НОД по ОБЖ в другій молодшій групі "Небезпечні предмети" план-конспект заняття по ОБЖ (молодша група) на тему. Заняття з безпеки для дітей другої молодшої групи Заняття другій молодшій групі ОБЖ


Муніципальне казенне дошкільний навчальний заклад

Іжморскій дитячий сад №2

конспект

Склала: Сурніна Т.В.

Вихователь 1кваліфікаціонной категорії МКДОУ Іжморскій д / сад №2.

П.г.т.Іжморскій 2018

Погоджено: Затверджено:

Старший вихователь Завідуюча МКДОУ

МКДОУ Іжморскій д / с№2 Іжморскій д / с №2

Полторацька Л.П ._______ чорний Я.В ._________

конспект

Організованою освітньої діяльності у 2-ій молодшій групі

ТЕМА: «Правила безпеки будинку і на вулиці».

мета: Допомогти дітям запам'ятати предмети і ситуації небезпечні для життя і здоров'я. Запам'ятати правила поведінки на дорозі. Самостійно зробити висновок про наслідки необережного поводження і поводження з небезпечними предметами.

завдання:

освітні:

    Ознайомити дітей з предметами і ситуаціями небезпечними для життя і здоров'я людей, з якими вони зустрічаються в житті.

    Закріпити правила безпечної поведінки вдома і на дорозі.

Розвиваючі:

    Стимулювати прояви допитливості.

    Сприяти розвитку всіх компонентів усного мовлення.

    Розвивати пам'ять, логічне мислення, уяву, вміння робити висновки.

виховні:

    Виховувати акуратність і самостійність в використанні різних матеріалів і предметів.

    Виховувати обережне і обачне відношення до потенційно небезпечних ситуацій.

    Виховувати потребу повсякденного дотримання правил безпеки, вміння співчувати і допомагати.

Види дитячої діяльності: ігрова, комунікативна, пізнавально-дослідницька, рухова.

Попередня робота:

Бесіда «Небезпечні предмети в побуті», розгадування загадок про небезпечні предмети, перегляд презентації «Небезпечні предмети в будинку», проведення дидактичної гри «Раз, два, три, що може бути небезпечно - назви»

Самостійна діяльність: розглядання та розфарбовування ілюстрацій і картинок на тему «Небезпечна безпечне».

Устаткування та обладнання : Картинки із зображенням «Небезпечна яке не є небезпечним», альбомні листи, олівці.

Хід заняття:

1.Вводная частина.

вихователь:

Привіт хлопці! Давайте подивимося. Хто ж сьогодні до нас прийшов у гості. Давайте привітаємося і посміхнемося. Створимо собі гарний настрій.

Зібралися всі діти в коло.

Я - твій друг і ти-мій друг.

Міцно за руки візьмемося

І один одному посміхнемося

Подивлюсь на ваші обличчя,

З ким би мені тут подружитися?

Відповідай мені як тебе звати? (Аня, Максим, Соня).

2.Основні частина.

Сьогодні ми з вами поговоримо про правила поведінки вдома і на дорозі.

вихователь: сьогодні у нас з вами незвичайне заняття, ми поговоримо про те, чого варто побоюватися тоді, коли ви залишаєтеся самі вдома і спробуємо придумати і запам'ятати правила, які допоможутьнам уберегти себе від нещастя (діти сідають).

вихователь: Діти, якщо ви залишилися самі вдома і чуєте, що хтось стукає в двері? Що ж нам робити? Чи можете ви відкрити двері, якщо ви самі вдома? (Відповідь дітей) Чому не можете? Що може трапитись? (Відповіді - розповіді дітей)

Вихователь: 1 правило: Ніколи не відкривайте двері незнайомим! Це можуть робити тільки дорослі і то після того, коли обов'язково запитають: «Хто там»?

Вихователь: 2 правило: Як же ми себе повинні вести на дорозі? Як ми повинні переходити дорогу? (Відповіді дітей)

А зараз ми з вами трохи пограємо!

Проводиться д / гра «Небезпечна яке не є небезпечним».

Діти беруть картки із зображенням правил поведінки на дорозі, зеленим кольором правильну відповідь, а червоних не правильну відповідь.

вихователь: Спасибі, хлопці, за допомогу! Які ви молодці. Тепер ми точно знаємо з чим можна грати, а з чим не можна, де можна грати в м'яч. А де не можна.

Физкультминутка:

Діти їдуть на машині, (ходьба в парах, тримаючись за плечі попереду стоїть)

Дивляться на дорогу

ліворуч постової стоїть (повороти тулуба вліво-вправо)

Справа світлофор горить.

Вихователь: У мене є картинки, давайте з ними розберемося. Ви мені скажіть, що можна, а що не можна робити.

Правило перше: « Не можна чіпати і включати електроприлади в розетку, не можна включати газову плиту ».

Правило друге: «Не можна брати ліки і пробувати їх на смак».

Правило третє: « Не можна грати у ванній кімнаті і залишати відкритим кран »

Пограємо в гру: «Так чи ні».

Слухайте уважно. Коли я скажу вам: «Дітям можна ...», ви повинні подумати і відповісти: якщо це вам можна і дозволяється робити самим у відсутності батьків, вимовляєте «так» разом з ударами долонь. Якщо це не дозволяється вам робити в відсутності батьків, відповідаєте «ні» і тупотите ногами.

вихователь: Дітям можна ...

    гратися із сірниками і запальничкою;

    малювати;

    вмикати і вимикати пральну машинку;

    грати в ляльки;

    включати плиту;

    поставити розігрівати їжу в мікрохвильовку;

    включати електрочайник;

    розглядати картинки в книжках;

    користуватися ножем;

    дивитися мультфільми;

    тягти за шнур, включений в розетку телевізор;

    включати і користуватися праскою;

    включати фен і сушити волосся;

    засовувати в розетку сторонні предмети;

    відкривати різні балончики, баночки, упаковки;

    збирати пазли, будувати з кубиків будинок.

Вихователь: Молодці хлопці! А зараз давайте згадаємо правила поведінки на дорозі! Який найголовніший знак ви знаєте? (Світлофор). А чи можна грати в м'яч на проїжджій частині? (Відповіді дітей) .Як потрібно переходити дорогу? (Відповіді дітей).

Заключна частина: Хлопці, а давайте ми з вами намалюємо світлофор і розфарбуємо його.

Виставка дитячих робіт.

Тема. "Один вдома"

завдання:

  1. Навчити дітей визначати незнайомих людей, як поводитися, якщо хтось дзвонить у двері або по телефону; допомогти дітям запам'ятати номер поліції.
  2. Розвивати у дітей навички безпечної поведінки вдома (якщо дитина залишилася сама вдома), сприйняття, мислення, увагу, пам'ять, мова.
  3. Виховувати у дітей почуття самозахисту.

попередня робота : Читання книги О.М. Журавльової, Г.П. Шалаєвої «Нові правила поведінки для вихованих дітей»; заучування віршів.

Словникова робота: поліцейський, незнайомець.

Матеріал до заняття: кашкет поліцейського, іграшка порося, телефон, картки з цифрами 0 і 2.

Хід заняття.

Вихователь. Привіт, хлопці! Сьогодні ми в гостях у поліцейського.

поліцейський(Переодягнений дорослий або вибрати для цієї ролі дитини). Привіт, хлопці! Сьогодні я вас навчу, як визначати незнайомої людини і чи варто з ним розмовляти по телефону, або відкривати йому двері, якщо хтось із вас залишився один вдома.

Я бачив, що у вас в групі є альбом з фотографіями ваших друзів, рідних і близьких. Ви їх знаєте в обличчя, кого як звуть. Але в житті можна зустріти багато різних людей, незнайомих вам.

Увага! (Говорить поліцейський)

Незнайомець - це той, кого ми не знаємо! При зустрічі з незнайомцями ви, хлопці, повинні перш за все бути обережні.

Якщо в двері дзвонить дзвінок -

Подивися спершу в око,

Хто прийшов до тебе, дізнайся,

Але чужим І не відкриєш!

Якщо немає вічка, тоді

"Хто там?" Питай завжди,

А не стануть відповідати -

Двері не здумай відкривати!

Якщо в двері почнуть ломитися -

Те дзвони скоріше в поліцію.

Вихователь. Хлопці, хто з вас знає номер поліції? (Вислуховує відповіді). Правильно, номер поліції 02. Візьміть, будь ласка, картки з цифрами і складіть номер. (Вихователь перевіряє завдання, хвалить дітей).

Поліцейський. А ще незнайомці можуть дзвонити по телефону до вас додому.

Якщо телефон дзвонить,

Хтось в трубку говорить:

Як тебе звуть, малюк?

Будинки з ким зараз сидиш?

І куди ж я потрапив?

Номер я, який набрав? -

Нічого не відповідай,

Терміново маму кличе!

Якщо дорослих вдома немає,

Чи не веди ні з ким бесід,

До побачення! - скажи,

Швидко трубку поклади.

Вихователь. Ви, хлопці, уважно слухали поліцейського. Ми впевнені, що ви не підійдете до дверей, якщо батьків немає вдома, і не будете розмовляти по телефону з незнайомими людьми, тому що це гарантія вашої безпеки в життя.

(Діти дякують поліцейського за цікаву розповідь і прощаються з ним).

Вихователь. А тепер нам пора повертатися в дитячий сад. (Діти імітують рух машини).

дитина читає вірш:

У гарній машині

Весело нам.

Всіх порахуємо по іменах:

Настя і Маша

Вова і Вітя,

Юра і Коля,

Вадик і Аня,

Альоша, Андрюша і

Порося на ім'я Хрюша.

(Приїхали, діти сідають на стільчики).

Вихователь. Хлопці, хтось до нас стукає! (Стукіт у двері). Що ж робити? Ви пам'ятаєте, що казав нам поліцейський? (Відповіді дітей, вихователь узагальнює).

Вихователь (зображує телефонний дзвінок). А тепер дзвонить хтось! Я не знаю цей голос, чую його в перший раз. Як же бути? (Відповіді дітей, вихователь узагальнює).

Хрюша. Я обов'язково розповім своїм друзям, як потрібно поводитися в таких ситуаціях.

Вихователь. Тепер, хлопці, я знаю, що ви не будете відкривати чужим двері і відповідати на телефонні дзвінки незнайомцям.

Конспект НСД для 2 молодшої групи по ОБЖ «У світі небезпечних предметів»

ПРОГРАМНІ ЗАВДАННЯ :

Розширити уявлення дітей про небезпеку, яка може виникнути вдома, в дитячому саду.

Уточнити знання дітей про правила користування колючими, ріжучими предметами.

Виховувати у дітей акуратність в роботі з небезпечними предметами.

Розвивати почуття безпеки і самозбереження.

Закріплювати знання правил безпечного поводження з вогнем.

попередня робота : Читання творів А. Чувилин «Вогонь - небезпечна гра, С. Я. Маршак« Пожежа », Розгляд ілюстрацій« Пожежна безпека »,« Небезпечні предмети ».

Обладнання: кошик, праска, ножиці, голка в ігольніце, ніж, сірники, фішки, тарілочки, скляна ваза, попереджувальні знаки.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Хлопці, сьогодні до нас прийшли гості. Давайте привітаємося. Молодці! А тепер повертайтеся до мене, все підняли очі на мене і послухайте, що я вам розповім.

Приходжу я сьогодні в дитячий сад, а у нас в приймальні стоїть ось цей кошик.

Хтось приготував сюрприз для нас. Давайте подивимося, що ж лежить в цьому кошику. Тут якісь красиві коробочки і на них, щось написано. Чи не відкриваються.

А, діти, та це ж загадки! Ви любите відгадувати загадки? (Так)

Тоді уважно слухайте:

1. Гладить все, чого торкається, а доторкнешся - кусається. (Праска)

Хлопці дивіться, а ось і розгадка. (Дістаю з коробки праска)

2. Дуже люблять розрізати, обрізати і надрізати. (Ножиці)

А ось і вони (дістаю ножиці і кладу на стіл)

3. Всіх на світі обшиває, що зшиє - не одягайте. (Голка)

Ось вона, хлопці, подивіться, А щоб вона не загубилася, голка зберігається в ігольніце.

4. Зайвий раз його НЕ чіпай, не іграшка, гострий .... (Ніж)

(Дістаю ніж і кладу до решти предметів)

5. У дерев'яному будиночку проживають гномики

Такі вже добряги, роздають всім вогники. (Сірники)

Хлопці, а ці предмети небезпечні? (Та ні)

Так, ці предмети можуть бути і небезпечні і корисні. Давайте поговоримо про кожного з них. Це серйозна розмова, давайте сядемо за столи. У вас на столах лежать фішки: червоні і зелені. Червона фішка - означатиме небезпеку, яку таїть в собі предмет, а зелена - ця користь цього предмета, тобто для чого він нам потрібен і що ми їм робимо.

Візьмемо голку - чим корисний цей предмет?

Д: Голкою люди шиють одяг, пришивають гудзики, вишивають.

В яких випадках вона може бути небезпечна?

Д: Голкою можна вколотися.

Це якась фішка? (Червона)

Хлопці, яка користь від праски?

Д: Їм можна гладити речі. (Зелена фішка)

Праска може бути небезпечний?

Д: Про праска можна обпектися. (Червона фішка)

Для чого нам потрібні сірники?

Д: Щоб приготувати їжу.

Це користь?

Д: Так!

Яка фішка?

Д: Зелена.

А сірники можуть бути небезпечні?

Д: Може трапитися пожежа, можна обпектися.

Яку фішку підійміть? (Червону)

Навіщо нам потрібні ножиці?

Д: Щоб різати, вирізати, відрізати.

Правильно, це користь? Яку фішку візьмемо? (Зелена)

Ножицями можна поранитися? (Так)

Це небезпека? Підніміть фішку. (Червона)

Хлопці, а від ножа яка користь?

Д: Ножем можна відрізати хліб, батон, почистити картоплю.

Яку фішку підійміть? (Зелену)

Ножем можна порізатися? (Так)

Це небезпечно? (Так)

Яка фішка позначає небезпека? (Червона)

Так, перша небезпека в будинку - гострі, колючі та ріжучі предмети. Якщо ви хоч раз порізали руку ножем або вкололи голкою, то знаєте, як і чим небезпечні ці предмети. Але біду можна запобігти, якщо ми будемо обережні, і кожна річ буде лежати на своєму місці. Є правила, яких слід дотримуватися.

Ти не бери голку в рот,

Голка гостра - не плід.

Працювати ножицями можна,

Але тільки дуже обережно.

: І так, хлопці, пам'ятайте завжди ...

Будинки гострі ножі ти на місце поклади,

Чи не розкидає голки,

Прибери їх все на полицю.

Якщо ножиці дістав,

Прибери, звідки взяв.

Тоді ні дівчинки, ні хлопчики

Чи не поріжуть свої пальчики.

Я сподіваюся, ви запам'ятали ці правила?

Хлопці, а ви нічого не чули. Мені здається, до нас хтось стукає?

Що за гостя до нас прийшла?

З: Я вам загадаю загадку, а ви відгадайте хто я?

З в'язниці сто сестер випускають на простір.

Обережно їх беруть, головою об стінку труть,

Чиркнути спритно раз і два, загориться голова.

Д: Сірник, сірники.

С: Так, я Сірник, я прийшла до вас в гості, дуже хочу з вами пограти!

В: Хлопці, давайте тихенько встанемо. Засуньте свої стільчики і підійдіть до мене.

Сірник, а у що ти любиш грати?

З: А я люблю запалюватися і все навколо запалювати, щоб все горіло, палахкотіло! Я і друзів з собою взяла. (Сірник показує велику коробку з сірниками) Діти, ви будете зі мною грати?

Д: Ні, не будемо.

З: А чому?

Д: Нам грати з сірниками не можна, може статися біда.

З: Я така гарна, весела, яка ж з-за мене може біда статися?

Д: Може трапитися пожежа. Все навколо загориться.

З: Я ж така безневинна!

Д: Від тебе може спалахнути папір, іграшки, а діти не можуть впоратися з вогнем і все згорить.

З: Ну діти, ну пограйте зі мною.

В: Наші діти не грають з сірниками.

Хлопці, а для чого потрібні сірники?

Д: Запалювати газову плиту, багаття, свічки.

В: А щоб зварити їжу, потрібні сірники? (Так)

Гратися із сірниками можна? (Ні)

В: Правильно, це може призвести до біди, і не тільки все може згоріти, а й самі вони обпечуться. Хлопці, а куди треба звернутися в разі пожежі?

Д: Треба викликати пожежників

В: Молодці, хлопці, правильно.

Зараз ми з вами пограємо в гру «Тупотимо і ляскаємо». Може, ми все-таки візьмемо Сірник в нашу гру. Навчимо її, що можна робити, а що не можна. (Так) Давайте станемо в коло. Послухайте уважно правила гри: «Я читаю вірш, і якщо діти чинять правильно, то ви ляскаєте. Ви вмієте плескати? Покажіть. А якщо діти надходять неправильно, то ви крокуєте. Покажіть, як ви вмієте, тільки не сильно! Слухайте уважно і не помиляйтеся!

Знаю я тепер, друзі,

Що з вогнем грати не можна! (Грюкають)

Сірники весело горять,

Буду з ними я грати! (Тупають)

Коля втік за будинок,

Там грає він з багаттям. (Тупають)

Він небезпечний, Олена знає,

Праска більше не включає. (Грюкають)

Таня з Ніною грають,

На плиті газ запалюють. (Тупають)

Ваня побачив, будинок горить,

Хлопчик 01 дзвонить. (Грюкають)

За столом грає Світу,

Запалює вона свічки. (Тупають)

Похвалити вас, діти, можна,

Що з вогнем ви обережні? (Грюкають)

В: Молодці, хлопці! Ось Сірник, які розумні наші діти! Ів твої небезпечні ігри вони грати не будуть! Правда, хлопці? (Так)

З: Ну й добре, я піду до інших дітей! Може вони погодяться грати зі мною і моїми друзями (трясе коробкою з сірниками) в мою гру. (Сірник пішов)

В: Хлопці, я сподіваюся, ви все зрозуміли, як небезпечний вогонь і будете з ним обережні! Чи не будете брати сірники і запальнички!

Хлопці, ми зовсім забули про нашу кошику! Давайте перевіримо, нічого там не залишилося? Ой, та тут ще одна коробочка лежить, дивіться! Відкриємо? (Так) Тут теж потрібно відгадати загадку!

Його не бачиш, помацати можна. (Скло)

У нашій групі багато вікон. Вони зроблені зі скла, а скло дуже крихкий матеріал. Якщо потрапити в нього м'ячем або кубиком, воно розіб'ється. З ним потрібно бути обережним!

Хлопці, а в нашій групі є ще предмети зі скла? (Ваза, посуда-

Всі скляні предмети таять в собі небезпеку для здоров'я людини! Вони б'ються, і склом можна поранити своє тіло. Запам'ятайте це хлопці, і будьте зі склом завжди обережні! Подивіться, який у мене знак. Він означає «Увага, небезпека! ». Повісимо його на вікно.

Сьогодні ми з вами поговорили про правила спілкування з небезпечними предметами.

Тепер ви будете уважними і акуратними! Яка найважливіша правило?

Якщо я буду обережний,

То не поранити собі шкіру.

Щоб я не робив - ніколи

Чи не завдам собі шкоди!

Небезпечні штучки,

Малюк, постарайся

Не брати в свої ручки!

Дякую всім! Наше заняття закінчено!

Конспект по ОБЖ для дітей другої молодшої групи

«Небезпечні предмети»

мета : Закріпити уявлення дітей про небезпечні предмети, що зустрічаються в побуті.

завдання:

Розширити уявлення дітей про небезпеку, яка може виникнути вдома, в дитячому саду.
Уточнити знання дітей про правила користування колючими, ріжучими предметами.
Виховувати у дітей акуратність в роботі з небезпечними предметами.
Розвивати почуття безпеки і самозбереження.
Закріплювати знання правил безпечного поводження з вогнем.

Попередня робота: читання творів А. Чувилин «Вогонь - небезпечна гра, С. Я. Маршак« Пожежа », Розгляд ілюстрацій« Пожежна безпека »,« Небезпечні предмети ».

Інтеграція освітніх областей: соціально-комунікативний розвиток, мовленнєвий розвиток, художнє - естетичний розвиток.

устаткування: корзина з іграшками, «небезпечні предмети» - голка, ножиці, таблетки, молоток, пасатижі, плакат із зображенням небезпечних предметів, фломастер червоного кольору, ігровий персонаж - Зайка.

Планований результат:

Діти познайомляться з небезпечними предметами, що зустрічаються в побуті. У дошкільнят будуть розвиватися навички безпечної поведінки в побуті. Словниковий запас дітей збагатиться новими словами і поняттями.

хід НСД

Стукіт у двері. До групи входить Зайка з кошиком.

вихователь: Здрастуй Зайка!

Зайка: Привіт хлопці!

вихователь: Я дивлюся, Зайка, ти з собою щось приніс?

Зайка: Так, я приніс з собою свої іграшки. Може зіграємо?

Віддає вихователю коробку, в якій лежать: голка, ножиці, молоток і таблетки.

вихователь: Подивимося, які іграшки ти нам приніс.

Ай-ай-ай, здається, я укололася? Ой, як мені боляче! Чим це я укололася?

діти: голкою, ножицями.

вихователь: Зайка, навіщо тобі голка і ножиці?

Зайка: Я хотів з ними пограти. Адже ножиці красиві і яскраві, а голка блискуча, тоненька.А ще я хотів зашити гудзик ляльці, але у мене нічого не вийшло.

вихователь: Хлопці, а чому у Зайчика нічого не вийшло?

діти: Тому що він не вміє шити.

вихователь: Подивіться, хлопці, яка тоненька і гостра голочка, які великі і гострі ножиці. Потрібно спочатку навчитися ними користуватися. Якщо у вас, хлопці, що-небудь порветься, до кого ви звертаєтеся по допомогу?

діти: До мами, тата, бабусі.

вихователь: Правильно, хлопці, тільки дорослі вміють шити голкою і користуватися ножицями. А ти, Зайка, запам'ятай що є такі предмети, які можуть завдати шкоди вашому організму. Ці предмети називаються -небезпечні. Хлопці, які небезпечні предмети ми знайшли в кошику з іграшками?

діти: Голку і ножиці.

вихователь: Давайте, хлопці, перевіримо, а чи все в порядку в цьому кошику. Хто хоче перевірити?(Виходять 2-3 дитини і знаходять таблетки). А для чого нам потрібні ліки?

Діти: Щоб лікуватися.

вихователь: А хіба у нас хтось захворів?

діти: Ні, ми не хворіємо.

Зайка: Це я їх взяв. Я хотів пограти з вами м'ячиками(Дістає з кишені м'ячики), І у мене захворіла б спина. Я б випив таблетку і у мене б все пройшло.

вихователь: А хіба ти знаєш, яку таблетку потрібно випити, щоб вилікувати спину.

Зайка: Ні, не знаю.

вихователь: А ви, хлопці, знаєте яку треба випити таблетку?

Діти: Ні.

вихователь: А якщо ви захворіли, до кого звертаєтеся по допомогу?

діти: До мами, тата, бабусі, лікаря.

вихователь: Правильно, тільки дорослий знає, яке потрібно випити ліки. Ой, хлопці, а якби Зайка випив би ці таблетки, що б з ним сталося?

діти: У нього б заболів живіт, він би отруївся

вихователь: Ти чуєш, Зайка, що тобі діти говорять. Запам'ятай, будь ласка,правило : Ніколи не бери ліки і не намагайся сам себе лікувати. Це дуже небезпечно! А щоб у тебе не боліла спина, потрібно щоранку робити зарядку. Давайте, хлопці, покажемо Зайчику, як ми робимо зарядку.

Физкультминутка:

«Зайчики»

Дівчата й хлопчики,

Уявіть, що ви зайчики.

Раз два три чотири п'ять,

Почав зайченя скакати.

(Стрибки вперед-назад)

Лапки вгору і лапки вниз,

На носочках підтягнися.

Вліво, вправо поклонися,

Нахилися і піднімися

(Рухи виконувати за змістом тексту)

Зайчику холодно сидіти,

Треба лапочки погріти.

(Присідання навпочіпки, потирання рук)

Зайчику холодно стояти,

Треба зайчику поскакати.

(Виконання стрибків, стоячи на місці)

Дівчата й хлопчики,

Уявіть, що ви зайчики.

(Напівприсідання з поворотами вправо-вліво)

Хтось зайчика злякав,

Зайка стриб - і поскакав.

(Поворот спиною, присідання навпочіпки,

обхопити себе руками, голову опустити вниз).

вихователь: Ну, Зайка, давай подивимося, що у тебе там ще залишилося в твоїй кошику.

Хлопчики знаходять зламану машинку.

вихователь: А хто ж зламав машинку? Це ви хлопчики?

Діти: Ні.

Зайка: Це я її зламав. Потім хотів відремонтувати, взяв інструменти, а у мене нічого не вийшло.

вихователь: А чим ти її ремонтував?

Зайка: Ось цими інструментами.(Дістає важкий молоток і пасатижі).

вихователь: Хлопці, подивіться, які важкі інструменти взяв Зайка.(3-4 дітей пробують їх взяти в руки). Хто може працювати з такими інструментами, хлопці?

діти: Тільки тато чи дідусь.

вихователь: А можна сказати, що це небезпечні предмети?

Діти: Так.

вихователь: Що може статися, якщо ви візьмете важкий молоток?

діти: Він може впасти на ногу і зламати палець, а пасатижі можуть притиснути

його. Буде дуже боляче.

вихователь: Тепер ти зрозумів, Зайка, чому у тебе нічого не вийшло. Ці інструменти дуже важкі і небезпечні.

Зайка: Хлопці, я все зрозумів, тепер я не буду брати в руки небезпечні предмети. А давайте трохи пограємо.

Гра «Подорож»

Діти вимовляють слова і одночасно виконують руху.

На конячці їхали, до кута доїхали.

Сіли на машину, налили бензину.

На машині їхали, до річки доїхали.

Т-р-р! Стоп! Поворот! На річці пароплав.

Пароплавом їхали, до гори доїхали.

Пароплав не йде, треба сісти в літак.

Літак летить, в ньому мотор гуде. У-у-у.

Покачаємося злегка, адже над нами хмари.

Вправо, вліво повернемося

І один одному посміхнемось.

вихователь: Давайте, хлопці, ще раз нагадаємо Зайчику, які небезпечні предмети ми з вами знаємо.(Виставляю плакат із зображенням небезпечних предметів).

Тепер ми їх закреслимо червоним фломастером, щоб Зайка краще запам'ятав правила. (Діти виходять по черзі і закреслюють небезпечні предмети).

вихователь: Давайте погрозити пальчиком Зайчику і скажемо: «Не можна грати голками і ножицями, а також брати ліки і важкі інструменти. Це дуже небезпечні предмети.

мета: Формування елементарних уявлень про правила пожежної безпеки.

завдання:

Навчальні: Познайомити дітей з причинами виникнення пожежі, Його наслідками, викликати у дітей бажання бути обережними з вогнем.

Розвиваючі: Розвивати у дітей мислення, увагу, продовжувати розвивати зв'язну мова дітей, вміння відповідати на питання вихователя.

виховні: Виховувати у дітей відповідальність за себе, своїх близьких і власну безпеку; доброзичливе ставлення один до одного.

устаткування: іграшка кішка, Коробок з сірниками, картинки із зображеннями електроприладів, модулі (Кубики) для будівництва будинку для кішки, Телефон.

попередня робота: Бесіда з дітьми на тему «Дітям сірники не іграшка», Розгляд ілюстрацій пожежонебезпечних ситуацій, Читання потішки « котячий будинок» , Заучування віршів по пожежної безпеки.

Хід НСД:

  1. організаційний момент

Привіт, ручки, хлоп-хлоп-хлоп!

Привіт, ніжки, топ, топ, топ!

Привіт, гості, в цю годину

Ми дуже раді бачити вас! (Сідають на стільці)

Ніжки рівненько поставили,

Ручки на коліна поклали,

Слухаємо вихователя,

Вушка нагострили.

  1. Ігрова ситуація «У кішки біда»

вихователь: Хлопці, ми з вами робили колективну роботу по одній всім відомої потешке « котячий будинок» . Згадаймо, що ж сталося з кішкою?

Тили-бом, тілі-бом

загорівся котячий будинок.

кішка вискочила,

Очі витріщила.

вихователь: А ось і сама Кішка до нас прийшла.

(Звучить сумна мелодія)

вихователь: Кішка плаче і сумує,

У неї сумний вигляд:

У будиночку пожежа виникла -

Речі в ньому згоріли в мить.

Вогонь гасила, як могла,

Хвостик, лапки обпекла.

боляче кішці, от біда!

пошкодуємо Кішку? - Так! (Діти все дружно)

(Діти гладять іграшку- кішку)

вихователь: Значить у кішки біда. Що ж сталося у кішки?

діти: пожежа. Будинок згорів.

вихователь: Потрібно допомогти кішці. Спочатку розповімо, чому відбуваються пожежі.

  1. бесіда «Причини пожеж»

вихователь: Ось яку історію розповіла нам кішка:

У будиночку кошенята жили,

Пустуни великі були.

У гри різні грали

І одного разу вони взяли ...

Що вони взяли? - ви дізнаєтеся, якщо відгадаєте загадку:

У будиночку картонному

Вогники живуть.

Тронь необережно їх -

До пожежі призведуть! (Сірники)

(Вихователь показує зображення сірникової коробки)

вихователь: Сірники хочуть з вами пограти. Вони пропонують їх запалити.

Можна грати з сірниками? Чому ні?

діти: Може виникнути пожежа.

вихователь: Запрошую вас, хлопці

На корисну зарядку!

Физминутку (Діти встають близько стільчиків)

Сірники зовсім не іграшка! (Загрожують пальчиком)

Знайте діти і звірятка!

Спочатку вогник - малятко, (Долоньки разом біля грудей)

потім - пожежа! - (Руки вгору, ворушать пальчиками)

Уже не жарт!

Гасити ми будемо разом

Пустун-вогник! (Загрожують пальчиком)

Дуємо раз, дуємо раз, (Дмуть разом)

Ось вогонь вже згас! (Присідають навпочіпки)

вихователь: У наших квартирах, хлопці, проживає багато приладів-помічників. Які ви знаєте прилади? Назвіть їх. (Вихователь показує зображення електроприладів). Цими приладами потрібно правильно користуватися! При неправильному поводженні наші помічники і друзі можуть перетворитися в наших ворогів. Електрика і газ бувають небезпечні для людини.

Хлопці, знайте, що пальчики, олівці та інші предмети не можна засовувати в розетку. Виходячи з дому, потрібно вимкнути всі електроприлади з розеток і газ на кухні для того, щоб нічого не загорілося під час нашої відсутності. Пожежі дуже небезпечні. У великому вогні можуть згоріти лісу, будинки і навіть люди!

  1. Ігрова ситуація «Набираємо 01»

вихователь: Хлопці, а якщо трапився пожежа, Куди ми повинні зателефонувати?

діти: Пожежникам в пожежну частину

вихователь: За яким номером?

діти: 01.

вихователь: Запам'ятайте, хлопці, і ти кішка:

пожежа гасити сам не намагайся,

Ти малий ще, як не старайся!

Ти краще 01 дзвони,

Пожежникам все ти поясни:

Де ти живеш і де горить -

Машина в мить до вас долетить!

Спробуємо набрати цей номер на телефоні.

(Діти набирають цифри 01 на телефонах)

  1. Ігрова ситуація «Будуємо новий котячий будинок»

вихователь: Що ми можемо ще зробити для кішки?

діти: Ми побудуємо для неї новий будинок.

(Звучить весела музика. Діти будують з модулів будинок.)

вихователь: Тили-бом, тілі-бом.

Ми побудували новий будинок.

Ставенькі різьблені,

Вікна розписні.

буде Кішка в будинку жити,

Жити і не тужити.

вихователь: А тепер ми нашу кішку розвеселимо - розповімо їй потешку.

(Діти розповідають потешку «Кисонька-мурисонька»)

вихователь: Яке у Кішки стало настрій?

вихователь: Звичайно, добре, радісне, бо ви їй допомогли.

  1. гра «Вогник»

вихователь: Зараз ми з вами навчимо Кішку грати в гру. У вас в руках вогники. Я прочитаю вірші, якщо хлопці в них чинять правильно - ви ховаєте вогник, а значить, пожежі не буде. Якщо не правильно - показуємо вогник, і, отже, бути пожежі. Будьте уважні!

  1. Маша сірники не бере -

знає: В них вогонь живе. (Вогник сховали)

  1. Сірники весело горять.

Буду з ними я грати. (Вогник показали)

  1. Багаття водою ми заллємо,

ліс від пожежі збережемо! (Вогник сховали)

  1. Рома втік за будинок.

Там грає він з вогнем. (Вогник показали)

  1. Знаю я тепер, друзі,

Що з вогнем грати не можна. (Вогник сховали)

  1. Ручку я зараз візьму

І в розетці покручу. (Вогник показали)

  1. Я зараз піду гуляти,

Газ не буду вимикати. (Вогник показали)

  1. Знаю я і всі друзі:

З сірниками грати не можна! (Вогник сховали)

вихователь: Запам'ятайте, сірники дітям не іграшка!

Сірники не чіпай - в сірниках вогонь!

  1. підсумок: Хлопці нагадаємо Кішці правила пожежної безпеки.
  2. Для забави та ігри

Сірників в руки не бери!

Не жартуй, дружок, з вогнем,

Щоб не шкодувати потім!

  1. Сам вогнища не розпалюй

І іншим не дозволяй!

Навіть крихта - вогник

від пожежі недалекий!

  1. Газ на кухні, пилосос,

Телевізор і праска

Нехай включає тільки дорослий,

Наш надійний старший друг!

  1. Нехай ми маленького росту,

Тільки зростання тут ні при чому!

Ми завжди готові дорослим

Допомагати в боротьбі з вогнем!

  1. вручення медалей «Юний пожежний»
  2. висновок