосіб), натиснення, розмазування.

Хід заняття: Перед початком заняття необхідно підготувати основу для створення пластилінової картинки. Для цього намалюйте в нижній частині листа картону горизонтальну лінію - це «земля», а у верхній частині зобразите сонце.

Подивись на картинку. Внизу знаходиться земля. А нагорі світить сонечко. Воно зігріло землю, з якої ось-ось зросте густа зелена травичка. Давай зробимо травичку.

Дайте малюкові зелений пластилін і запропонуйте скачати кілька пластилінових кульок, інші підготуйте заздалегідь. Потім запропонуйте покласти пластиліновий кульку над «лінією землі», натиснути на нього пальчиком і відтягнути палець вниз - вийде травинка. Щоб дитині було зручніше виконувати завдання, можна намалювати точки, на які слід покласти пластилінові кульки. Ще більш легкий варіант - намалювати точки і лінії.

Ось яка вийшла поляна! Сонечко пригріло травичку, і в траві зараз дозріють червоні ягоди. Давай зробимо ягоди.

Запропонуйте дитині покласти пластиліновий кульку на верхній кінець травинки і натиснути на нього пальчиком - вийде ягода.

Заняття 17. «Квіти»

мета заняття : Продовжувати вчити відщипувати маленькі шматочки пластиліну від шматка і скачувати з них кульки діаметром 5-7 мм, натискати вказівним пальцем на пластиліновий кульку, прикріплюючи його до основи, розмазувати надавлюють рухом вказівного пальця пластилін на картоні; формувати інтерес до роботи з пластиліном; розвивати дрібну моторику.

матеріали : Листи картону різного формату в залежності від кількості зображень на одному аркуші (колір можна підібрати з дитиною); пластилін різних кольорів; іграшка - лялька.

прийоми ліплення : Отщіпиваніем, скочування (1-й спосіб), натиснення, розмазування.

хід заняття : Перед початком заняття підготуйте основу для створення пластилінової картинки. На цьому занятті рекомендується використовувати схематичне зображення у вигляді ліній (для розмазування) і кружечків (для натискання). Можна намалювати на картоні (половина формату А5) одну квітку або на картоні формату А4 протягом декількох занять зобразити квіти різних видів.

Поясніть, що там, де намальовані лінії, слід розмазувати пластилін, а там, де намальовані кружечки, його придавлює.

Сьогодні у нашій ляльки день народження. Давай подаруємо їй квіти. Якого кольору вони будуть? Вибирай. Наприклад, серединка жовта, пелюстки червоні, а стебло і листочки зелені.

Потім запропонуйте покласти пластилінові кульки на зображення кружечків і придавити пальчиком, а потім у відповідних частинах квітки розмазати їх.

Готовий наш квітка! Який красивий! Візьми, лялька, квітка. З Днем народження тебе!

Квіти можуть бути різні за кольором і формою. Познайомте дитину спочатку з одним видом квітів, потім з іншим, третім. Надалі діти можуть підбирати форму і колір самостійно, складати з квітів букети.

Заняття 18. «Прикрашаємо ялинку»

Мета заняття: Продовжувати вчити відщипувати маленькі шматочки пластиліну від шматка і скачувати з них кульки діаметром 7 мм, натискати вказівним пальцем на пластиліновий кульку, прикріплюючи його до основи, розмазувати пластилін на картоні надавлюють рухом вказівного пальця; формувати інтерес до роботи з пластиліном; розвивати дрібну моторику.

матеріали: Листи картону формату А4 або А5 (колір можна підібрати з дітьми); пластилін різних кольорів.

Прийоми ліплення: Відщипування, скочування (1-й спосіб), натиснення, розмазування.

Хід заняття:

Перед початком заняття готується основа для створення пластилінової картинки. На цьому занятті рекомендується використовувати схематичне зображення у вигляді ліній (для розмазування) і кружечків (для натискання). Зображення можна варіювати за ступенем складності.

Поясніть, що там, де намальовані лінії, слід розмазувати пластилін (гілки ялинки), а там, де намальовані кружечки, придавлює його (ялинкові кулі).

Давай зробимо новорічну ялинку - красиву, ошатну!

Прочитайте віршик про ялинку:

Ну і ялинка, просто диво,

Як ошатна, як красива.

Гілки слабо шелестять,

Намиста яскраві блищать

І гойдаються іграшки -

Прапори, зірочки, хлопавки.

Ось вогні засвітилися на ній,

Скільки крихітних вогнів!

І, верхівку прикрашаючи,

Там сяє, як завжди,

Дуже яскрава, велика,

Пятікрилая зірка. (Е. Благинина)

Запропонуйте дітям підготувати пластилінові кульки відповідних кольорів (не забудьте частина кульок заготовити заздалегідь). Потім запропонуйте розмазати зелений пластилін відповідно до ліній, щоб вийшла ялинка, покласти різнокольорові пластилінові кульки на зображення кружечків і придавити пальчиком.

Ось біля ялинки ствол, а ось гілки. А тепер нарядимо нашу ялинку - повісимо на неї різнокольорові кулі. Ось червону кулю. Ось синій куля. А це жовту кулю. Багато на ялинці яскравих різнокольорових кульок - вона стала красивою і нарядною!

Заняття 19. «Красива тарілка»

Мета заняття: Продовжувати вчити відщипувати маленькі шматочки пластиліну від шматка і скачувати з них кульки діаметром 5-7 мм, натискати вказівним пальцем на кульку, прикріплюючи його до основи, розмазувати пластилін на картоні надавлюють рухом вказівного пальця; формувати інтерес до роботи з пластиліном; розвивати дрібну моторику

матеріали : Заготовки з картону (білі кола діаметром 15-20см); пластилін різних кольорів.

Прийоми ліплення: Общипування, скочування (1-й спосіб), натиснення, розмазування.

Хід заняття:

Перед початком заняття слід підготувати основу для створення пластилінової картинки. На цьому занятті рекомендується використовувати схематичне зображення візерунка на тарілці у вигляді ліній (для розмазування) і кружечків (для натискання).

Дітям потрібно пояснити, що там, де намальовані лінії, слід розмазувати пластилін, а там, де намальовані кружечки, придавлює його.

Подивися, це тарілки. Тарілки просто білі, зовсім нецікаві. Давай прикрасимо їх - зробимо на них візерунок з пластиліну.

Запропонувати дітям підготувати пластилінові кульки (кольору він нехай вибере сам), не забудьте частина кульок заготовити заздалегідь. Потім запропонуйте покласти пластилінові кульки на зображення кружечків, придавити пальчиком і розмазати відповідно до ліній на візерунку.

Ось які у вас вийшли гарні, святкові тарілки! Молодці!

Візерунки можуть бути різні за кольором і формою. Окрасою тарілок можна займатися протягом декількох занять. На першому занятті запропонуйте дітям заготовки з нанесеним малюнком, на наступних - заготовки без малюнка, щоб дати можливість дітям придумати свій власний.


Конспект Заняття з ліплення на тему «Чашка» в середній групі.

Програмне зміст:

Вчити дітей ліпити посуд, використовуючи прийоми розкочування, вдавлення зрівнювання пальцями краю форми. Тренувати в з'єднанні частин прийомом притискання і згладжування місць скріплення.

Розвивати у дітей здатність до створення власного задуму. Вчити створювати предмети для гри-драматизації за казкою.

Попередня робота: заняття з навчання ліплення кулі, скочування ковбаски; читання казки «Три ведмеді». Розгляд чашок і гри з посудом в ігровому куточку.

матеріал:

Зразок зліплений з пластиліну, ляльковий чайний набір, 3 іграшкових ведмедя (різної величини).

(Згадати прийоми ліплення)

Пластилін, дошка для ліплення, серветка.

Хід заняття.

Хлопці, сьогодні ми вирушимо в ліс погуляти. (Посередині кімнати стоїть будиночок, у якому поза столом сидять три ведмедя різної величини, навколо будиночка дерева (штучні ялинки і берези). Звучить музика лісу (спів птахів)).

Що це за будиночок? Як ви думаєте, хто в ньому живе?

Давайте заглянемо в віконце. (Діти дивляться у вікна і говорять, що це будиночок трьох ведмедів.)

З якої казки вони? ("Три медведі").

Як їх звали? (Діти називають: «Михайло Іванович, Настасья Петрівна і Мишко»)

Правильно, ви все дуже добре знаєте цю казку.

Давайте подивимося і скажемо: «Чого не вистачає у них на столі?» (Посуду, чашок ...)

Правильно! У них немає чашок.

На минулому занятті ви вже ліпили їм мисочки. А сьогодні зліпимо чашечки.

Сідайте всі по місцях. Будемо з вами ліпити чашки для ведмедів.

розгляд зразка

Подивіться яка у мене вийшла чашечка (якого кольору, якої форми) кругла, червона.

Для чого потрібна чашка?

Робота з пластиліном

Як можна зліпити чашку?

Запропонувати кому-небудь показати і пояснити прийоми ліплення.

    Беремо пластилін, не забудемо відокремити шматочок для ручки.

    Катаємо кулька.

    Пальчиками вдавлюємо, робимо поглиблення.

    А з останків шматочка скачуємо ковбаску, робимо ручку.

    Приєднуємо до гуртку ручку і ПРИМАЗУЄТЬСЯ.

Аналіз робіт:

Тепер ми візьмемо свої чашечки і поставимо на стіл ведмедям. Які гарні чашки у нас вийшли. Нехай тепер радіють наші ведмедики. У них тепер багато посуду. Якого кольору?

Скажи Катя, всім ведмедям вистачить чашок?

Кого більше, чашок? Або ведмедів? (Правильно)

Скільки ведмедів? (три)

Скільки чашок? (Багато)

підсумок заняття

Щоб ми робили перед тим, як виліпити чашку? (Скачали куля)

А потім? (Скачали ковбаску і що ручку приєднали до чашки)

Молодці. Зараз йдемо мити руки, а після пограємо в будиночку.

Світлана Жиліна
Конспект ООД по ліпленню в другій молодшій групі «Блюдця для сервізу»

конспект ООД.

Художньо-естетичний розвиток.

Тема: « Блюдця для сервізу» .

завдання:

Формування вміння ліпити блюдце для чайної чашки, Розгортаючи пластилін в кулю круговими рухами долонь і сплющивания кулі, стискаючи його долоньками.

Формування умінь прикрашати блюдце«Горошком», Відщипуючи маленькі грудочки від великого шматка пластиліну, розгортаючи круговими рухами пальців.

Закріплення знань форми предмета і кольору предмета.

Виховання доброзичливості, естетичного смаку.

цільовий орієнтир: Вміє ліпити предмети круглої форми.

пріоритетна освітня область: Художньо-естетичний розвиток в інтеграції освітніх областей: Пізнавальний розвиток, мовленнєвий розвиток, фізичний розвиток.

Технології, методи, прийоми: Особистісно-орієнтовні технології; комунікативне спілкування, технологія збереження і стимулювання здоров'я.

матеріал: Пластилін, дошки на кожну дитину, серветки.

попередня робота: ліплення печива, Крендельков.

Хід ООД.

1. Організаційний момент.

вихователь:

Хлопці, подивіться, скільки гостей у нас в групі. Давайте привітаємося. А коли до вас приходять гості, що ви робите? (Відповіді дітей. Вихователь підводить дітей до пропозиції напоїти гостей чаєм і пригостити печивом.)

У мене є святковий сервіз, А ви напекли смачне печиво. У чашечки ми наллємо чай, а на блюдця викладемо печиво.

Вихователь вносить в групу коробку.

2. Розвиток сюжету.

Давайте подивимося. Ось які у мене чашечки. Якого вони кольору? (Червоні і сині) А як вони прикрашені? (Маленькими кружечками червоного і зеленого кольору ( «Горошками») Ой, що ж це? Куди ж поділися блюдця? Що ж тепер робити, куди ж ми розкладемо печиво? Як нам бути? (Відповіді дітей.)

Добре, давайте зліпимо з пластиліну. Тільки чашечки не однакові кольори. А блюдця потрібно зробити однакового кольору з чашкою. Для цього ви оберете чашку вподобаного кольору і сядьте за той стіл, де лежить пластилін такого ж кольору, що і чашка.

А перш ніж ліпити, давайте розімніть наші пальчики.

Физминутку:

В хованки пальчики грали

І головки прибирали.

Ось так, ось так,

Так головки прибирали.

Дружно руки розведемо

І знову ліпити почнемо.

Діти сідають за столи.

Хлопці, подивіться, у вас на столі лежить дошка для пластиліну, серветка, щоб витирати руки. А тепер подивіться, як ви будете ліпити блюдце. Блюдце якої форми? Як зробити коло? Треба скачати кулю, а потім розплющити його двома долоньками. Ось у мене вийшло блюдце. Зараз я його окрашу таким же візерунком, як і на чашці. Скачати маленькі кульку і приліплю його на блюдце, Потім ще скачати маленьку кульку і теж приліплю його на блюдце. Покажіть руками, як ви будете катати кулю, а тепер покажіть, як будете робити коло. Молодці! А тепер приступайте до роботи.

Самостійна діяльність дітей.

3. Підсумок. По закінченню ліплення вихователь разом з дітьми розглядає отримані блюдця, Хвалить дітей за красиві блюдця, Потім діти розкладають кожен свого блюдце печиво, Ставлять на піднос і пригощають гостей.

Публікації по темі:

Конспект НСД з ліплення в другій молодшій групі «Мандарини і апельсини» Конспект НСД з ліплення в другій молодшій групі "Мандарини і апельсини" Програмне зміст. Закріплювати вміння дітей ліпити предмети округлої.

Конспект НСД з ліплення в другій молодшій групі «Морквина для зайчика» Конспект НСД з ліплення в другій молодшій групі на тему «Морквина для зайчика».

Конспект НСД з ліплення в другій молодшій групі «Прикрасимо ялинку» Мета: викликати у дітей радісний настрій напередодні майбутнього свята Нового року, закріплювати навички ліплення: відщипування від шматка.

Конспект НСД по предметної ліплення в другій молодшій групі «кренделі» Конспект НСД по предметної ліплення в другій молодшій групі «кренделі» Вихователь: Долгова Анастасія Олександрівна Мета: вчити дітей ліпити.

Конспект заняття з ліплення в другій молодшій групі Мета: вчити дітей перетворювати круглу форму кулі в форму пиріжка, розплющуючи куля пальчиками. Продовжувати знайомити дитину з пластиліном.

Мета: Формувати у дітей уявлення про комах. Завдання: Тренувати ліпити дрібних комах. Виховувати любов до природи. Матеріали і.

Конспект заняття з ліплення в другій молодшій групі «Колобки» Мета: 1. Розвивати сприйняття дітей, збагачувати їх сенсорний досвід шляхом виділення форми предметів і кольору. 2. Формувати навик розгортати.